Archiwum wiadomości z dnia: 2020-07-19

 


WAKACJE GIGANTÓW: SPOTKANIE FURY'EGO I JOSHUY W HISZPANII

Brytyjczycy uwielbiają wakacje w Hiszpanii i zdarza się, że kilku sąsiadów z jednego bloku spotyka się przypadkiem w jednym hiszpańskim kurorcie. Ale spotkanie mistrza WBC Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z mistrzem IBF, WBA i WBO Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) w Marbelli to raczej nie przypadek. Brytyjscy giganci wagi ciężkiej mogą się zmierzyć w przyszłym roku.


DAWNY CHAMPION WRÓCIŁ I WYGRAŁ PRZED CZASEM

Scott Harrison (28-3-2, 16 KO) był szanowanym, dwukrotnym mistrzem świata wagi piórkowej. Przegrywał jednak poza ringiem. Alkohol i liczne bójki kosztowały go łącznie kilka lat w więzieniu. Wracał na ring, potem znów za kratki... Waleczny Szkot podobno uporządkował swoje życie prywatne i wrócił w sobotni wieczór na zwycięską ścieżkę.
BREADMAN: BOKSERSKA TRANSCENDENCJA, CZYLI WIELKOŚĆ ABSOLUTNA

Znakomity ekspert i trener, Stephen 'Breadman' Edwards stworzył pojęcie zawodnika transcendentnego, czyli symbolicznego lidera, który przekraczał granice i był niedoścignionym wzorem wielkości dla innych zawodników. Do grona pięściarzy transcendentnych należy według Edwardsa tylko sześciu bokserów: Joe Louis, Sugar Ray Robinson, Muhammad Ali, Sugar Ray Leonard, Roy Jones Jr i Floyd Mayweather Jr. Kto będzie następny?SMUTNY KONIEC ENADA LICINY

Enad Licina (31-4, 20 KO) nigdy nie sięgnął po wymarzony pas, był jednak zaliczany do szerokiej czołówki kategorii cruiser. Ostatnio słuch o nim zaginął. Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej. I niestety nie są to dobre informacje.