Archiwum wiadomości z dnia: 2020-05-11

 RZĄD WIELKIEJ BRYTANII ŁAGODZI OBOSTRZENIA: SZANSA DLA BOKSU?

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił plan stopniowego łagodzenia obostrzeń w kraju, który wciąż zmaga się z potężną falą pandemii koronawirusa. Mimo to Brytyjczycy widzą światełko w tunelu, a jeśli chodzi o wiadomości dla kibiców boksu, to są one obiecujące: od pierwszego czerwca dozwolone mogą być imprezy sportowe bez udziału publiczności.
IRLANDZKI BOSS NARKOTYKOWY STOI ZA WALKĄ FURY vs JOSHUA!

Współpromotor mistrza świata WBC Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), Bob Arum ujawnił (trudno powiedzieć, czy z premedytacją), że w organizację walki 'Króla Cyganów' z mistrzem IBF, WBA i WBA Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) zamieszany jest Daniel Kinahan, jeden z najgroźniejszych europejskich przestępców, założyciel współpracującej z Furym grupy menadżerskiej MTK Global.DEMETRIUS ANDRADE: CZAS GOŁOWKINA MINĄŁ

Mistrz świata WBO wagi średniej, Demetrius Andrade (29-0, 18 KO) celował jeszcze niedawno w pojedynek z czempionem IBF, Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO), ale dziś nie zależy mu już na nim zbyt mocno - tak przynajmniej twierdzi. Na horyzoncie pogromcy Macieja Sulęckiego (Andrade wygrał z Polakiem w czerwcu zeszłego roku) są natomiast dwaj Brytyjczycy.


MENADŻER PULEWA: KUBRAT NADCHODZI, BY SKOPAĆ TYŁEK AJ'OWI

Walka mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) z obowiązkowym pretendentem IBF - Bułgarem Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) - miała się odbyć w czerwcu w Londynie, ale z powodu pandemii wciąż czekamy na nowy termin tego pojedynku, który wciąż wydaje się stać pod znakiem zapytania. Menadżera Pulewa, Iwajło Gocew, jest jednak pewien, że do walki dojdzie.