WARREN: FURY ZNOKAUTUJE JOSHUĘ DO KOŃCA SZÓSTEJ RUNDY

Współpromotor mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), Frank Warren twierdzi, że jego podopieczny znokautuje mistrza świata IBF, WBA i WBO - Anthony'ego Joshuę (23-1, 21 KO) - do końca szóstej rundy. Konfrontacje między brytyjskimi olbrzymami są wstępnie planowane na przyszły rok.

FURY: JESTEM PEWIEN, ŻE MOGĘ POKONAĆ JOSHUĘ >>>

- Nie potrafię sobie wyobrazić porażki Fury'ego z Joshuą. Kto jest lepszym bokserem? Tyson Fury. Kto ma lepszy lewy prosty? Tyson Fury. Kto lepiej porusza się w ringu? Tyson Fury. Kto mocniej bije? Tyson pokazał w swojej ostatniej walce z Deontayem Wilderem, do czego jest zdolny. Jeżeli uda nam się doprowadzić do tej walki, to wierzę w zwycięstwo Tysona przed czasem w pierwszej połowie pojedynku - powiedział Warren.

- Obaj zawodnicy chcieliby tej walki w Londynie. Tam powinna się ona odbyć, stadion Wembley byłby idealną areną. Ale pandemia koronawirusa może być problemem, bo ten pojedynek potrzebuje widzów. Myślę, że to największe wydarzenie sportowe w Anglii od czasu mistrzostw świata w piłce nożnej w 1966 roku, które Anglia wygrała - dodał szef grupy Queensberry Promotions.

Przypomnijmy, że Fury ma powrócić na ring w pierwszym kwartale przyszłego roku. Rywala wciąż nie znamy, a w tle trwa spór z Deontayem Wilderem, który wciąż domaga się trzeciej walki. Tymczasem Anthony Joshua 12 grudnia zmierzy się z obowiązkowym pretendentem IBF - Kubratem Pulewem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 20-11-2020 17:12:10 
Mówi tak bo co ma mówić, chce doprowadzić do tej walki i przytulić sporo pieniędzy.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 20-11-2020 17:12:11 
Mówi tak bo co ma mówić, chce doprowadzić do tej walki i przytulić sporo pieniędzy.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-11-2020 18:33:59 
Kto mocniej bije? I tu się Frania zaciął. Tyson Fury po rozbiciu Wildera nagle królem nokautu.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 20-11-2020 21:11:47 
Warren to promotor Tysona więc jego jego słowa trzeba traktować z przymrużeniem oka. Pewnie sam nie wierzy w to co mówi.

Prawda jest taka że Joshua ma wszystko by być BARDZO trudnym i BARDZO niebezpiecznym rywalem dla Tysona. Siła ofensywna, siła ciosów z obu rąk, rozmiary (siła ogólna, atletyzm), umiejętność walki tak w dystansie jak i z bliższej odległości gdzie AJ czuje się bardzo dobrze, serie ciosów + duże już doświadczenie na najwyższym poziomie.

Zaryzykowałbym że na papierze Joshua to najgroźniejszy przeciwnik z jakim stanie w ringu Tyson Fury. To może być (może a nie musi bo to tylko ludzie więc nic nie jest pewne) trudniejsza walka niż ta z Kliczką bo Władek mimo że był super doświadczonym mistrzem i atletą zamknął się przez 10 lat kariery w idealnym schemacie i miał go bardzo trudno opuścić a Tysonowi to pasowało.
Tak samo ograniczony do jednego ciosu Wilder to znacznie mniej skomplikowany przeciwnik do rozgryzienia.

Jedno jest pewne- ta walka to będzie wielkie wydarzenie i prawdziwa uczta dla fanów boksu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.