BEN DAVISON O WALCE DANIELA DUBOIS Z JOE JOYCE'EM

Wczoraj ogłoszono, że 28 listopada dojdzie ostatecznie do wielokrotnie przekładanej walki Daniela Dubois (15-0, 14 KO) z Joe Joyce'em (11-0, 10 KO). Na temat tej hitowej konfrontacji wypowiedział się dziś jeden z najciekawszych brytyjskich trenerów ostatnich lat - Ben Davison.

DANIEL DUBOIS vs JOE JOYCE 28 LISTOPADA >>>

- Dubois dominuje swoją fizycznością. Ma przy tym fantastyczny lewy prosty, jest dobrze ułożony, ma solidne podstawy. Sprawia też wrażenie niezwykle dojrzałego emocjonalnie jak na swój wiek. Skupia się na robocie. Nathan Gorman to bardzo dobry bokser, ale został zdominowany przez Dubois - powiedział Davison, który zdobył renomę pracując jako główny trener Tysona Fury'ego przez ponad dwa lata, do grudnia zeszłego roku.

- W walce z Gormanem Daniel walczył mądrze, ale poniosło go w wymianach w starciu z Richardem Larteyem. Gdyby wdał się w taką wymianę z Joe Joyce'em, walka mogłaby się różnie potoczyć. Moim zdaniem Joe musi dyktować tempo, ale nie może zacząć zbyt ostro. Musi być mądry w swojej presji, bo jeżeli nadzieje się zbyt wcześnie na mocny cios w głowę, Dubois skończy walkę. Joe powinien nastawić się na pozostanie w grze przez kilka rund, a potem narzucić swoje warunki. Zobaczymy, jak Daniel zareaguje, gdy ktoś będzie na niego napierał i odpowiadał na jego bomby. No i przekonamy się, jak mocna tak naprawdę jest słynna szczęka Joyce'a i czy jest on w stanie wywierać presję na takim olbrzymie jak Dubois - dodał Brytyjczyk, pracujący obecnie m.in. z mistrzem świata wagi junior półśredniej Joshem Taylorem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Yaponka
Data: 07-10-2020 20:07:16 
Dziwne, że wszyscy tak bezkrytycznie stawiają na wygraną Dubois, a Joyce jest co najwyżej traktowany jak lepsza wersja Wacha z podobną betonową szczeną i ślamazarnością w ringu. Ja nie widzę tutaj wyraźnego faworyta. Joe wygląda na pewnego siebie i jeśli już mówimy o fizyczności, to Joyce akurat zdecydowanie góruje nad młodym.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-10-2020 20:21:14 
Joyce jest jak ketchup a z walki na walkę wydaje się być jeszcze wolniejszy. Dubois ma jeszcze kupę lat na nauke bo jego prime dopiero nadejdzie, nawet jak przegra, w co wątpię, to i tak sporo jeszcze będzie mógł osiągnąć. Jak dla manie po odejściu Furego i AJ'a to kolejny dominator z UK w HW. Nawet dzisiaj AJ miałby nie mały problem z DDD, pomijając historie sparingowe... ☺
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-10-2020 22:17:05 
Joe na zawodostwie nie może znaleźć sobie miejsca. Współpracował z Hayem a ten... wymienił go na Chisorę z którym próbował mu zorganizować walkę (?).
Dodatkowo częste zmiany trenerów i spore wahania formy.
Zdawał solidne testy z Jenningsem czy Stivernem ale nie były to występy perfekcyjne.
Ciężko powiedzieć jak mocno mu zależy i jak się na Duboisa przygotuje i mentalnie i fizycznie + strategicznie.
Ma niewątpliwie swoje atuty. Jest duży, niesamowicie twardy (takie sprawia wrażenie), jest silny fizycznie i potrafi nieźle uderzyć. Idzie do przodu jak taran.

Daniel Dubois to inna bajka. Facet jeszcze nic wielkiego nie zrobił a już robi się z niego wielką gwiazdę która zwojuje za moment całą wagę ciężką. Ewidentnie ma z górki jeśli chodzi o promocje i hype na jego osobę.
Facet jest silny, ma ciężkie ręce i niezły napór ale nie wiadomo jak poradzi sobie w "twardej walce" z kimś kto tylko zmruży się po jego trafieniach i odda swoimi przeciągając tak walkę do późniejszych rund.

Ogólnie ta walka pachnie wykorzystaniem Joyca do promocji młodego w wielkim świecie boksu ewentualnie dając mu przy tym szansę na zgarnięcie szans wielkich walk dla siebie bądź w razie porażki niezły zarobek.
Ciężko stawiać na Joyca bo jakoś nie wyobrażam sobie by ktoś pchał taką wschodzącą "gwiazdkę" na pożarcie na takim etapie kariery.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 07-10-2020 23:31:00 
Faktycznie wiekszosc stawia tutaj na Duboisa. Joyce jednak wydaje sie, ze ma twardy leb, do tego jest bardzo wytrzymaly (dobrze przygotowany kondycyjnie) i wyrzuca duzo ciosow, problem w tym ze jest chyba najwolniejszym zawodnikiem w historii - Wałujew czy Wach to przy nim błyskawice. Wiecej pytan tutaj raczej jest przy Dubois - jak on sobie poradzi z kims twardym, wyszkolonym i większym, jak zachowa sie w rd 8+ (o ile do nich dojdzie) itd
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 08-10-2020 00:56:35 
Ponoć Joyce już zaczyna wyprowadzać ciosy żeby zdążyły wylądować do czasu walki ... :D
 Autor komentarza: holy
Data: 08-10-2020 08:20:17 
Ciekawe jak z kondycją u Duboisa. Ma sporą masę mięśniową, a to jak wiadomo nie jest dobre w boksie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.