BELLEW: USYK OŚMIESZYŁBY RUIZA, PRZEGRA TYLKO Z JOSHUĄ I FURYM

Tony'ego Bellew na sportową emeryturę wysłał Aleksander Usyk (17-0, 13 KO). Anglik powtarza, że Ukrainiec nie ma szans z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i Anthonym Joshuą (23-1, 21 K), lecz całą resztę by pokonał. Więc przy odpowiednim układzie jest w stanie zdobyć mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

Ukraińca czeka starcie z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO). Być może w przygotowaniach pomoże mu wielki mistrz sprzed lat, Władimir Kliczko. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Bellew nie ma wątpliwości, że choć Usykowi będzie brakowało trochę warunków fizycznych, to nadrobi wszystko swoimi wielkimi umiejętnościami.

- Moim zdaniem nigdy nie będzie najlepszy na świecie, bo jest na to za mały, ale mistrzem świata może zostać. Bo gdyby na przykład skonfrontować go z takim Andym Ruizem Jr, to Usyk zrobiłby z niego głupka w ringu. Byłby dla niego za dobry i za sprytny. To wielka zagadka, której nikt nie potrafi rozwiązać. Ma znakomite nogi. Ludzie chwalili mnie, że wygrywałem po siedmiu rundach, tylko że on swoim boksem sprawił, że po tych siedmiu rundach byłem totalnie wyczerpany. Usyk jest znakomity w tym co robi, tylko po prostu na Joshuę i Fury'ego będzie za mały - przekonuje Bellew.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-05-2020 13:50:07 
Z Andym byłaby kapitalna walka, o ile ten wrzuciłby na luz ze śmieciowym żarciem, a Chycki zostałby jego trenerem od przygotowania fizycznego.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-05-2020 13:50:46 
Tyson Fury powiedział że Bellew w walce z Usykiem korzystał z jego stylu walki (tutaj zgoda) i że wdrożył do z walii na walkę a to po prostu zbyt szybko i w wfekcie nie starczyło mu konsycji.
Ruiz ma dobre nogi o ile nie jest „kostką smalcu” i bardzo szybkie ręce więc Usyk nie miałby tak łatwo.
Więc nie jest pewne jak by to wyglądało.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-05-2020 14:27:38 
Widzę że Bellew ma jakieś uprzedzenia względem Ruiza.
 Autor komentarza: tezetwu
Data: 06-05-2020 15:47:27 
Ruiz nie ma dobrych nóg, po prostu idzie przed siebie, ale skracanie ringu to u niego żenada. Joshua go ośmieszył, Usyk zrobiłby to samo.
Przy całej sympatii do Usyka, to Bellew może mieć rację, bo już Joyce pokazał, ze te ciosy nie robią na nim wiekszego wrażenia, i mozna śmiało iść z Usykiem na wymiany. Co nie zmienia faktu, ze nie odbieralbym mu szans, ani z Joshua, ani z Furym, bo piesciarsko jest lepszy. Tylko gabaryty moglyby zrobić swoje.
 Autor komentarza: khorne
Data: 06-05-2020 16:58:25 
tak z ciekawości - zawsze śmieszą mnie te legendy o Chyckim. Skąd się bierze przekonanie jak wielkim specjalistą jest ten człowiek? Bo Mati Borek tak powiedział? Bo ujrzeliście pare fajnie zmontowanych URYWKÓW na yt ? Bo Tomcio Adamek mający tradycje profesjonalnego przygotowania (aka obóz przed Szpilką, czy porzucenie Shieldsa, który przygotował go fizycznie najlepiej w karierze) wziął go na swojego trenejro ? Ktoś mi wytłumaczy ten fenomen ?
 Autor komentarza: khorne
Data: 06-05-2020 16:59:26 
Nie wiem, może gość jest trenerskim bogiem. Może tak jest (tego nie wiem !). Pytanie skąd u Was się bierze to przekonanie o wielkości pana Chyckiego.
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 06-05-2020 18:15:10 
Prędzej Wilder wygra z Usykiem niż Joshua ale oprócz tego jednego błędu to Bellew mówi sensownie
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-05-2020 18:33:09 
Autor komentarza: khorneData: 06-05-2020 16:58:25
tak z ciekawości - zawsze śmieszą mnie te legendy o Chyckim. Skąd się bierze przekonanie jak wielkim specjalistą jest ten człowiek? Bo Mati Borek tak powiedział? Bo ujrzeliście pare fajnie zmontowanych URYWKÓW na yt ? Bo Tomcio Adamek mający tradycje profesjonalnego przygotowania (aka obóz przed Szpilką, czy porzucenie Shieldsa, który przygotował go fizycznie najlepiej w karierze) wziął go na swojego trenejro ? Ktoś mi wytłumaczy ten fenomen ?

Wiązłeś to zbyt dosłownie,niemniej z mojej strony, chodziło o pokazanie, że Ruizowi przydałby się ktoś kompetentny w tym temacie, a Chycki to w pewnym sensie tego synonim, co by nie mówić wiekowy, a zarazem już po wielu wojnach "Góral" prezentował się w ostatnich walkach nader przyzwoicie i nie zmienią tego, ani porażka przed czasem z Moliną, ani przykry koniec z "kegiem" Millerem.
 Autor komentarza: observer
Data: 06-05-2020 22:17:22 
Bellew chyba nie potrafi sie z pogodzic z porazka z Usykiem. Co on bredzi!!! Jest taki jeden co nazywa sie Holyfield!!! z polcuezkiej do ciezkiej. Czterokrotny champion HW. Usyk ma wszystko zeby z tymi goscmi jak AJ czy Tyson zatancowac jak sie nalezy. Czas pokaze, mowie ze Usyk bedzie HW chamion amen.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 07-05-2020 10:27:48 
Fakulec

Ja wiem że Wilder to Twój ulubienieć, ale popatrz człówieku trzeźwo. Wilder nie potrafi boksować, a tu walczyłby z najlepiej wyszkolonym zawodnikiem występującym w ciężkich wagach. Amerykanin zostałby przez Usyka ośmieszony na nogach. I gdyby Ukrainiec nie dostał jakiejś plomby, byłó 12-0, no może 11-1 dla niego.

Joshua za to potrafi boksować i to bardzo skutecznie. Usyk miałby dużo cięższe zadanie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.