ODDALA SIĘ PERSPEKTYWA GRUDNIOWEJ WALKI FURY vs WILDER III

Do trzeciej walki Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO) miało dojść ostatecznie 19 grudnia w USA, ale wygląda na to, że w tym roku tego pojedynku nie zobaczymy. Promotor brytyjskiego mistrza świata WBC, Frank Warren twierdzi, że perspektywa grudniowej konfrontacji bardzo się oddaliła.

FURY: ZAWALCZĘ W GRUDNIU, CZY TO Z WILDEREM, CZY BEZ NIEGO! >>>

- Fury chce trzeciej walki, to oczywiste. Trenuje do niej ciężko i nie chodzi tutaj tylko o pieniądze. Chodzi o to, żeby walczył, bo wiemy, jakie ma problemy i jak zbawił go boks. Musimy utrzymać koncentrację Tysona. Jeżeli nie uda nam się zorganizować starcia z Wilderem, musimy zwrócić się w kierunku innego rywala - powiedział Warren.

- (...) W tej chwili nie wygląda na to, by walka Fury vs Wilder III odbyła się w tym roku. Bob Arum (szef grupy Top Rank i współpromotor Fury'ego - przyp.red.) musiałby wyciągnąć jakiegoś asa z rękawa, żeby do niej doprowadzić w USA. Myślę jednak, że będzie miał z tym kłopoty, gdyż kibice nie mogą (z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń z nią związanych - przyp.red.) w tej chwili wchodzić na trybuny, a są potrzebni, by zawodnicy otrzymali takie wypłaty, jakich oczekują - dodał szef grupy Queensberry Promotions.

Przypomnijmy, że do pierwszej walki Fury vs Wilder doszło w grudniu 2018 roku. Po dramatycznym pojedynku ogłoszono remis, a w rewanżu, w lutym 2020 roku Brytyjczyk zdetronizował Amerykanina, wygrywając we wspaniałym stylu przed czasem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 04-10-2020 14:38:38 
Naprawdę, po cholerę ta walka... :( Tyle czasu, prime zawodników, mogibyśmy zobaczyć w tym czasie tyle interesujących zestawień.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 04-10-2020 14:54:32 
Zgadzam się. Walka potrzebna jak świni siodło.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 04-10-2020 15:49:36 
Mimo, że walka faktycznie nie jest potrzebna, to nie bardzo rozumiem do Jakich ciekawych walk można doprowadzić, gdyby jej nie było w planach.

AJ vs Fury bez udziału publiczności się nie odbędzie, tam są ogromne pieniądze do wzięcia a z bramki będzie można na wyciągnąć kilkanaście mln lub więcej, więc nikt tego nie odpuści.
Może ewentualnie jacyś szejkowie wylozyliby jakieś pieniądze.
Z pozostałymi zawodnikami z czołówki też nie będą walczyć bez trybun, chyba że będą do tego zmuszeni.
Póki trwa ta pandemia, poty nie ma co liczyć na hitowe walki, nikt nie odda lekka ręką kilkunastu mln USD.

Będą czekać, jeśli się okaże, że trwać to będzie zbyt długo, to może sobie Wildera odpuszczą.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 04-10-2020 16:01:35 
Ja też jak panowie wyżej nie jestem entuzjasta tej potyczki. Co za dużo to nie zdrowo. Wilder miał 2 szanse i 2 razy powinien z Tysonem przegrać. Wszelkie ewentualne wątpliwości brutalnie Fury rozwial w rewanżu.
Wilder powinien odpuścić.

Rocky problem z pandemia to problem z pandemią ale faktem jest to że gdyby tej walki nie było lub by ją odbebnili już zawodnicy gdy się już sytuacja unormuje mogliby pójść dalej że swoimi karierami. A tak? A tak czeka się na na poprawę sytuacji po której zamiast czegoś ciekawszego dostaniemy w końcu odgrzewany kotlet.

Ja i Furyego i Wildera chciałbym oglądać w innych konfiguracjach. Wilder musi udowodnić że nie był tam gdzie był tylko dzięki dobremu doborowi przeciwników a Fury nie może funkcjonować sobie obok AJ-a jako nr 1 bez walki która wyjaśni ta sprawę.

Jest cała masa ciekawych zestawień z nimi. Szczególnie z Wilderem.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 04-10-2020 17:25:55 
A co będzie jak tym razem Wilder wygra też powiecie że walka była nie potrzeba ? kontrakt był podpisany na trzy walki i trzy muszą się odbyć no chyba że sam Wilder z niej zrezygnuję ja czekam na tą walkę bo gorzej z Wilderem nie będzie niż w rewanżowej walce.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 04-10-2020 18:03:39 
deeceWzp
Jak wygra Wilder to będziemy w jeszcze większym kanale bo to Fury jest w stanie uwolnić pac WBC (walczyć z AJem - jedyny pożyteczny kierunek) ale widocznie jak nawet dziki traci ten pas przegrywając do jednej mordy to i tak dalej go skutecznie blokuje. Wilder to był i jest główny hamulcowy unifikacji. Jak wygra to będzie "bronił" pasa np z Heleniusem albo będzie 3 walka z Ortizem. Piszę to złośliwie ale uważam, że wcześniej to z powodu Wildera nie odbyły się walki z Saszą (wymówka dopingowa), Whytem (wieczny pretendent) i AJem (wypłata życia za podjęcie ryzyka). Furyego wzięli za pierwszym razem bo myśleli, że jest skończony, za drugim bo ośmieliła ich postawa cygana z Wallinem i chociaż kasa się w obu przypadkach zgadzała to większej za AJa nie chcieli.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-10-2020 19:21:59 
Jeśli Fury nie zawalczy z Wilderem to powinien zawalczyć z pretendentem. Niestety to nie możliwe bo Povetkin ma rewanż z Whytem. Kolejny jest Usyk, ale ten idzie w stronę WBO, następny wolny w rankingu to Ortiz, myślę że wziąłby tą walkę z biegu.
Niestety do takiej walki potrzebna jest promocja, publiczność itp. więc nie ma szans na walkę z kimś z rankingu WBC, no chyba że Ajagba czy Kabayel.
Coś czuję że skończy się na walce z Wachem ;)
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 04-10-2020 22:37:20 
A Wach jest w piętnastce rankingu WBC
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.