PRZEDŁUŻONO ZAWIESZENIE DOPINGOWEGO RECYDYWISTY JARRELLA MILLERA

Dopingowy recydywista wagi ciężkiej, Jarrell Miller (23-0-1, 21 KO) został dziś przesłuchany przez Komisję Sportową Stanu Nevada. Tymczasowe zawieszenie Millera - ogłoszone po lipcowej wpadce przed walką z Jerrym Forrestem - zostało przedłużone. 

JARRELL MILLER: DOŻYWOTNIA DYSKWALIFIKACJA? TO JAKIEŚ SZALEŃSTWO! >>>

Pzypomnijmy, że w kwietniu zeszłego roku oficjalnie ogłoszono wykrycie w organizmie Millera endurobolu, a potem poinformowano, że Amerykanin brał również HGH (hormon wzrostu) i EPO. Oczywiście nie dopuszczono go do czerwcowej, mistrzowskiej walki z Anthonym Joshuą w Nowym Jorku (został zastąpiony przez Andy'ego Ruiza i Meksykanin sensacyjnie wygrał, a w grudniowym rewanżu stracił pasy), ale federacja WBO zawiesiła go tylko na pół roku. Amerykanin miał wrócić na ring w lipcu 2020, ale ponownie wykryto u niego endurobol. 

Trudno w tej chwili powiedzieć, co dokładnie oznacza przedłużenie Millerowi zawieszenia przez Komisję Sportową Stanu Nevada. Być może wkrótce poznamy więcej szczegółów, na razie wiemy przede wszystkim, że pięcioosobowy panel (Anthony A. Marnell, Staci Alonso, Christopher Ault, Dallas Haun i Stephen Cloobeck) jednogłośnie głosował za przedłużeniem zawieszenia. Należy dodać, że samo zawieszenie i tak jest postępem w stosunku do afery z zeszłego roku, gdyż wtedy z powodu kruczków proceduralnych Miller nie znalazł się na liście zawieszonych przez żadną komisję. Teraz wielu ludzi ze środowiska żąda dla niego zawieszenia dożywotniego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 05-08-2020 19:44:13 
Ten świniak brał sterydy z premedytacją i nie ma na to wytłumaczenia że ktoś się na niego uwziął czy że sterydy były w odżywkach albo leku na astmę. Wszystko co brał miało mieć konkretne oddziaływanie na poszczególne funkcje organizmu, zwiększenie wytrzymałości, masy i siły. Gnój szedł perfidnie po całości i w ten sam sposób powinien zostać potraktowany. Powinien być wydalony z boksu tak samo jak z czasem wydalą się sterydy z jego organizmu.
Tu już nawet nie chodzi o sam fakt że brał, bo osobiście wierzę że większa część zawodowców bierze, ale jego zadufanie w sobie, cynizm i hipokrytyzm przekroczył wszelkie przyjęte normy. Zarzucał AJ'owie przyjmowanie PED'ów, krzyczał jaki to z niego mistrz i że wszystkich pokona tylko trzeba mu dać szansę a wyszło że jest zwykłym przestraszonym durniem który sam nie wierzy w swoje możliwości i musi sięgać po wszystkie inne środki które wychodzą poza reguły czystego sportu.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 05-08-2020 19:58:08 
Najlepiej gdyby dostał "dożywocie" ale to wątpliwe. Powinni więc zrobić tak- zaproponować mu 3-4 letni ban podczas którego w każdej chwili na ich zawołanie będzie musiał stawić się na badanie. Jeśli zawali jakiś termin, bądź wpadnie w międzyczasie- dożywotni ban.

Facet nie zasługuje na żadne szanse. A na banie i tak powinni go badać bo co to za ban gdzie facet będzie korzystał z dopingu i wróci tak samo mocny jak się wypłucze blisko terminu powrotu.

W całej tej hipokryzji systemów kontroli antydopingowych jednym z niewielu plusów owych komisji jest fakt że blokują możliwość "przeginania" właśnie takim jak Miller. Koksuje większość ale jak ktoś w ogóle nie przejmuje się kontrolami, wpadkami i mimo złapań uprawia recydywę na taką skalę stanowi element do usunięcia.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 05-08-2020 20:13:40 
USA. Hipokryzja do spodu. Apropos, Powietkina zawiesili za meldonium, a ta upchana koksem maciore ;) na pol roku, chociaz gosc swiecil w nocy jak drzewa w CZernobylu, a teraz maja problem z podjeciem jedynej slusznej decyzji? USA, USA...
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 05-08-2020 20:20:57 
Jeśli ta komisja już teraz tak się ceregieli, to dostanie góra dwa lata albo wręcz rok. Dożywocia na pewno mu nie dadzą. Co i tak nie zmienia faktu, że Miller jako zawodowy bokser jest skończony. Jeśli nie zmieni nawyków, to go znów z łatwością namierzą. A jak przestanie koksować, to albo schudnie do 110, no, góra 120 kilo i już nie będzie takim nosorożcem, tylko przeciętniakiem, albo nie schudnie i wtedy będzie przeciętniakiem z kondycją na 3 rundy. I tak i tak - po karierze.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 05-08-2020 20:49:14 
Nie musi być dożywocie, choc powinno. Wystarczy taki okres czasu, by Millerowi zwyczajnie sie nie opłacało. Zresztą nawet jak wróci, to będzie niczym czerwony kapelusz - wiecznie podejrzany :)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-08-2020 21:23:01 
Banita,rebeliant,oszust,konsument,tester,zdrajca,Czarnobyl,Fukushima. Miller król masy,dopingu i piwa:)
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 05-08-2020 21:26:45 
Coś wyczuwam, że dostanie dla postraszenia najpierw dożywotni zakaz, a później zmniejszą mu to do 2 lat. Także jeszcze wróci będąc w okolicach prime.
 Autor komentarza: masta
Data: 06-08-2020 15:38:36 
@zenonku Prime Millera opierał się na sterydach... jak wróci to będzie cieniem samego siebie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.