HOPKINS ZASKAKUJE: DE LA HOYA MOŻE WYPUNKTOWAĆ GOŁOWKINA

Redakcja, FightHub

2021-01-18

Kiedy 47-letni Oscar De la Hoya (39-6, 30 KO) rzucił rękawicę Giennadijowi Gołowkinowi (41-1-1, 36 KO) większość pukała się w głowę. Ale są i tacy, którzy wierzą w powodzenie tej misji. Jednym z nich jest wielki mistrz wagi średniej przełomu wieku, Bernard Hopkins.

- Wiecie czemu Oscar wierzy w wygraną? Ponieważ Gołowkin z roku na rok obniża już loty. Na pewno został mu cios i jest groźny do ostatniej sekundy, lecz obniża loty. Jeśli De La Hoya chciałby wrócić i rozważałby taki pojedynek, na jego miejscu wziąłbym taką walkę. Niech was nie zwiedzie ostatni występ "GGG"", cios miał i będzie mieć, ale naprawdę jest coraz gorszy boksersko. De La Hoya był jednak bardzo sprytny i mądry w ringu, a widział już wszystko w przeszłości. Miał do czynienia z bardziej utalentowanymi bokserami niż Gołowkin i jeśli tylko obrałby odpowiedni plan, a także dobrze przygotował się fizycznie, moim zdaniem wypunktowałby Gołowkina - stwierdził legendarny "Kat" z Filadelfii.

- Oscar już trenuje, co prawda nie wiem jak mocno, ale trenuje. Taki pojedynek mógłby odbyć się w okolicach września. Jest wystarczająco dużo czasu na promocję, konferencje, wywiady, no i trening. Jeśli będzie bardzo zdeterminowany i zechce poszukać dużego nazwiska, najlepszym wyborem byłby właśnie Gołowkin. Czym wcześniej, tym lepiej. Chciałbym zobaczyć ich w ringu jeszcze w tym roku, to na pewno dobrze się sprzeda. I choć ludzie będą skazywać Oscara na porażkę, moim zdaniem może wypunktować Gołowkina - dodał Hopkins.

Kazachski król nokautu - panujący mistrz świata wagi średniej federacji IBF, 18 grudnia obronił pas pokonując Kamila Szeremetę (21-1, 5 KO). Polak został poddany pomiędzy siódmą a ósmą rundą, zaliczając po drodze cztery wizyty na deskach.

DE LA HOYA DO GOŁOWKINA: NIE JESTEM SZEREMETĄ >>>

Przypomnijmy, że "Złoty Chłopiec", mistrz olimpijski z Barcelony, pozostaje na sportowej emeryturze od grudnia 2008 roku. W przeszłości był mistrzem świata aż sześciu kategorii, wszystkich od super piórkowej aż po średnią.