CARL FROCH KRYTYCZNIE O SZANSACH USYKA Z MISTRZAMI WAGI CIĘŻKIEJ

Trwa dyskusja na temat szans złotego medalisty olimpijskiego i byłego króla wagi cruiser - Aleksandra Usyka (18-0, 13 KO) - w wadze ciężkiej. Październikowa wygrana nad Dereckiem Chisorą nie przekonała wszystkich obserwatorów, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Chyba najbardziej krytycznie o przyszłości Ukraińca wypowiedział się były mistrz świata wagi super średniej - Carl Froch.

JOSHUA Z BLISKA OBEJRZAŁ USYKA: MUSZĘ MIEĆ OKO NA KONKURENCJĘ >>>

- Przyszłość Usyka w wadze ciężkiej nie rysuje się najlepiej. To nie jest jego waga, on nie należy do naprawdę dużych chłopów. Nie wydaje mi się, by zdołał wypracować większą moc uderzenia i siłę fizyczną. Jego ciosy nie są w stanie zrobić krzywdy prawdziwym ''ciężkim''. Ma timing, szybkość, technikę. Nie ma mocy w pięści i nie jest stanie przepchnąć rywali, a to są rzeczy, które musisz mieć w tej kategorii - powiedział Froch.

DANIEL DUBOIS: NAJPIERW JOYCE, POTEM USYK O PAS WBO >>>

- Jeżeli Usyk wejdzie do ringu z Furym, to będzie nierówna walka. Fury jest po prostu za duży i za wysoki. Natomiast Joshua zauważy w ciągu dwóch-trzech rund, że ciosy Usyka są jak piórka, że nie trzeba na nie przesadnie uważać i można walić kombinacjami. Evander Holyfield ranił Riddicka Bowe'a i innych ciężkich kozaków, Usyk nikogo nie zrani. Sam zresztą przyznaje, że mocno nie bije. Zadaje dużo ciosów, ale w momencie, kiedy przyjmie prawdziwą bombę, jego plan się rozleci. Chisora po czwartej rundzie nie wywierał odpowiedniej presji. Usyk mógł go wykończyć, ale nie potrafił przycisnąć. W walkach z czołówką zobaczy, w co się wpakował - dodał jeden z najlepszych brytyjskich czempionów w XXI wieku.

BRYTYJSKA DEBATA NAD SZANSAMI USYKA Z JOSHUĄ >>>

Przypomnijmy, że Usyk jest obowiązkowym pretendentem do pasa WBO, którego właścicielem jest obecnie Joshua. Możliwe jednak, że w przyszłym roku AJ zwakuje ten tytuł, by walczyć z Furym. W tej sytuacji Ukrainiec mógłby walczyć o wakujący pas z innym Brytyjczykiem Danielem Dubois, który twierdzi, że byłby gotowy na taką konfrontację. W tym roku Joshuę czeka natomiast walka z Kubratem Pulewem, a Dubois skrzyżuje rękawice z Joe Joyce'em, nie należy więc wybiegać zbyt daleko w przyszłość.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rocky86
Data: 07-11-2020 13:25:52 
Mam podobną opinię, Chidorze starczyło gazu na 3 rundy, później wysiadł i nawet wypompowanego Usyk nie mógł skończyć.
Ukrainiec może być dobrym pykaczem, ale te wielkie chłopy nie będą chciały z nim boksowac, tylko się bić.
AJ będzie chciał się po nim przejechać, a to nie Chisora z bakiem na 2-3 rundy i bije znacznie mocniej, a jak pokazała walka z Dereckiem, Usyk nie jest nie do trafienia
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-11-2020 14:19:51 
"Nie ma mocy w pięści i nie jest stanie przepchnąć rywali, a to są rzeczy, które musisz mieć w tej kategorii - powiedział Froch."

Przepychanie Chisory to akurat szło Usykowi nadspodziewanie dobrze, bo parę razy przepchnął go przez cały ring. Chyba niepotrzebnie, bo stracił siły i w końcowych rundach "zeszło z niego powietrze".
 Autor komentarza: raflo
Data: 07-11-2020 15:08:07 
nieh se trohe zarobi bo w krózer nie zarobi
 Autor komentarza: Callisto
Data: 07-11-2020 15:28:12 
Tylko Tomasz 'Bogobojny' Adamek mial kiedys szanse na zdobycie pasa po przejsciu z wagi cruiser do ciezkiej. Niestety nie udalo sie bo widocznie panbuk chcial inaczej, a bozia zdrowia zbyt malo dala. Nie brakuje opini ze Tomasz zbyt malo sie byl modlil, a zbyt duzo czasu poswiecal zamiast tego na liczenie dudkow.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 07-11-2020 15:37:08 
Jak będą dawać tak małe ringi Usykowi to faktycznie będzie miał problemy. Ukrainiec podczas walki z Darkiem nie miał za dużo miejsca..
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-11-2020 15:42:59 
Widzę to zupełnie inaczej niż Froch. Przede wszystkim trzeba zauważyć że Usyka zestawia się dwoma mistrzami w tych porównaniach czyli mówi się o największych możliwych wyzwaniach. To że nie będzie faworytem w takich starciach to żaden wstyd.

Ale do rzeczy. W ringu z Chisorą akurat jak wspomniał wyżej Hugo Usyk udowodnił że siły mu nie brakuje. Przepychał się z tyle cięższym Dereckiem jak równy. Nie dał się też stłamsić w półdystansie na tyle by stała mu się jakaś krzywda a przecież ludzie pisali że jak go dorwie Chisora to będzie po nim...
Co do ranienia przeciwników to zranił Chisorę i to dość solidnie przynanjmniej 1 raz. A Dereck jakby nie było swoje potrafi wytrzymać. Nie jest to mięczak i choć jest już porozbijany skończenie go przed czasem to nadal ciężkie zadanie o czym dobitnie przekonał się chociażby Takam.

Fury będzie za duży? Słabszy i zdecydowanie gorszy pięściarz Steve Cunningham też był mały a wprowadził w ringu takie piekło że Fury nie mógł później ogarnąć walki inaczej niż całą masą faulów. Wallin gdyby miał trochę więcej szczęścia wygrałby z Furym przez rozcięcie.
Joshua też miewa gorsze momenty.
To tylko ludzie.
Usyk ma z nimi szanse i to spore a to przecież Mount Everest jeśli chodzi o wyzwania. W hw jest wiele ciekawych walk poza tymi w których Oleksander może potwierdzić swoją klasę.

Chciałbym Usyka obejrzeć z Parkerem i stawiałbym na niego. Również walka z Whytem byłaby bardzo ciekawa.

Chisora dostał malutki ring i długi czas na przygotowania. Sędzia też mu pomagał nie reagując na przytrzymywanie i bicie w tym czasie a i tak guzik zdziałał.
Ja tą walkę odbieram Oleksandrowi na plus.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-11-2020 15:43:10 
I tak chcieli dać mniejszy, w formie Toy Toya, ale się nie udało:))
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-11-2020 15:43:57 
"Jak będą dawać tak małe ringi Usykowi to faktycznie będzie miał problemy. Ukrainiec podczas walki z Darkiem nie miał za dużo miejsca"

Dokładnie. Przy większym ringu Usyk może by oddał Chisorze 1 rundę.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-11-2020 15:49:35 
Usyk-Ruiz jr./Parker/Whyte/Dubois lub Joyce to znakomite zestawienia i nie jest powiedziane, że któraś z nich nie będzie o pas, a jak wiadomo sytuacja jest dynamiczna jak z Sars-Cov 2. Fury i Joshua wydają się poza zasięgiem, ale tak jak wspominaliście to tylko ludzie, co starcza za odpowiedź,tym bardziej, że Ukrainiec to naprawdę świetny pięściarz.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 07-11-2020 15:55:35 
Wiele osób zakłada że Usyk pokazał swój maks w walce z Chisorą, a moim zdaniem to była tylko spokojna i wykalkulowana wygrana walki której nie mógł przegrać.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 07-11-2020 15:57:12 
Z Breidisem był maks Usyka i w sumie chyba tylko z nim.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 07-11-2020 17:29:27 
Akurat jeśli Froch tak mówi, to możemy się spodziewać wielkich sukcesów Usyka :D
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-11-2020 18:29:31 
Myślę, że Usyk wypada najgorzej, gdy zamiast boksować swoje, stara się coś w ringu udowodnić. W 2017 w pojedynku z Michaelem Hunterem w USA starał się udowodnić, że nie jest nudziarzem, tylko widowiskowym ofensywnym bokserem. Z kolei z Chisorą starał się zademonstrować, że jest silny fizycznie, wdając się w niepotrzebne przepychanki. W efekcie obydwie w/w walki okazały się jednymi z jego najgorszych występów.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 07-11-2020 19:11:55 
Według mnie Chisora dał jedną z lepszych walk w całej swojej karierze. Nawet na wypowiedziach przed walką widać było, że to zupełnie inny facet. Był zdecydowanie bardziej dojrzały, widać było ze zrozumiał czym naprawdę jest świat boksu. W ringu też zachowywał się o wiele lepiej, miał luz, różnicował ciosy, bił na dół i na górę. Jego prawie wszystkie ciosy były mocne. Było napięcie, chwilami bałem się, że zetnie Usyka tak jak Artura. Oglądałem walkę ze słuchawkami na uszach i tak naprawdę to on już po pierwszej rundzie ciężko oddychał. Na mistrzowskie walki po prostu nie ma wydolności i kondycji. Jednak to był o wiele lepszy Chisora niż ten z walki z Furym czy Whytem, czy nawet z Klitschko. Co do Usyka to naprawdę go podziwiam. Organizatorzy przygotowali mu tzw. level hard - mały ring, sędziów, a On mimo to wygrał dość wyraźnie. Wydaję mi się, że On lubi się pobić, lubi przyjąć, tak jakby chciał posprawdzać te ciosy rywali. Tak trochę wygląda mi na lekkiego psychopatę. Pokazał, że te "klapnięcia" Chisory nie wiele mu robiły. Kilka razy nie ustąpił mu w zwarciu. To na pewno bokser WYBITNY. Czy da sobie radę z olbrzymami - nie wiem. Na pewno ma przed sobą jeszcze kilka, jak nie kilkanaście walk i dla każdego będzie wielkim wyzwaniem. Ali przed Foremanem był skazywany na totalną porażkę niemal prze cały świat - no i zadziwił cały świat.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 07-11-2020 19:17:41 
Dodam tylko, że obejrzałbym Chisore z Ortizem.
 Autor komentarza: gluton
Data: 07-11-2020 20:26:13 
Fury będzie dla każdego wyzwaniem. Reszta dla Usyka jest do ogrania. AJ nie ma szczęki z betonu a nie trzeba bic mocno zeby rywal padł. Przylad- Fury Cunningam.

Usyk ma jednak puki co słabą pewność siebie w tej wadze. Kiedyś walczył śmielej i sądzę że stracił nieco na szybkości i refleksie.
Potrafi przyjąć i może namieszać. Oprócz Furego reszta może nie wytrzymać . Derrek dał dobra walkę i nie docenia się jego dobrego występu. Bił 12 rund mocno i napierał. Presja jest metodą na Usyka. Widac było że w chwili przestoju ustawia się i planuje atak.
Dubois będzie wygodny dla Usyka. Szykują się dobre walki...:)
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 07-11-2020 21:20:40 
Tak wszystkiemu był winny mały ring i to ze Chisora dostał czas na przygotowania lol
Pewnie walke z Joshuas Hearn zorganizuje na ringu wielkości lotniska i da Joshowi tydzień na przygotowania lol x 2
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-11-2020 21:31:59 
Co wy macie z tą szczęką Joshuy, akurat ją ma bardzo solidną, co pokazał przyjmując petardę od Kliczko i po niej wstając, nie jeden dałby sobie już spokój, a to że giba się po ciosach na ucho, lub skroń, to pokażcie mi na dzień dzisiejszy kogoś, kto tego nie robi,tak tak wiem,Joyce,ale ta jego szybkość...
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-11-2020 23:33:26 
"Tak wszystkiemu był winny mały ring i to ze Chisora dostał czas na przygotowania lol"

Ale czemu miałby być winny? Po prostu mocno mu to pomogło i dobrze o tym wiesz. Oczywiście nie na tyle by coś zdziałał bo dostał solidny oklep i dość wyraźnie przegrał mimo wszystko.

Czy zorganizują tak mały ring AJ-owi? Nie wiem. Wiem natomiast że zrobiono wszystko żeby Dereckowi pomóc.

Czy Usyk wygra z AJ-em? Nie wiem. Dla mnie Joshua i Fury to chyba na dzień dzisiejszy jedyne nazwiska z którymi Oleksander nie będzie faworytem.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 08-11-2020 09:22:37 
@BlackDog z tym czasem, który dostał Chisora na przygotowanie, to przesadzasz.
Przecież nie przekładali walki, żeby Chisora miał więcej czasu na przygotowania, ani nie wzięli Usyka w dwa miesiące po jego ostatniej walce, jak Alvarez wziął Kovaleva. Obaj o walce wiedzieli od dawna, i obaj wiedzieli, że walka jest przekładana na długo przed terminem. Nie widzę tu ukłonu w stronę Chisory.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 08-11-2020 11:47:08 
Joshua wziął Ruiza miesiąc po jego walce i dał mu na przygotowanie 2 tygodnie a i tak dostał wpierdol xD Ale jak Alvarez wziął Kovaleva dwa miesiące po jego ostatniej walce to jest wielki problem xD A jak wspaniałomyślny Eddie Hearn chciał dziadkowi Otrtizowi dać 6 mln za walkę dając jednocześnie 2 tygodnie na przygotowanie do walki to też było wszystko w porządku xD

Ramirez82 - Czytam twoje posty od wczoraj i wiesz co? Nie chce cię obrażać ale weź ty już spierdalaj spać.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-11-2020 12:11:54 
Ramirez82

Może nie do końca jasno to przedstawiłem. Czas na przygotowanie owszem działał na korzyść Derecka o czym sam wspominał (twierdzili że tak naprawdę na śliskiego mańkuta szykują się od 8 miesięcy włączając w to szpilkę) natomiast oczywiście powinienem to jakoś oddzielić od pozostałych "plusików" bo to po prostu zdarzyło się Dereckowi "naturalnie" a nie celowo.

Ale to był plus całej sytuacji i sami to tak przedstawiali. Chisora przygotowany był na Oleksandra najlepiej jak się dało na tym momencie kariery i z jego możliwościami a do tego (i tu dochodzą te niedogodności dla Usyka które grały na korzyść Derecka i na 100% były celowo tak a nie inaczej ustawione)
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 08-11-2020 12:54:30 
Black Dog

No, w tym sensie, to prędzej. Ale z drugiej strony, im dłuższe przygotowania, im dłuższa przerwa od walk, to znowu pojawia się problem rdzy u zawodnika.

DeontayWilder

Wszyscy wiemy, że żyjesz w swojej rzeczywistości. Ruiz już pod koniec kwietnia ustalił warunki na walkę z Joshuą, która miała odbyć się 5 tygodni później. I na tym samym etapie propozycję miał Ortiz. Więc jakie dwa tygodnie?
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 08-11-2020 12:57:48 
Poza tym, po co porównujesz te sytuację z walką Alvareza z Kovalevem? Ortiz, Ruiz, Kownacki, wszyscy byli brani na rywala Joshuy, w zastępstwie Millera, który wpadł na dopingu. Każdy z nich miał okazję, owszem, nie były to najlepsze okoliczności, ale możliwość zdobycia tytułów i zarobienia rekordowej gaży, wynagradzały ryzyko. Ruiz je podjął i na pewno nie żałował.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 08-11-2020 13:33:55 
Dobra czyli pomyliłem się o 3 tygodnie, ale szczerze mówiąc nie wiele to zmienia w tym co napisałem. Porównania tego użyłem bo dla ciebie bulwersujące jest to, że Canelo wziął Kovaleva 2 miesiące po jego walce, a w innych wątkach nie istotne jest dla ciebie to, że Ruiz wyszedł do Joshuy miesiąc po swojej walce, mając miesiąc na przygotowanie. Albo to, że dziadek Ortiz musiał przestraszyć się Joshuy, bo nie wziął sześciu milionów które dawał mu Hearn, ale nie istotne jest to, że nie miał szans zrobić pełnego obozu co dla 40- latka jest jeszcze gorszą wiadomością. To się nazywa hipokryzja i jest to nieodłączny element wypowiedzi twoich i twoich kolegów.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 08-11-2020 14:09:19 
Wiem, że fakty docierają do ciebie późno, albo wcale. Spróbuję jeszcze raz.

To są dwie różne sytuacje, Alvarez z Kovalevem to była walka planowana, Hearn złożył propozycje Ortizowi, czy Ruizowi w zastępstwie, by ratować galę po wpadce Millera. Przyznaje, że nie były to najlepsze okoliczności, ale nieraz tak w boksie bywa. Ruiz to wykorzystał w 100% i chwała mu za to. A Ortiz? Wspominasz jego wiek, to weź też pod uwagę, że w tym wieku nie będzie miał już wielu okazji na duże pieniądze i tytuły. Podejrzewam nawet, że wcale. No ok, miał obiecana szansę od Wildera, dostał ją i zarobił ładne pieniądze, więc nie może narzekać.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 08-11-2020 14:29:41 
Ale tu nie chodzi o różne sytuacje tylko o to, że ty te jak to nazwałeś ,,nie najlepsze okoliczności'' cytujesz tylko w momencie w którym ci to pasuje i dlatego jesteś zakłamanych chwastem. A Ortiz? Zarzucasz mi, że ja wspominam jego wiek, podczas gdy robisz to ty i twoi koledzy w każdym wątku na jego temat. Tylko nie w przypadku sześciomilionowej oferty od Hearna i 5 tygodniach na przygotowanie do walki - (kiedy zrobiłem to ja) bo wtedy Ortiz zapewne nie był już dziadkiem tylko jebanym młodzieniaszkiem i mógł się spokojnie przygotować. Zresztą nie ma sensu dalsza rozmowa bo pierdolisz jak potłuczony.

Reasumując chuj ci w dupę.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 08-11-2020 15:02:55 
narzekać.
Autor komentarza: DeontayWilderData: 08-11-2020 14:29:41

Zresztą nie ma sensu dalsza rozmowa bo pierdolisz jak potłuczony.

Reasumując chuj ci w dupę.


Dziękuję. Mam nadzieję, że będziesz konsekwentny i nie będziesz już kierował do mnie swoich farmazonów.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 08-11-2020 15:36:44 
Ale nie dziwię się, że znalazłeś tu tak wielu kolegów z podobnymi poglądami, kierującymi się tymi samymi wartościami, a ja jestem tylko jeden, bo potwierdza to fakt, że większość ludzi na świecie to idioci. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 08-11-2020 16:59:53 
Tak koshi

Większość ludzi to idioci, a Ty piszący o prawdziwych twardzielach, większych fujarach u pięciarzy, ciepłych pizdeczkach, kończąc na obrażaniu swoich adwersarzy i członków ich rodzin, jesteś ten debeściak. W gimnazjum pewnie brylowałeś..
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 08-11-2020 17:16:54 
MLJ

Jeżeli ktoś nie potrafi rozróżnić żartu od poważnej rozmowy to faktycznie musi być niedojebany jak ty. Ale zabawne jest, że ty piszący o gwałtach w każdym wątku o Wilderze prawisz mi takie uwagi. To jest właśnie ta hipokryzja którą reprezentujecie i o której cały czas piszę. Ciesz się że jesteś pod parasolem Furmiego na tym forum, bo takie zakłamane pedały jak wy powinny dostać lachę do mordy bez żadnej dyskusji.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 08-11-2020 17:34:05 
Tak jak myślałem, poziom gimnbazy. Zresztą nawet nie zaprzeczyłeś. Bez odbioru szczylu.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 08-11-2020 17:36:14 
Nie, to ty nie zaprzeczyłeś, jakbyś nie zauważył, mały pogięty pedale.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 08-11-2020 18:10:37 
Co za żałosny gnój...
 Autor komentarza: falken
Data: 09-11-2020 09:02:06 
"Chisora po czwartej rundzie nie wywierał odpowiedniej presji" - jak na ciężką, to i tak sporo się nabiegał do piątej i był bardzo aktywny, ale nie wywierał presji, bo nie miał już siły. A różnica w wadze właśnie na tym będzie polegać - jak chudy przetrwa do piątej, to później ma z górki i klepie rubego jak chce. Taki Fury ze swoją nieprzeciętną jak na ciężką kondycją i długimi łapami, będzie go punktował do końca, o ile wcześniej nie trafi - a jego proste ważą 3x tyle, co Usyka. Więc on akurat tej regule nie podlega. Ale reszta ciężkich - o ile nie zwyciężą w pierwszych rundach siłowymi atakami - będzie miała później ciężko. Przecież Chisora zrobił na prawdę dobrą robotę w pierwszych rundach ścinając ring, tylko Usyk skutecznie uciekał. Wątpię, żeby któryś ciężki równie dobrze pracował. Reszta będzie stawiać na agresję i komuś się może udać.
 Autor komentarza: falken
Data: 09-11-2020 09:06:30 
przychylam się też do opinii, że Usyk nawet się nie silił, żeby pokazać swój max. Trzymam kciuki, że go dopuszczą do Furego albo AJ, bo tam da z siebie wszystko. I to bym chciał zobaczyć. Tu wyraźnie się litował nad Chisorą i nie chciał go skończyć, jak miał możliwość.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.