WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 30 CZERWCA 2020

To co tygrysy lubią najbardziej. Przedstawiamy Wam informacje z samej tylko wagi ciężkiej, czyli o tych największych i najmocniej bijących. Zapraszamy!

- Wilder nie tylko wierzy, że może pokonać Tysona. Rozmawiam z jego sztabem i Wilder jest wręcz pewny tego, że tym razem go pobije. W mojej opinii jednak Tyson ma już jego numer i zrobi to samo co ostatnio. Nie wierzę, żeby Wilder mógł dużo pozmieniać w swoim boksie - mówi Frank Warren, promotor Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO).

Na początku miesiąca informowaliśmy Was o tym, że Marco Huck (41-5-1, 28 KO) będzie kontynuował karierę na zmianę na ringu niemieckim i amerykańskim. Najbliższy pojedynek rozegra prawdopodobnie w sierpniu w niemieckim mieście Braunlage.

- Czekam na starcie Joshuy z Furym, ależ to będzie walka. To rozrusza cały boks. Jeśli chodzi o umiejętności i technikę, Tyson jest dużo lepszy. Być może Anthony bije mocniej, dlatego musi iść na wybicie, na wojnę. Jeśli zrobi się z tego walka taktyczna nie będzie miał żadnych szans z Furym. Musi więc na niego ruszyć - analizuje Amir Khan. Fury jest mistrzem WBC, zaś Anthony Joshua (23-1, 21 KO) posiada pasy IBF/WBA/WBO.

Tymczasem "Król Cyganów" odpowiedział na idiotyczne zarzuty Marsellosa Wildera - młodszego brat Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), o których pisaliśmy TUTAJ. - Właśnie się dowiedziałem, że miałem jakieś tępe narzędzia w rękawicy. Tak, zgadza się, to były moje pięści niesione prawie 125-kilogramową siłą. Ciągle powtarzane są te bzdury, pomimo iż jego trener Jay Deas wraz z przedstawicielami Komisji Sportowej nie opuszczali mnie na krok. Tym razem znów go znokautuję i zakończę jego karierę - zapowiada Fury.

Wiecie już, że 18 lipca w Magdeburgu dojdzie do walki Agita Kabayela (19-0, 13 KO) z Evgeniosem Lazaridisem (16–2, 10 KO). Natomiast przed głównymi bohaterami między liny wyjdzie najlepszy zawodnik świata ostatnich lat w grupach juniorskich i młodzieżowych, Peter Kadiru (7-0, 3 KO). Jego rywalem będzie jego rodak Ruben Wolf (5-0, 3 KO).

Eddie Hearn promuje zarówno Dilliana Whyte'a (27-1, 18 KO) jak i Joshuę. Dlatego nie ma nic przeciwko, żeby przed pełną unifikacją Fury vs Joshua najpierw doszło to starcia Tysona z Dillianem. - Żaden problem jeśli będziemy musieli poczekać na unifikację wszystkich pasów kilka miesięcy dłużej. Jeśli Wilder z powodów zdrowotnych nie będzie gotowy, Dillian musi być rywalem Fury'ego, a jeżeli Wilder zawalczy, to na lepszego z tej dwójki i tak będzie czekał Whyte. W takim wypadku walka o wszystkie tytuły będzie mogła się odbyć na przełomie lipca i sierpnia 2021 - mówi Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 30-06-2020 17:10:16 
Eddy Gordo nie bądź kutafonix i rób wszystko aby to łajdak pierwszy zawalczył.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 30-06-2020 18:16:34 
Wilder znów dostanie łomot, jeśli nie nauczył się boksować do tej pory to już się nie nauczy. Jego polowanie na jeden prawy 9 na 10 razy nie zadziała.

Hukić? Ktoś go jeszcze pamięta?

Przypomniało mi sie że Fury miał moczyć dłonie w benzynie, w celu ich utwardzenia, może to właśnie było przyczyną wgnieceń w czaszce Wildera.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 30-06-2020 18:50:47 
Ciekawe z tym Kadiru, że ma tak mało zwycięstw przez KO na początku kariery, to bardzo nietypowe dla zawodnika wagi ciężkiej. Natomiast trzeba mu oddać, że walczył z samymi przeciwnikami z pozytywnym bilansem, co w sumie też jest rzadkością.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.