PULEW SZOKUJE: ATUTY JOSHUY? JEST BARDZIEJ OPALONY NIŻ JA

Kubrat Pulew (28-1, 14 KO) lubi chyba szokować. Bułgar podkręca atmosferę przed starciem z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) o pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.

- Atuty Joshuy? Bije mocno. No i jest bardziej opalony niż ja - wypaliła "Kobra" pytana o mocne strony panującego mistrza, z którym skrzyżuje rękawice 12 grudnia.

Na Bułgara wylała się fala krytyki. Przez wielu został oskarżony o rasizm, choć do tego typu prowokacji trzeba byłoby chyba podchodzić z większym dystansem. W każdym razie Kubrat osiągnął swój cel. Znów jest o nim głośno.

Co ciekawe przewrażliwionych nie brakuje i w przeszłości również Joshua był oskarżany o rasizm. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ oraz TUTAJ.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 15-10-2020 15:50:57 
Wszędobylska popawność polityczna - rak aktualnego świata
 Autor komentarza: Yaponka
Data: 15-10-2020 16:37:07 
Nie widzę nic złego w politycznej poprawności. A Pulev jest po prostu z innego świata, który już nie wróci, choć wielu bardzo by sobie tego życzyło.
 Autor komentarza: piotr
Data: 15-10-2020 17:35:04 
Pulpet trenujący jedzenie burritów i naczosów go zlał.
Bułgar, którego zlał faularz KLINCZko, jeśli wygra to model intagramowy będzie se mógł kupić wędkę.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 15-10-2020 18:48:06 
A jak to że jest bardziej opalony ma się do jego atutów w ringu?
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-10-2020 19:21:15 
Bułgar na fotografii wygląda jak kryminalista ze świecznika, a Joshua co najwyżej prezentuje się niczym jego najważniejszy ochroniarz. W ringu niestety nastąpi całkowita zamiana ról:)
 Autor komentarza: Mike555
Data: 15-10-2020 19:43:50 
Z tym rasizmem to już przestańcie, bo to jest nudne. Murzyn zawsze może jechać po białym, ale biały po murzynie już nie. Ot sprawiedliwość... Co do walki to heh prędzej Wezuwiusz znowu wybuchnie niż Pulew dotrwa do 9 rundy.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 15-10-2020 19:44:21 
No rzucił taki słaby, hehe "żarcik", ale przecież temu chłopu pewnie nawet na myśl nie przyszło żeby Joshuę obrazić na tle rasowym w ten sposób. Tak sobie powiedział, żeby powiedzieć że Joshua nie ma argumentów na niego.
 Autor komentarza: Sajgonski
Data: 15-10-2020 19:56:48 
Nazwać czarnego człowieka czarnym i zostać za to zmieszanym z błotem. Dokąd zmierzamy?
 Autor komentarza: bolcze
Data: 15-10-2020 20:01:54 
Autor komentarza: werwoolf
Data: 15-10-2020 17:03:32
Furmi dał clicbait tytuł

I nie dziwie mu się, bo działa.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 15-10-2020 20:27:41 
Nazwij białego białym i jest OK .
Wygląda na to ze ci co im nie pasuje że ktoś powie czarny to mają kompleks nizszej rasy .
 Autor komentarza: Yaponka
Data: 15-10-2020 22:40:29 
@BOXER Nazwanie białego białym jest ok. Czarnego czarnym tez. Ale nazwanie czarnego murzynem już ok nie jest. Taka drobna różnica. Liczy się kontekst, a zazwyczaj w tym przypadku kontekst jest niemal zawsze pejoratywny. Jeśli się z tym nie zgadzasz podaj przykład gdzie murzyn występuje w pozytywnym kontekście
 Autor komentarza: Hugo
Data: 15-10-2020 22:52:56 
To jak nazywać murzyna przy pomocy jakiegoś innego rzeczownika, żeby było poprawnie politycznie? Czarniak? Ciemniak? Ciemny człowiek? Czarnolud? Afroeuropejczyk? Bo zastępowanie rzeczownika przymiotnikiem wypacza sens.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 15-10-2020 23:37:04 
Dobre Kubrat, dobre. Bulgarskie poczucie humojru.

A realia sa niestety takie, ze Pulev po laniu od Kliczki, przedreptal do kolejnej walki o pas, obijajac po drodze glownie trzecia lige/patologie. Trudno sie spodziewac, zeby to go mialo przygotowac na Joshue. Atuty Puleva? Na pewno brak strachu i psycha, ktorej nie ma z kolei Joshua.
 Autor komentarza: Yaponka
Data: 16-10-2020 07:55:43 
@Hugo A naprawdę musisz nazywać? Skoro mieszkaniec Europy to Europejczyk, Azji - Azjata, Australii: Australijczyk itd, to niby dlaczego mieszkańcem Afryki ma być murzyn? A jeśli przedstawiciel rasy czarnej urodzi się w Polsce jak np Izu, to jest Polakiem o afrykańkim pochodzeniu. To chyba jasne. Nie musisz chyba za każdym razem nazywać go czarnym czy murzynem. Co innego Afroamerykanie, czy Rdzenni Mieszkańcy Ameryki. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jednych i drugich historia mocno doświadczyła. Więc mają dzisiaj prawo do chociaż takiej rekompensaty, żeby ich nazywać jak sobie tego życzą.
 Autor komentarza: MODM
Data: 16-10-2020 08:32:38 
Słowo murzyn od zawsze było ok i nikt nie robił z tego problemu dopóki w lewą kich kopułach się coś nie poprzestawiało. Ogólnie ta poprawność niszczy świat, nie chodzi mi tu o rasizm i prześladowanie bo na to nie ma zgody ale bezpodstawne faworyzowanie że względu na kolor skóry, pochodzenie czy orientację niszczy świat i to w każdej dziedzinie. Poczytajcie jakie są teraz wymogi odnośnie Oscarów, aby film dostał nominację wśród aktorów występujących musi znajdować się przedstawiciel rasy etnicznicznej innej niż biała, mniejszosci seksualne itp. Na amerykańskich uczelniach osoby nie hetero i do tego nie białe dostają na start więcej punktów w rekrutacji. W nagrodach Grammy koniecznie czarny wykonawca wśród nominowanych choćby nagrał największego gniota. To jest chore i pojeb.. e wiele nacji wycierpiało swoje jednak nikt nikomu nie włazi w dupe tak jak murzynom i żydom
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-10-2020 08:42:55 
@Yaponka
Ale czy jesteś pewna, że to oni (ludzie z rasowych powodów w przeszłości dyskryminowani) tak sobie życzą? Czy jest to raczej wymysł jakiegoś niedouczonego zagranicznego idioty (jak najbardziej białego, zapewne z USA), który postanowił Polakom poprawić język polski? Dla mnie określenie "murzyn" było od zawsze zupełnie neutralne. Tymczasem ktoś nam wmawia, że "murzyn" to odpowiednik angielskiego "negro" (rzeczywiście obraźliwego). Jest to bzdura (bo odpowiednikiem "negro" jest "czarnuch"), ale wielu Polaków w to uwierzyło. Tymczasem w rzeczywistości to słowo "czarny" jest bardzo często używane w pejoratywnym kontekście np. czarna robota, czarna godzina, czarne myśli, czarna owca, czarna niewdzięczność.

W poprawności politycznej najbardziej denerwuje mnie to, że jest kompletnie nielogiczna. "Czarny" jest OK, ale "żółty" jako określenie np. Chińczyka chyba nie jest OK. A nazwa państwa Nigeria jest w porządku? Na logikę to dla mnie jest bardzo rasistowska, ale nikt się jej nie czepia. A może Białoruś jest nie w porządku i jest dowodem wywyższania się? Generalnie wolę kierować się w takich kwestiach własnym rozumem, niż "jedynie słusznymi" poglądami autorstwa jakichś wpływowych debili
 Autor komentarza: Yaponka
Data: 16-10-2020 08:43:26 
@MODM "Kiedyś” kobiety nie miały praw, dzieci się biło bez konsekwencji, a niepełnosprawnych pokazywało w cyrku. Nie było też Polski tylko Generalne Gubernatorstwo. Po co tęsknić na czymś co było złe? A jak już naprawdę chcesz sięgać do znaczenia słowa murzyn, to oznaczało w języku słowiańskim "towar". A zresztą skąd masz taką pewność, że było ok?
 Autor komentarza: Yaponka
Data: 16-10-2020 08:58:31 
@Hugo Nowe określenie weszło do amerykańskiej ustawy o prawach obywatelskich rok po wystąpieniu Martina Luther Kinga. Rdzenni Mieszkańcy Ameryki mają gorzej, bo nadal Indianie kojarzą się z Winnetou, jakąś piękną legendą o wolności na prerri, przebierankami w przedszkolu, a nie z eksterminacją i zamknięciem w obozach, w których żyją do dziś. Masz racje dużo jest w tym nielogiczności. Piszesz o Nigierii, ale jest jeszcze Liberia, stworzona przez czarnych Amerykanów, gdzie natyychmiast sami przenieśli wszystkie najgorsze wzorce. Kompleksu niższości nie da się wymazać ustawą
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-10-2020 12:20:47 
@Yaponka
Żeby było jasne, jestem przeciwko wszelkiej dyskryminacji, jak również nadużywaniu słowa "murzyn". Np. gdyby komentator w czasie walki bokserskiej zamiast określenia boksera imieniem i nazwiskiem lub obywatelstwem powtarzał co chwila "ten murzyn". A podobnie właśnie często dzieje się w USA i UK. Tamtejszym bucom nieraz nie chce się nauczyć czyjegoś nazwiska więc w kółko powtarzają "ten Polak", "ten Rosjanin" itd. lub świadomie przekręcają ich nazwiska. Ale im się wydaje, że są OK, a nas mają prawo pouczać.

Z drugiej strony "murzyna" nie da się sensownie zastąpić w języku polskim żadnym innym wyrażeniem. Nie każdy ciemnoskóry człowiek to murzyn, bo przecież ciemnoskórzy mieszkańcy Indii lub Australii murzynami nie są. Podobnie nie każdy Afrykanin jest murzynem, bo trudno tak nazwać Araba, czy nawet Etiopczyka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.