HEARN: ŻEBY POKONAĆ CANELO, TRZEBA WYJŚĆ ZE STREFY KOMFORTU

Szef grupy Matchroom Eddie Hearn wielokrotnie przekonał się, jak wysoką klasę reprezentuje Saul Alvarez (54-1-2, 36 KO). Brytyjczyk ostatnio coraz mocniej współpracuje z Meksykaninem, który jest obecnie wolnym agentem, ale walczy na galach platformy DAZN. Według Hearna zwycięstwo nad Canelo będzie wyjątkowo ciężkim zadaniem.

DRUŻYNA GWIAZD: CANELO I REYNOSO DUMNI Z WYSTĘPU RYANA GARCII >>>

- Żeby Canelo przegrał, będzie musiał znów walczyć poza swoją kategorią wagową, podobnie jak Łomaczenko, który najpierw walczył w wadze piórkowej, potem w super piórkowej, a potem w lekkiej. Canelo robi podobnie, walczył w wadze półśredniej, junior średniej i średniej, a potem poszedł do super średniej. Wciąż może uzyskać limit wagi średniej, ale podejmuje wielkie wyzwania - powiedział Hearn.

- Widziałem, że mówi się Dimitriju Biwole i Arturze Beterbijewie (mistrzach wagi półciężkiej, w której Canelo też zdobył już pas - przyp.red.) w kontekście walki z Canelo. Żeby go pokonać, trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu i również zmienić kategorię wagową - dodał Brytyjczyk.

Przypomnijmy, że Canelo zdobył w grudniu pasy WBA i WBC wagi super średniej, wygrywając z promowanym przez Hearna Callumem Smithem. Teraz Meksykanina czeka lutowa lub marcowa walka z obowiązkowym pretendentem WBA, Avnim Yildrimem. Jeżeli Alvarez wygra, kolejne pojedynki stoczy w maju i we wrześniu, głównym kandydatem do majowej walki jest promowany przez Hearna Billy Joe Saunders, mistrz WBO wagi super średniej. Natomiast Giennadij Gołowkim wymieniany jest w gronie potencjalnych rywali na wrzesień.

- Dwie walki Canelo z Giennadijem Gołowkinem były niezwykle wyrównane. Czy Gołowkin może znów zagrozić Canelo? Czy może mobilność Billy'ego Joe Saundersa sprawi Alvarezowi problemy? Trzeba go naprawdę mocno trafiać, by zatrzymać presję. Ale Callum Smith mocno bije, a nie mógł zranić Alvareza. On ma żelazną szczękę, co dodatkowo utrudnia zadanie - podsumował temat szef grupy Matchroom.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 04-01-2021 17:35:47 
W sensie, że Beterbijew miałby zmienić kategorię na superśrednią? Tego sobie nie wyobrażam, ale catchweight typu 172 lbs już tak.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 04-01-2021 17:46:55 
Beterbijew sporo zbija do półcięzkiej. Catchweight by go zabił..Zresztą nie sądze by zwyczajnie zrobił wagę, tak napakowany i w tym wieku.
Za to w normalnym limicie półcięzkiej nie widze nawet w pełni nakoksowanego Alvareza z rosjaninem.

Canelo z Bivolem catch 170-172 funty, do ogarnięcia.
 Autor komentarza: canislupuscampestris
Data: 04-01-2021 19:04:45 
Niech jeszcze Joshua i Fury wyjdą ze swojej strefy komfortu. Głupie gadki szmatki. Beterbijew mógłby śmiało walczyć w cruiser, a kto wie czy nie nawet w tej nowej kategorii utworzonej przez WBC.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 04-01-2021 20:32:01 
Żeby pokonać smakosza meksykańskiej 'zatrutej' wołowiny, to sam Canelo musiałby najpierw wyjść ze swojej sędziowsko-promotorskiej strefy komfortu i odważyć się zawalczyć na równych zasadach.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 04-01-2021 21:05:14 
ze Smithem trollu nie bylo rownych zasad?
 Autor komentarza: Marduk
Data: 04-01-2021 23:13:40 
Ale dlaczego wymagać od Canelo, żeby szedł do półciężkiej. Swoje zrobił. Pokonał Kowaliowa. Był w różnych wagach. Z Mayweatherem sporo zbijał, z Kowaliowem musiał dużo nabrać. Teraz on jest stroną A i ma w sumie dużo opcji w super średniej.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 05-01-2021 00:03:47 
Bivol mowil juz z rok temu, ze da rade zejsc do Canelo o wage nizej.
 Autor komentarza: Kanonier23
Data: 05-01-2021 01:42:35 
Bivol czy Beterbijew mogą sobie pomarzyć o takiej walce. Za mało rozpoznawalne nazwiska u przeciętnych kibiców. Benavidez czy Charlo są realnym zagrożeniem. Aczkolwiek też myślałem, że Smith będzie w stanie dać trudną walkę rudemu. Na ten moment nie ma chyba zawodnika który mógłby z Canelo wygrać.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.