TERENCE CRAWFORD vs KELL BROOK: TYPY MISTRZÓW ŚWIATA

Mistrz świata WBO wagi półśredniej, Terence Crawford (36-0, 27 KO) już jutro w Las Vegas zmierzy się z byłym czempionem, Kellem Brookiem (39-2, 27 KO). Oto, jak ten niezwykle ciekawy pojedynek widzą obecni i dawni mistrzowie różnych kategorii - od wagi półśredniej do piórkowej, od Keitha Thurmana do Kevina Kelleya.

BROOK: JESTEM WIĘKSZY I SILNIEJSZY NIŻ CRAWFORD, ZASTOPUJĘ GO! >>>

Keith Thurman (były mistrz świata wagi półśredniej): Kell Brook ma tylko kombinację lewy-prawy. Taka jest prawda. Mimo to uważam, że jest bardzo dobrym zawodnikiem, lubię go. Inna sprawa, że nie wiadomo, czy jego kość oczodołu, wcześniej już kontuzjowana, wytrzyma uderzenia mocnego rywala (...) Crawford powinien wygrać po niezłej walce.

Shakur Stevenson (wicemistrz olimpijski, były mistrz świata wagi piórkowej, niepokonany na zawodowstwie): widzę wygraną ''Buda'' przed czasem w późniejszych rundach albo lanie w każdej rundzie, jakie sprawi Brookowi. Terence ma zabójczą mentalność. Nie można lekceważyć Brooka, to on jako jedyny pokonał Shawna Portera bez kontrowersji. Być może Brytyjczyka trzeba będzie zmusić do ostrej walki, bo jest bardzo dobry technicznie. 

Jamel Herring (mistrz świata wagi super piórkowej): naprawdę lubię Kella Brooka, to świetny bokser. Ale po wojnach z Gołowkinem i Spence'em uważa się go za naruszonego. Wolałbym zobaczyć walkę Shawna Portera z Terence'em Crawfordem, który jest dużym faworytem w walce z Brookiem.

Amir Khan (były mistrz świata wagi junior półśredniej): w walce ze mną Crawford pokazał kapitalny timing i technikę. Mimo, że przegrałem przed czasem, a może właśnie dlatego, potrafię docenić jego umiejetności. On jest znakomity. Myślę, że Crawford mógłby pokonać Mayweathera, Pacquiao, Spence'a. Stawiałbym w tych walkach na Crawforda (...) Nie chcę hejtować Kella Brooka, jego również cenię jako boksera i może nawet wygrać. Ale stawiam ma Crawforda.

Kevin Kelley (były mistrz świata wagi piórkowej): Kell Brook ma wszystko do zyskania w tej walce, Crawford wszystko do stracenia. To przewaga Brooka, jednak stawiam na Crawforda. Brook był wielkim talentem i świetnym zawodnikiem, ale nie wiadomo, jak będzie przygotowany, a kontuzje oczodołu mogą sprawić, że będzie się wahał w kluczowych momentach. A Crawford to wykorzysta. On ma poza tym za duży arsenał, by Brook mógł wygrać. ''Bud'' walczy z obu z pozycji, umie zabójczo atakować w różnych płaszczyznach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 13-11-2020 21:59:26 
Crawford go po prostu złamie - mentalnie, technicznie i siłowo. Terence to naprawdę świetny zawodnik i zgadzam się ze Stevensonem - Crawford ma taką mentalność zabójcy. Jest zimny i wyrachowany, przeważnie dość długo czeka by ostatecznie wykończyć przeciwnika bardzo mocnymi ciosami na korpus i głowę. Tylko jakiś mega przypadek, albo nie wiem co może sprawić, że Brook to wygra.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 13-11-2020 22:05:40 
Dodam, że Terence lubi wchodzić cios na cios i bije kapitalne podbródkowe.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 13-11-2020 22:16:23 
Brook świetny pięściarz z bardzo źle poprowadzoną karierą.
 Autor komentarza: Oskarito21
Data: 14-11-2020 09:13:51 
Jescze tydzien temu Khan stawiał na Brooka
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 14-11-2020 09:38:05 
Terence to bez wątpienia najlepszy obecnie pięściarz beaz podziału na kat wagowe tylko brakuje mu dobrych rywali bo umiejętności ma z kosmosu. A pamiętam jak jakiś czas temu wieszano na mnie psy bo mówiłem że jest lepszym czarodziejem od Łomy i wyszło że wasz kochany pupil nie jest aż tak wspaniały
 Autor komentarza: Mike555
Data: 14-11-2020 09:43:28 
Moim zdaniem też to właśnie Crawford jest tym magikiem, a nie Łomaczenko.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 14-11-2020 11:08:34 
Obaj są czarodziejami, ale Ukrainiec zawędrował za wysoko. Rzadko się zdarza, by zawodnik walczący nie w swojej kategorii odnosił ogromne sukcesy i dominował kolejne kategorie. Spójrzmy co się stało z Rogów, który również uchodził za magika, zrobił skok do łomy i zupełne nie istniał. Usyk przeszedł z CW do HW i okazało się że zawodnik z drugiej dziesiątki HW sprawia mu spore problemy.
Nie ma w historii wielu Duranów i Pacmanow. Niewielu jest też w stanie idąc w górę nie tracić atutów i wciąż straszyć ciosem.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 14-11-2020 15:15:48 
W moim odczuciu Łomaczenko zgubiła pycha. Pamiętam jak krytykował jakiegoś boksera mówiąc, że podczas walki był jednowymiarowy, nie potrafił się dostosować w walce itp. Tym razem sam taki właśnie był. Zarówno w Usyku jak i w Łomaczence wyraźnie widać wieśniacki, ukrainski nalot. Wracając na ziemie to mimo wszystko WYBITNI, jedni z najlepszych pięściarze.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.