Archiwum wiadomości z dnia: 2020-04-19

 


STEPHEN EDWARDS: MAYWEATHER JR WYGRYWA Z ŁOMACZENKĄ

Wasyl Łomaczenko vs Floyd Mayweather Jr - do walki genialnych czempionów nigdy nie dojdzie, ale co jakiś czas powraca dyskusja o tym, kto byłby górą w pojedynku 32-letniego obecnie Ukraińca z Amerykaninem, który skończył w lutym 43 lata (chodzi oczywiście o starcie tych pięściarzy w szczytach formy). Na łamach portalu Boxingscene temat podjął Stephen Edwards, znakomity ekspert i trener.


BEST I FACED: MICHAEL SPINKS

Zdobył złoty medal olimpijski w wadze średniej. Jako zawodowiec najpierw zdominował wagę półciężką, a potem przerwał wieloletnie panowanie Larry'ego Holmesa w królewskiej kategorii. Znakomity Michael Spinks (31-1, 21 KO) jako kolejny odpowiedział magazynowi The Ring na pytania z cyklu 'Best I Faced'.


CHARLES MARTIN: NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ, AŻ WALNĘ JOSHUĘ W ŁEB

Były mistrz świata IBF wagi ciężkiej, Charles Martin (28-2-1, 25 KO) stracił tytuł w 2016 roku w walce z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO), który jest obecnie czempionem IBF, WBA i WBO. Bilans Martina od czasu porażki z Brytyjczykiem to 5-1, a wygrana przed czasem z Geraldem Washingtonem podczas lutowej gali Fury vs Wilder II zwiększyła apetyt Amerykanina. Chce teraz zrewanżować się AJ'owi.
BOKS NA WYSPACH WRÓCI NA POCZĄTKU LATA? TAKI JEST PLAN HEARNA

Szef grupy Matchroom, Eddie Hearn planuje zorganizowane serii gal bez udziału widzów w okresie od czterech do sześciu tygodni. Początek tego okresu mógłby mieć miejsce już pod koniec czerwca, wszystko jednak zależy od tego, czy brytyjski rząd zmniejszy obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Brytyjska Komisja Bokserska będzie wówczas mogła zezwolić na organizację odpowiednio zabezpieczonych wydarzeń.SZEŚĆ LAT TEMU HOPKINS WYGRAŁ PO RAZ OSTATNI

Sześć lat temu, czyli 19 kwietnia 2014 roku w Stanach Zjednoczonych odbyła się walka o tytuły mistrza świata federacji WBA i IBF kategorii półciężkiej pomiędzy 49-letnim wówczas Bernardem Hopkinsem (55-8-2, 32 KO) i Beibutem Szumenowem (18-2, 12 KO). Zestawienie nie wzbudzało ogromnych emocji, ale ekscytowano się nim za sprawą samego 'B-Hopa', który stał przed szansą zunifikowania tytułów mistrzowskich, mając prawie... 50 lat!


TEOFIMO LOPEZ: ŁOMACZENKO NIE DOTRWA DO KOŃCA ÓSMEJ RUNDY

Teofimo Lopez (15-0, 12 KO) bardzo odważnie wypowiada się o starciu z Wasylem Łomaczenką (14-1, 10 KO). Panowie mieli spotkać się już w maju, jednak sytuacja zmusiła nas wszystkich do zmian swoich planów. Również bokserskich promotorów. Nowej daty nie znamy, ale ci znakomici pięściarze jeszcze w tym roku raczej na pewno skrzyżują rękawice.