DANIEL DUBOIS vs JOE JOYCE 28 LISTOPADA

Jak donosi wiarygodny zazwyczaj Mike Coppinger z The Athletic, 28 listopada dojdzie ostatecznie do wielokrotnie przekładanej walki Daniela Dubois (15-0, 14 KO) z Joe Joyce'em (11-0, 10 KO). Miejsca konfrontacji jeszcze nie potwierdzono, będzie nim prawdopodobnie Londyn.

Promotor obu zawodników Frank Warren długo nie chciał organizować ich pojedynku bez udziału publiczności, ale koronawirus na Wyspach nie odpuszcza i weteran bokserskiego biznesu musiał się ugiąć. Tym samym kibice nie wejdą 28 listopada na trybuny.

Wicemistrz olimpijski Joyce został na początku 2020 roku wyznaczony przez federację EBU do walki z Filipem Hrgoviciem o wakujący tytuł mistrza Europy, ale wybrał walkę z "DDD", która przyniesie dużo większe zyski. Będzie starciem dwóch pokoleń królewskiej dywizji brytyjskiego boksu. 34-letni "Juggernaut" to wciąż niepokonany olbrzym z mistrzowskimi ambicjami, choć na razie nie zachwyca obserwatorów na zawodowstwie. Będzie jednak z pewnością największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze młodego olbrzyma - 22-letniego Dubois, który idzie przez zawodowe ringi jak burza i jest kreowany przez wielu na przyszłego czempiona globu. 

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej dotychczas, lipcowej walce Joyce pokonał przed czasem Michaela Wallischa. Natomiast Dubois błyskawicznie odprawił w sierpniu Ricardo Snijdersa. Joyce zajmuje dziś jedenastą pozycję w rankingach WBC i WBO, Dubois jest drugi w rankingu WBO i siódmy w WBC. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rocky86
Data: 06-10-2020 21:32:10 
Dobra walka która pokaże z czego jest ulepiony Dubois. Zobaczymy jak sobie poradzi z takim trolem Joyce.

Jeśli walka się przrciagnie, to Dubois może mieć problemy
 Autor komentarza: MLJ
Data: 07-10-2020 10:17:28 
A ja myślę, że problemy Daniela mogą sie pojawić po pierwszym czystym i niekoniecznie bardzo mocnym ciosie Joyce'a. Mam pewne podejrzenia co do szczęki Dibuły i jej niezbyt dużej odporności.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-10-2020 14:08:30 
Joyce to pancerniak, wprawdzie rusza się jak Terminator, ale zatrzymuję się rzadko.Dubois przy nim to prawdziwe jezioro łabędzie, pytanie Czy Dubois zdąży...?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.