Archiwum wiadomości z dnia: 2021-01-18

 


WARREN: TRWAJĄ ROZMOWY NA TEMAT WALKI JOYCE'A Z USYKIEM

Promotor Joe Joyce'a (12-0, 11 KO) - szef grupy Queensberry Promotions Frank Warren - ujawnił, że rozpoczęły się wstępne rozmowy na temat walki o tymczasowe mistrzostwo świata WBO wagi ciężkiej, w której Joyce ma zmierzyć się z Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Ta walka może mieć wielką stawkę, a także pomóc w organizacji pojedynku o wszystkie pasy królewskiej dywizji - Anthony Joshua vs Tyson Fury.EDDIE HEARN: ZA CHWILĘ LUDZIE POWIEDZĄ, ŻE BOKS JEST NA FALI

Koronawirus wciąż zbiera w Wielkiej Brytanii straszliwe żniwo, ale zawodowy sport dostał zielone światło od rządu. W lutym ruszają ze zdwojoną siłą gale bokserskie, a motorem napędowym pięściarstwa na Wyspach jest w tym momencie grupa Matchroom prowadzona przez Eddie'ego Hearna, który podkreśla wagę rządowych decyzji dla utrzymania bokserskiego biznesu na powierzchni.W TYM MIESIĄCU OGŁOSZENIE WALKI HRGOVIĆ vs BAKOLE W ANGLII?

Ostatnio sporo mówi się o walce zawodników, którzy chcą wejść do ścisłej czołówki wagi ciężkiej: Filipa Hrgovicia (12-0, 10 KO) z Martinem Bakole (16-1, 12 KO). Wcześniej głównym kandydatem do walki z Chorwatem wydawał się Michael Hunter, ale promujący brązowego medalistę olimpijskiego z Rio Kalle Sauerland postawił sprawę jasno - celem jest dziś Bakole. Nieco więcej szczegółów zdradzają chorwackie media.


McGIRT: STEVENSON JEST CHRONIONY, TEOFIMO LOPEZ GO ZNOKAUTUJE

Słynny trener James 'Buddy' McGirt rozpętał burzę komentarzami na temat wicemistrza olimpijskiego z Rio i byłego zawodowego mistrza świata wagi piórkowej, rywalizującego obecnie w super piórkowej Shakura Stevensona (15-0, 8 KO). Według McGirta Stevenson jest chroniony i kiedy zmierzy się z niekwestionowanym mistrzem świata wagi lekkiej Teofimo Lopezem (16-0, 12 KO), zostanie znokautowany.

BEST I FACED: NIGEL BENN

Dziś to Conor Benn podbija ringi zawodowe, ale na przełomie lat 80. i 90. minionego wieku terror siał jego ojciec, znakomity Nigel Benn (42-5-1, 35 KO). Były mistrz świata wagi średniej i super średniej wziął udział w ankiecie 'Best I Facet' magazynu The Ring.CZERNINA Q AND A #3 (PYTANIA)

W tym tygodniu w 'Czerninie' trzecia odsłona formatu Q and A, który pojawia się raz w miesiącu. Od poniedziałku do środy możecie zadawać bokserskie pytania, na według mnie najciekawsze odpowiem w niedzielę. Wśród autorów pytań raz na kwartał losowana będzie kozacka nagroda sponsorowana przez grupę Remy Cointreau. Pierwsze losowanie i ogłoszenie zwycięzcy już za dwa tygodnie w specjalnym odcinku 'Czerniny'.