ANTHONY JOSHUA OSKARŻONY O RASIZM, OSTRA REAKCJA MISTRZA

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) został oskarżony o rasizm po tym, jak w swoim rodzinnym mieście Watford przeczytał kontrowersyjne przemówienie podczas protestu przeciwko rasizmowi. 

FLOYD MAYWEATHER POKRYWA KOSZTY POGRZEBU GEORGE'A FLOYDA >>>

Protest dotyczył wydarzeń związanych ze śmiercią George'a Floyda, który zmarł 25 maja w Minneapolis w czasie brutalnego aresztowania przez policję. Jego śmierć wywołała protesty i zamieszki w wielu miastach USA, a także w innych krajach. Szerzej o reakcji bokserów - Floyda Mayweathera i Deontaya Wildera - możecie przeczytać w newsach, do których linki zamieściliśmy między akapitami niniejszego tekstu. Tymczasem wróćmy do wspomnianego przemówienia, które napisał jak się okazało przyjaciel Joshuy, Reece Campbell.

WILDER: DO DZIŚ WALCZYMY Z RASIZMEM, CZAS MILCZENIA SIĘ SKOŃCZYŁ >>>

- Nie możemy używać demonstracji jako pretekstu do egoistycznych zachowań, nie możemy rabować i wywoływać zamieszek. Musimy się zjednoczyć w pokojowym proteście i uderzyć ich tam, gdzie możemy ich naprawdę skrzywdzić. Powstrzymajcie się od wydawania pieniędzy w ich sklepach i wspierajcie taką ekonomię, która zakłada inwestycje w biznes czarnych. To przekaz do wszystkich społeczności. Inwestujcie we własny biznes - powiedział w kontrowersyjnym fragmencie Joshua, co spotkało się z burzliwą reakcją niektórych kibiców w mediach społecznościowych. Przemówienie bywa odczytywane jako odnoszące się przeciwko białym.

KONTUZJA LEWEGO KOLANA - OD 4 DO 6 TYGODNI PRZERWY DLA JOSHUY >>>

- Jeżeli ktoś myśli, że jestem rasistą, to niech się pie***li. Gdy zobaczycie nagranie, to widać, że przemówienie zostało posłane między ludzi, by ktoś je przeczytał i podjąłem się tego zadania. Mówiłem też od serca o naszej społeczności w Watford, o dużych inwestycjach, jakie są potrzebne, by zbudować jedność i zmianę w społeczności afrykańskiej i karaibskiej. Sklepy nie są tutaj problemem. Zanim zaczniecie gadać bzdury, lepiej zbojkotujcie rasizm - stwierdził w swoim oświadczeniu czempion o nigeryjskich korzeniach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Waluk
Data: 08-06-2020 19:14:18 
Aj zawsze byl rasista. ciagle powtarza, ze czarni sa lepsza rasa co jest oczywiście bzdura. prawda jest taka ze czarni mają w dupie Floyda chodzi po prostu o kradzieze i robienie syfu. z tego czarni sa najlepsi
 Autor komentarza: bloki1984
Data: 08-06-2020 20:09:51 
Tu chyba chodzi o coś innego. Raczej o dzielenie ludzie jeszcze bardziej. Rasizm, społeczny dystans itp.
Tak naprawdę to antifa robi rozpierdol, a to ponoć szczury sorosa.
 Autor komentarza: tapir
Data: 08-06-2020 23:23:34 
To tak jak niektórzy w Polsce radzą, żeby kupować tylko polskie produkty, tylko w polskich sklepach, a konta zakładać tylko w polskich bankach, oglądać tylko polską telewizję, a wczasy spędzać tylko w Polsce.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 09-06-2020 08:22:57 
Amerykańska lewica (demokraci) wezmą sobie nawet ćpuna i aktora porno na swojgo menczennika, byleby odsunąć Trumpa od władzy.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 09-06-2020 10:12:42 
*męczennika
 Autor komentarza: Callisto
Data: 09-06-2020 11:29:39 
Samo slowo 'rasizm' stalo sie niestety pustym sloganem ktorego uzywa sie dla wygody by nie musiec wdawac sie w merytoryczna dyskusje.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.