CANELO: ZMIERZĘ SIĘ Z NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM WAGI SUPER ŚREDNIEJ

Od kilkunastu godzin wiemy, że Saul Alvarez (53-1-2, 36 KO) 19 grudnia zmierzy się z mistrzem świata WBA wagi super średniej, Callumem Smithem (27-0, 19 KO). Meksykanin jest jak zwykle bardzo pewny siebie i podkreśla swoją etykę pracy, ale docenia przy tym klasę rywala.

TONY BELLEW OSTRZEGA CANELO PRZED SMITHEM >>>

- Dla mnie to kolejna ważna walka, dla Calluma Smitha to może być coś więcej: zemsta za porażkę jego brata Liama, którego pokonałem cztery lata temu. Teraz mam zamiar zrobić to samo z Callumem, a on będzie chciał wejść do ringu z jeszcze większym pragnieniem zwycięstwa. Będzie chciał mnie rozjebać - powiedział Canelo.

- Jestem teraz wolnym agentem, wszystko zrobiliśmy dobrze, więc sprawy nie mogły pójść źle. Zmierzę się z najlepszym zawodnikiem wagi super średniej, co bardzo mnie cieszy, bo nade wszystko chcę walczyć z najlepszymi i tworzyć historię. Robię to dla mojego kraju, dla siebie i co najważniejsze dla mojej rodziny. Jestem urodzonym sportowcem, trenuję od trzynastego roku życia, dbam o siebie, staram się odpowiednio odżywiać i wciąż wnosić trening na nowy poziom. Być gotowym zawsze i na wszystko, kiedy pojawia się niepewny okres. Teraz jesteśmy gotowi do walki, lubimy być zawsze gotowi na sto procent - dodał Meksykanin.

- Zawsze trenuję tak, jakbym niczego nie osiągnął, jakbym był debiutantem. To mnie motywuje, a Smith to zawodnik, który zawsze idzie do przodu i szuka walki. Nie daje rywalom okazji do złapania oddechu i odpowiedniego rytmu. Brytyjczyk ma wiele zalet, to zawodnik wysokiej jakości. Jest jeszcze trudniejszym rywalem niż moi ostatni przeciwnicy (w zeszłym roku Canelo pokonał Siergieja Kowaliowa i Daniela Jacobsa - przyp.red.). Musimy wiedzieć, jak zaadaptować do nowych warunków, ta walka i jej poziom to motywujące wyzwanie - podsumował temat jeden z liderów współczesnego boksu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 18-11-2020 19:13:03 
Callum Smith ma 191cm wzrostu i 198 cm zasięgu ramion. Warunki prawie takie, jak np. Jennings. Jest w sile wieku. Do tej pory wszystko wygrywał. Jest poukładany technicznie, dobry lewy sierp i prawy prosty. Trzyma ręce wysoko. Typowa angielska szkoła boksu. No trudno powiedzieć, że słaby przeciwnik. Canelo jest 18cm niższy i ma 18 cm krótszy zasięg. Nie można mu zarzucić dobierania rywala. Callum Smith na takim poziomie będzie po raz pierwszy. Canello po raz któryś tam. Jacobs i Kovalev byli od Alvareza znacznie więksi ( choć mniejsi niż Calum) i chyba lepsi od Calluma Smitha. Stawiam dalej na Cynamona, choć walka może być ciekawa i niekoniecznie do jednej bramki.
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 18-11-2020 19:31:24 
I tak znajdą się tacy którzy po walce powiedzą że Callum to w zasadzie przereklamowany bokser..
 Autor komentarza: Polakos
Data: 18-11-2020 20:04:19 
^

Taki już urok tych najlepszych. Zawsze ktoś coś powie na temat ich rywali. Tak swego czasu było z Floydem, później z Andre Wardem a teraz jest z Canelo.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 18-11-2020 20:10:19 
Callum przejedzie sie na Cynamonie tak jak Liam. Smithy to klasowi pięściarze ale Rudy jest jednak półkę wyżej. Rudy mógłby być Tysonem półciężkiej gdyby chciał.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 18-11-2020 20:24:29 
Szkoda, że pełnego obozu Smith nie będzie mógł zrobić, bo do walki miesiąc, ale narzekać nie można.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 18-11-2020 21:10:42 
Szkoda ze Canelo tez nie zrobi pelnego obozu,bo do walki miesiac , ale narzekac nie mozna
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 18-11-2020 22:37:25 
z tym Tysonem półciężkiej to chyba lekka przesada
 Autor komentarza: Galed12
Data: 18-11-2020 23:35:42 
Canelo sobie lepiej radzi z wyższymi przeciwnikami, niż takimi który idą do przodu na wymiane. Różnica w warunkach fizycznych ogromna, ale czy Smith będzie potrafil trafiać skutecznie Canelo? wątpie.
 Autor komentarza: Luton
Data: 18-11-2020 23:36:41 
smith jest prawdopodobnie w treningu, bo jego walka z canelo była dyskutowana od dawna. canelo i smith są już od dłużśzego czasu na kolizyjnym kursie. wiadomo było, że canelo trenuje i szuka rywala. wiadome bylo, że będzie to ktoś z grona smith, plant albo saunders, bo rozmowy były w tle. ile smith potrzebuje czasu na taktyczne przygotowanie sie pod canelo ?8-9 tygodni ? jeśli jest w trybie treningowym, to ten krótszy termin powinnien mu wystarczyć. zresztą jeśli sie zgodził to chyba czuje sie na siłąch. walka z canelo i tak by mu nie uciekła, bo canelo wbrew pozorom nie ma aż ma tak dużego wyboru. czyli smith nie musiał sie godzić na tą datą widocznie dostrzega, że to jest TEN moment.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 19-11-2020 00:05:41 
Rocky to tylko kolejny obłudnik z tej grupy zakłamanych chwastów.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 19-11-2020 07:52:23 
A jednak jest myczek w kontrakcie pod rudego. Ponoć Callum Smith może być w dniu ważenia tylko 5 cm wyższy od Alvareza.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.