KLICZKO O SPARINGACH Z USYKIEM PRZED JEGO WALKĄ Z CHISORĄ

Jeden z najlepszych obecnie bokserów na świecie bez podziału na kategorie, Aleksander Usyk (17-0, 13 KO) szykuje się do walki z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO), która miała się odbyć 23 maja, lecz z powodu pandemii koronawirusa została przełożona na nieokreślony termin. Tymczasem w przygotowaniach Usykowi pomaga jego legendarny rodak, pozostający w świetnej formie bokserski emeryt - Władimir Kliczko.

PROMOTOR USYKA: GDY JUŻ POKONAMY JOSHUĘ, SPOTKAMY SIĘ Z FURYM >>>

Usyk jest numerem jeden rankingu WBO wagi ciężkiej i starcie z ''Del Boyem'' ma być dla niego ostatnim przystankiem przed walką z innym zawodnikiem z Wysp - mistrzem WBO, WBA i IBF, Anthonym Joshuą, który nota bene pokonał Kliczkę w dramatycznym pojedynku mistrzowskim w 2017 roku.

- Walka Aleksandra z Dereckiem Chisorą da nam odpowiedź na wiele pytań. Aleksander jest gotowy do tego pojedynku. Zawsze go wspieram. Sparowaliśmy kilka miesięcy temu, jestem chętny i przygotowany do pomocy w kolejnych sparingach - powiedział Kliczko.

- Nie przypominam Chisory, ale takie rozgrzewkowe sparingi są pomocne, poza tym sprawiają mi wielką przyjemność i nie biorę za nie ani grosza - dodał z uśmiechem jeden z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej wszech czasów.

Przypomnijmy, że 44-letni Kliczko i 33-letni Usyk mają na koncie nie tylko tytuły mistrzowskie w boksie zawodowym (Kliczko był mistrzem federacji IBF, WBA i WBO w królewskiej dywizji, Usyk zunifikował wszystkie pasy w wadze cruiser), ale także złote medale olimpijskie. Władimir zdobył złoto wagi superciężkiej w 1996 roku w Atlancie, Aleksander tryumfował w kategorii ciężkiej w 2012 roku w Londynie. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 05-05-2020 20:15:04 
Pomoc Włada jeszcze się przyda w przyszłości natomiast teraz może Oleksander skorzystać z jego wiedzy na temat sparingpartnerów ewentualnie choć oczywiście udane sparingi z dawnym królem Hw mogą dobrze podziałać na psychikę.

Celowałbym w ściągnięcie Takama, może Arreolę, Kownacki byłby też dobrym wyborem.
Nie chodzi nawet o 100% odwzorowanie Derecka a o te momenty w których Dereck mocno ciśnie do przodu bo tylko te momenty to tak naprawdę jakiekolwiek zagrożenie dla Mistrza Cruserów.
Może Charr?

W każdym bądź razie wierzę w Usyka w tej walce. Myślę że Chisora jakby się nie przygotował spotka takiego "majstra" że będzie zagubiony i spompowany po półmetku. A ciągle będzie przyjmował. Kto wie czy Usyk nie zostanie w tej walce prawdziwym matadorem.
Na to stawiam.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-05-2020 20:21:05 
Zapewne Klinczko zaoferował ze swojej strony szybki kurs klinczu dla Usyka, w takim wypadku już zaczynam się bać o Aleksandra, że z wirtuoza przepoczwarzy nam się w rasowego zabójce widowiska.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 05-05-2020 20:31:32 
Obstawiam że kliczko w tym momencie po przygotowaniach obił by mordę małemu Usykowi ale już na prawdziwych ciężkich jest za późno:(
 Autor komentarza: Clevland
Data: 05-05-2020 20:35:45 
Mike Mollo przypomina stylem Chisorę.
I do tego bardzo mocno bije.

Nic tylko z cyklu „Moje 12 rund zapytać Andrzeja Gołotę”

Pytanie w jakiej Mike jest formie.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 05-05-2020 21:23:40 
Ciekaw jestem czy Wład będzie też pomagał Usykowi, gdy ten będzie przygotowaywał się do walki z Joshuą. To będziue ciekawe, bo AJ i Kliczko prywatnie chyba się lubią, A Kliczko dodatkowo jakby namaścił Joshuę na swoego następcę..
 Autor komentarza: observer
Data: 05-05-2020 22:25:28 
Vitali byl o wiele lepszym bokserem. Nie bal sie nikogo, a Wladimir zawsze dostawal w baniak z podobnymi gabarytowo dobrymi zawodnikami, mial slaba psyche. W niemczech dobierali mu zawodnikow, az Tyson to zakonczyl. Usyk natomiast to kompletny wojownik, o psychice tigera. Niech lepiej nie korzysta z uslug Wladimira, bo zostanie taka sama pizda amen.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-05-2020 08:57:38 
Chisora to niestety człapak. Może ostatni filmik Mike Tysona zachęci go do pracy ponad to co robił zwykle.
 Autor komentarza: CassiusClay93
Data: 07-05-2020 16:16:02 
Usyk to nie opuszczający ręce Szpilka ze skruszona szczęką. Usyk wysoko na punkty albo nokaut w końcowych rundach na Del Boyu : ]
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.