SERGIO MARTINEZ ROZPOCZĄŁ PRZYGOTOWANIA DO KWIETNIOWEJ WALKI

Sergio Martinez (53-3-2, 30 KO) rozpoczyna obóz do kolejnej walki. Przypomnijmy, że blisko 46-letni Argentyńczyk powrócił ze sportowej emerytury, zanotował dwa zwycięstwa przed czasem i federacja WBA notuje go już na piątym miejscu w swoim rankingu wagi średniej.

Były lider wagi średniej wrócił do swojego limitu i wymarzył sobie odzyskanie korony. Od początku na celownik wziął sobie championa WBA - Ryotę Muratę (16-2, 13 KO). Jeszcze do niedawna Japończyk był uznawany za mistrza "regularnego", jednak po decyzji Canelo o przejściu w górę, dziś Murata jest już pełnoprawnym mistrzem WBA.

Jose Miguel Fandino (KO 7) oraz Jussi Koivula (TKO 9) dali byłemu mistrzowi tak potrzebne mu rundy, były to jednak dość jednostronne potyczki. Kolejny rywal powinien już trochę wyżej podnieść poprzeczkę i docisnąć "Maravillę", gdyż ten chce zaatakować Muratę jeszcze w tym roku.

- Nic się nie zmieniło, plany wciąż są te same i muszę po prostu ciężko trenować. A jeśli Murata do tego czasu, gdy będę gotowy, nadal pozostanie mistrzem, będę chciał walczyć z nim. Podążam więc za planem i zamierzam wrócić pod koniec kwietnia, a potem stoczyć jeszcze jeden pojedynek pomiędzy czerwcem a sierpniem. Wtedy tak naprawdę zobaczymy na czym stoję. Najważniejsze, bym czuł się na siłach zdobyć mistrzostwo świata. Sprawdzimy więc jak będę wyglądał i czuł się po tych dwóch walkach, no i kto będzie mistrzem pod koniec roku 2021 - mówi Martinez.

- Trenerzy kazali mi zrobić sobie nieco dłuższą przerwę w okresie noworocznym, wróciłem lekkimi treningami i teraz podnoszę intensywność. Wiem co mam robić na sali, robię to mądrze i omijają mnie problemy. W tej chwili robię walkę z cieniem, biję w worek i trenuję pod kątem przygotowania fizycznego, ale nie tylko nie zacząłem jeszcze sparingów, nawet nie robię tarczy. Trenuję mądrze i czekam co przyniosą moje dwie najbliższe walki. Po nich chciałbym zawalczyć o mistrzostwo świata, natomiast sprawdzimy, czy będę się czuł na siłach to zrobić - dodał "Maravilla".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 18-01-2021 10:04:32 
WBA to stan umysłu...
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-01-2021 11:28:37 
To pazerna rodzinna spółka, z zerową odpowiedzialnośią.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.