SZPILKA I WASILEWSKI - ROZWÓD ZAKOŃCZONY WALKĄ Z WŁODARCZYKIEM?

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że drogi Artura Szpilki (24-4, 16 KO) i Andrzeja Wasilewskiego trochę się rozejdą, co wcale nie oznacza, że nie będą dalej współpracowali, tylko na innych warunkach. Być może nawet wyjdzie to na dobre kibicom.

"Szpila" poddał się operacji barku i pół roku będzie pauzował. Potem ma wyjść do rewanżu z Siergiejem Radczenką (7-6, 2 KO), którego pokonał na początku marca po mocno kontrowersyjnym werdykcie sędziowskim. Po tej walce Szpilka i Wasilewski formalnie się rozejdą, lecz niewykluczone, że zobaczymy jeszcze Artura na galach grupy Knockout Promotions.

KONTROWERSYJNA WYGRANA >>>

Być może to rozstanie otworzy furtkę do wyczekiwanego starcia "Szpili" z Krzysztofem Włodarczykiem (58-4-1, 39 KO). To byłaby wielka gratka dla polskich kibiców. Spekulowano o takim pojedynku od jakiegoś czasu, a teraz, gdy Artur zbił kilogramy do kategorii cruiser, jeszcze łatwiej powinno być ją zorganizować. Najpierw jednak trzeba pokonać w rewanżu Radczenkę.

WASILEWSKI: REWANŻ Z RADCZENKĄ OSTATECZNĄ WERYFIKACJĄ ARTURA >>>

- Rzeczywiście rozstaniemy się po drugiej walce z Radczenką, ale do tego rewanżu najwcześniej może dojść dopiero pod koniec tego roku. Zaznaczam jednak, że my rozstajemy się tylko formalnie. Mamy kilka pomysłów, na przykład z Krzysztofem Włodarczykiem - powiedział Wasilewski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ignas
Data: 08-05-2020 21:27:41 
Przecież to jakieś szaleństwo!!! Szpila nie ma nawet minimalnych szans na wygraną...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 08-05-2020 21:45:28 
Niech walczy, pierwsza starcie było efektowne i trzymające w napięciu. To jest obecnie level Szpilmana, wyżej już nie podskoczy, potem Włodarczyk, którego spokojnie jest w stanie obskoczyć, bo ten raczej nie strzela ciosami jak AK47 i się długo zastanawia czy wyprowadzić uderzenie czy jeszcze poczekać, aż walka dobiega końca i mamy wielkie rozczarowanie.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 08-05-2020 21:51:00 
@Ignas - teoretycznie się zgodzę. Jeśli tylko Diabeł się nie przestraszy tego, że kiedyś dostał strzała na sali, wyjdzie po swoje, wtedy wygra przed czasem. Szczelny blok plus bomba powinny mu dać czasówkę w okolicach połowy walki. Ale z Diabłem nigdy nie wiadomo jak będzie ;)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-05-2020 22:04:43 
Eee...
O co chodzi? Kończą współpracę czy po prostu jak będzie super to będzie deal a jak będzie licho to droga wolna do Fame MMA?
Co do walki Szpilka vs Włodarczyk to chyba taka trochę pomoc dla Krzysztofa i przy okazji Szpilki. Finansowa oczywiście.
Nie wiem co o tej walce myśleć. W pewnym momencie uważałem że Szpilka bez większych przygód punktuje Włodarczyka. Dziś ta opinia może i ma sens ale zawsze ta "doza niepewności" będzie bo Szpilkę o mało co nie sponiewierał Radczenko.

Chcą to niech sobie zarabiają i w ten sposób. Tylko niech Artur wygra rewanż. Bo licho taka walka będzie wyglądała jak 2 razy z rzędu oberwie z kimś takim jak Sergiej.
Jakby nie patrzeć wygląda na to że Szpulka w boksie się kończy.
Facet potrzebuje jeszcze 1 solidnej porażki i prawdopodobnie wszelkie nadzieje w boksie porzuci na rzecz sprzedawania popularności w MMA.

Okropne to i żałosne zarazem. Za chwilę bowiem facet będzie robił za "cyrkowca" w KSW. Fame MMA vs KSW? Myślę że dla ratowania marki na tle tego kupska włodarze KSW sypną groszem na tyle (a i ambicja Artura że to sport a nie cyrk) zrobią swoje i najprawdopodobniej to twarzą KSW po Pudzianie przyjdzie być Szpilce.
Kto wie czy nie zorganizują takiej walki dla bicia rekordów xD Pudzian vs Szpilka= przekazanie pałeczki...

Nie lubiłem i nie lubię Szpilki ale szkoda... Szkoda bo lepszy niezły bokser niż kolejny cyrkowiec w mieszanych sztukach walki dla gawiedzi.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 08-05-2020 23:54:01 
Krótką mają pamięć fani boksu. Wasilewski to powinien przede wszystkim siedzieć za kupno sędziów, a tak było kilka dni gównoburzy a teraz dalej będzie robić wałki, a my to oglądać i się wkurzać.
Szpilce i co. można zorganizować turniej Polish super series z Włodarczykiem, Zimnochem i Najmanem.
 Autor komentarza: snierzyn
Data: 09-05-2020 00:47:10 
Jakiego wyczekiwanego? Wyczekiwałem tej walki 10 lat temu, teraz chętniej bym obejrzał, jak ponad 50-letni Tyson nokautuje Szpilkę w 1 rundzie.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 09-05-2020 07:51:35 
Wasyl nie musial kupowac sedziowvtylko np dobrze zaplacil za sedziowanie aboni chcieli byc wdzieczni i "dobrze" ocenili walke alevtu ani Szpila ani Wasyl nie musza byc winni tylko majacy nadzieje na dalsze ocenianianie sedziowie. Szpila vs Diablo, cholera to wie, jak Wlodarczyk trafi to koniec tylko czy zdecyduje sievzza podwojnej gardy choc sprobowac? Sportowo zero znaczenia choc moze nie nie bo Krzys wysoko ale emocjonalnie, chyba oprucz walki z nieistniejacym Zimnochem to na polski rynek nr 1vdo zrobienia.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 09-05-2020 10:03:36 
Jednostrzałowy Włodarczyk VS przewracający się od podmuchu Szpilka

Jeden będzie się długo zastanawiał a drugi uciekał aby nie zebrać.

Szkoda czasu.

Ja na gadanie obu się nie nabiorę.
Już wielokrotnie udowadniali swoje wady.
Na odmianę nie liczę.
 Autor komentarza: Soku
Data: 09-05-2020 17:18:44 
Tylko niech mu dziecka nie robi, bo będzie dwóch alimenciarzy w ringu...
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 09-05-2020 19:57:18 
Szpilka to jednak jeszcze dzieciuch. I co bez Wasyla zrobi, znajdzie nowego promotora, którym będzie tak zachwycony jak zawsze zachwycony był nowymi trenerami. Do pierwszej walki i pierwszej porażki :D

Mnie jest szkoda Wasilewskiego. Stworzył w Polsce od zera boks zawodowy, biorąc do siebie najczęściej zwykłych średniaków, a nierzadko obszczymurów i lamusów. I doprowadzał ich do walk mistrzowskich. A naprawdę z takim materiałem jakim dysponował nie było łatwo.
Jak ja słyszałem, że musiał wydzwaniać do zawodników, żeby łaskawie zjeżdżali się na treningi i stąd się wziął pomysł na stałe pensje i mieszkania na miejscu (!) to mnie ch strzelił niewyobrażalny. W USiA bokserzy zapierdzielają na budowach, wieczorami trenują płacą za wstęp na sale i wypożyczenie ręcznika. A harcerze Wasyla - mieszkanie, pensja, sztab trenerów, psycholog, wyjazdy, suple, sala.
I jeszcze kurła źle???
I potem taki Szpilków wali focha bo myśli, że jest niewiadomo kim.

Wiecie co mi to przypomina? Te śmieszne wokalistki popularnych kapel popowych, które myślały, że ludzie ich słuchają bo one są takie fajne. Rzucały zespół, żeby "Robić karierę solową" i albo słuch o nich ginął, albo nagrywały jakieś gówniane szmiry, jak Lipińska czy Doda.
Tu będzie tak samo.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 09-05-2020 22:11:49 
Szpilka bedzie biegal wokol Wlodarczyka tak jak uciekal 10 rund przed Adamkiem, a Wlodarczyk bedzie czlapal jak zawsze, schowany za poczworna i popiatna garda. Taka to bedzie walka. Oczywiscie zycze wiktorii Krzychowi, a do tego wystarczy de facto jeden mozdzierz odpalony w strone AS'a. Ale czy do tego walki dojdzie? Nie. Radczenko to kawal chlopa, umie boksowac, Szpilka go nie przejdzie.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 10-05-2020 11:21:35 
@ Cooperek

W grupie Wasilewskiego tylko paru zawodników nie robiło problemów.
Wielu stwarzało ciągłe problemy.

Tak jak piszesz w porównaniu do USA to wielu miało/ma zajebiste warunki.
Gdyby nie to wielu odpłynęłoby gdzieś...
I tak nie potrafili/potrafią tego docenić.

Szpilka szybko skrócił swoją karierę (bardziej medialną niż bokserską) pchając się z motyką na słońce - Wilder, Chisora...
Mając więcej bokserskich ułomności niż zalet, butny; sam się ukarał.

Teraz to już taki Radczenko jest nie do przejścia.

Cieszę się że pojawił się Fiodor Czerkaszyn, który daje dalszy sens istnienia grupy.

Na Polskie talenty przyjdzie długo poczekać.

Szkoda że nasi promotorzy zawodowi nie potrafią się dogadać i otworzyć amatorskiej ligi bokserskiej.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 10-05-2020 11:22:43 
PZBoks nie jest jakoś zainteresowane takim pomysłem, a to właśnie liga bokserska generowała talenty i pozwalała im szlifować się w dawnych czasach.
Do tego dawała stały dochód co pozwalało tym najzdolniejszym zostać przy boksie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.