Archiwum wiadomości z dnia: 2021-01-04

 


LENNOX LEWIS WSPOMINA SWOJE ZWYCIĘSTWO NAD MIKE'EM TYSONEM

Mike Tyson zapowiedział, że stoczy w tym roku kolejne pokazowe walki. Tymczasem jego pogromca z czerwca 2002 roku, Lennox Lewis wrócił wspomnieniami do ich pojedynku. Brytyjczyk pokonał Tysona przez nokaut w ósmej rundzie na gali w Memphis i obronił dwa pasy mistrzowskie wagi ciężkiej. Tyson i Lewis poznali się jednak znacznie wcześniej, gdy byli jeszcze nastolatkami.
FURY: RYAN GARCIA JEST PRAWDZIWYM FENOMENEM

Jeden z najbardziej charyzmatycznych trenerów na Wyspach, Peter Fury, jest pod wrażeniem sobotniego występu Ryana Garcii (21-0, 18 KO) w walce z Luke'em Campbellem (20-4, 16 KO). Niezwykle popularny Garcia jest uważany za zawodnika, który może zostać największą gwiazdą boksu, a według Fury'ego mamy do czynienia z prawdziwym fenomenem.DE LA HOYA: RYAN GARCIA STAŁ SIĘ MĘŻCZYZNĄ W TEJ WALCE

Oscar De La Hoya z jednej strony dużo ryzykował puszczając Ryana Garcię (21-0, 18 KO) na Luke'a Campbella (20-4, 16 KO), z drugiej jednak jego 22-letni prospekt dużo ostatnio krzyczał, domagał się wielkich pieniędzy, więc nawet w razie porażki szef Golden Boy Promotions też mógłby wyciągnąć jakieś korzyści. Ale Garcia udowodnił, że za słowami idą również czyny i rzeczywiście można pokładać w nim ogromne nadzieje.
DiBELLA: WALKĘ FURY'EGO Z JOSHUĄ ZOBACZYMY LATEM LUB JESIENIĄ

Pierwsza - z dwóch planowanych na przyszły rok - walka mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z czempionem IBF, WBA i WBO Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) odbędzie się w drugiej połowie przyszłego roku. Tak przynajmniej twierdzi świetnie znający bokserski biznes amerykański promotor Lou DiBella, który wypowiedział się również na temat kolejnych walk Saula Alvareza (54-1-2, 36 KO).


HANEY CZEKA NA DECYZJĘ I DALSZE KROKI GARCII

- To tak naprawdę łatwa walka do zrobienia, bo on stał się moim obowiązkowym pretendentem, a do tego boksujemy na platformie DAZN, czyli współpracujemy z tym samym partnerem telewizyjnym - mówi Devin Haney (25-0, 15 KO), mistrz WBC wagi lekkiej. Od sobotniej nocy jego challengerem jest Ryan Garcia (21-0, 18 KO).