FURY: ZAWALCZĘ W GRUDNIU, CZY TO Z WILDEREM, CZY BEZ NIEGO!

Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) zaczyna się niecierpliwić i zapowiada ze swoją ekipą, że czy z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), czy bez niego, mistrz WBC wagi ciężkiej pojawi się w grudniu pomiędzy linami.

W środę Bob Arum - promotor "Króla Cyganów", poinformował, że potyczka na pewno nie odbędzie się 19 grudnia, co do tej pory wydawało się oczywiste. Trylogia dopełni się albo nieco wcześniej, albo przesunie na początek roku 2021.

Jeśli trzecia walka z Wilderem rzeczywiście przeciągnie się w czasie, Tyson będzie chciał w grudniu zaboksować z innym rywalem. On i trener Javan "Sugar" Hill.

- Chciałbym, żeby Tyson wystąpił w tym roku jeśli tylko nadarzy się taka okazja - nie ukrywa szkoleniowiec.

- Co drugi dzień słyszę inną wersję. Zapewniam jednak, że wystąpię w grudniu, albo z Wilderem w Las Vegas, albo z kimkolwiek innym w Wielkiej Brytanii. Chcę już walczyć, jestem gotowy nawet dzisiaj, choć może być za tydzień czy za miesiąc. Dałem jasno do zrozumienia, że jeżeli nie wyjdzie z moim startem w USA, wówczas chciałbym wrócić walką u siebie - stwierdził Fury.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-10-2020 07:09:24 
No i gitara. To Wilder powinien gonić za mistrzem a nie na odwrót.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 02-10-2020 08:17:17 
Powinnismy w koncu zaakceptowac fakt, ze przez poltora roku gale z publika sie raczej nie beda odbywac (z tego pol roku juz minelo), zwlaszcza w USA, zwlaszcza z DUZA publika. Pozostaje PPV. Boks nie potrafi nadal zrozumiec, ze stawki beda teraz mniejsze, byc moze nawet po 30-40%, bo nie bedzie dochodu z bramki, bo wszystkie gospodarki siadly, a efekty tego potrwaja. Jesli sie niektorzy nie zbudza z letargu to nie beda mieli walk przez 2 lata.

Wilder natomiast kupuje czas (?)
 Autor komentarza: BOXER
Data: 02-10-2020 08:27:23 
Niech bierze Wacha na przetarcie .Walka łatwa a Wachu zarobi pare złotych .
 Autor komentarza: baxx
Data: 02-10-2020 09:09:16 
Wilder ma już swoje lata i trochę tych ciosów już nazbierał. W jego przypadku szybkość ma bardzo duże znaczenie, a tej mu nie przybędzie. Być może jest już nawet wyraźnie past prime... Z kolei Fury z walki na walkę coraz lepszy, dużo nie zbiera, więc czas na korzyść Wildera nie działa na pewno.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 02-10-2020 10:42:45 
Wilder jest rocznik 85, jest w wieku w którym nawet w niższych wagach można jeszcze trzymać wysoki poziom (patrz dużo starszy Pacman). Nagle nie zrobił się past prime tylko w końcu zawalczył z kimś lepszym i wyszły jego braki o których wszyscy włącznie z nim wcześniej wiedzieli.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-10-2020 11:18:45 
Wilder chyba naprawdę jest rozbity psychicznie po tym ringowym gwałcie.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 02-10-2020 14:00:50 
Słusznie, ostatnia walka miała miejsce w lutym, więc nie ma co czekać i rdzewieć.

Co do Wildera, to on ma już 35 lat, nie jest to wiek starczy, ale z pewnością też nie działa na jego korzyść, raczej będzie tylko gorzej. Z trójki Fury, AJ, Wilder, to dzikus jest najstarszy i śmiem twierdzić, że to na dyspozycji Wildera najbardziej odbije się metryka.

Tyson i AJ mają duże podstawy bokserskie, Wilder bazuje zasadniczo wyłącznie na tym co dostał od natury (szybkość, dynamika, cios i warunki fizyczne). Szybkość i dynamika odejdą w pierwszej kolejności, a w związku z ewidentnymi brakami w wyszkoleniu, trudno mu będzie wypełnić ubytki.

Fury jest świetnie wyszkolony, do tego bardzo silny fizycznie, AJ również w wyszkoleniu nie odstaje (jest bardziej szablonowy, ale bardzo wszechstronny) do tego mimo młodego wieku ma bardzo duże doświadczenie, bo mierzył się z wieloma bardzo różnymi od siebie zawodnikami wysokiej klasy (Whyte, Kliczko, Takam, Povietkin, Ruiz czy Parker) to będzie procentować.

Wilder zasadniczo mierzył się z Ortizem (wniosków z pierwszej walki nie wyciągnął) i z Tysonem, innych nazwisk brak, można najwyżej wspomnieć Stiverne z pierwszej walki. To dość ubogie doświadczenie jak na 12 lat na pro.
 Autor komentarza: piotr
Data: 02-10-2020 15:56:13 
@poszukiwacz
"Nagle nie zrobił się past prime tylko w końcu zawalczył z kimś lepszym i wyszły jego braki o których wszyscy włącznie z nim wcześniej wiedzieli."
...
Atlas już lata temu zwracał uwagę na to, że Wilder robi dużo błędów...
https://www.youtube.com/watch?v=AipycI-icM8
 Autor komentarza: piotr
Data: 02-10-2020 15:57:59 
@rocky86
"Tyson i AJ mają duże podstawy bokserskie"

Nie. AJ jest najwyżej poprawny technicznie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.