HELENIUS: KOWNACKI NIE MA TAK NAPRAWDĘ OCHOTY NA REWANŻ

Marcowy pogromca Adama Kownackiego (20-1, 15 KO), Robert Helenius (30-3, 19 KO) nie wierzy w to, że Polak chce rewanżu. W kontrakcie na walkę nie było klauzuli rewanżowej, zwycięzca niczego teraz nie musi i najwyraźniej poczuł się bardzo pewnie.

POMIMO PORAŻKI KOWNACKI WCIĄŻ WYSOKO W RANKINGU WBA >>>

- Nie wiem, dlaczego Kownacki miałby chcieć rewanżu po tym, co z nim zrobiłem. On może gadać, że chce drugiej walki, ale gdzieś w środku nie ma na nią ochoty. Porażka to dla niego nowe doświadczenie. Ja już przez to przeszedłem. Wiem, jak trudno się podnieść - powiedział Helenius.

- Kownacki ma styl, który dobrze znam. Całe życie boksuję z takimi zawodnikami. Czułem się w ringu jak w domu, lubię, jak ktoś na mnie napiera. Myślę, że Polak czuł moje ciosy od pierwszej rundy, bo dostał konkretne bomby na korpus. Czułem jego żebra na moich rękawicach i wiedziałem, że nikt by tego nie wytrzymał. Ciosy Kownackiego nie były przy tym bardzo mocne. On jest typem gościa, który nokautuje kumulacją, nie jednym uderzeniem - dodał fiński olbrzym, któy celuje teraz w któryś z pasów WBA.

Przypomnijmy, że Helenius zdobył w walce z Kownackim tytuł WBA Gold wagi ciężkiej. Mistrzami tej federacji są Anthony Joshua (Super Czempion), Manuel Charr (pas WBA World) i Trevor Bryan (pas WBA Interim), choć oczywiście tylko AJ jest mistrzem pełnoprawnym. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 15-04-2020 17:28:39 
Wydaje mi się, że Helenius znalazł sposób na Polaka. Prawdopodobnie zdawał sobie z tego sprawę jeszcze przed walką, bo wyglądał na pewnego siebie. Widział błędy Adama i wiedział, że jest w stanie zachować zimną krew i solidnie skontrować Polaka. Wiemy, że Helenius ma ciężkie ręce, ale jest dosyć leniwy. Możliwe, że styl Kownackiego pasuje zawodnikowi z Finladii. Adam nie ma najlepszej obrony, otwiera się przy atakach, zostawia nogi z tyłu. Jest wtedy łatwy do trafienia, ale potrzeba do tego trochę odwagi i znalezienia odpowiedniego momentu do kontry. Helenius w przeszłości słabo wypadł w walce z równie agresywnie walczącym Chisorą, ale jednak Dereck, w przeciwieństwie do Polaka, posiada obronę. Przypomina ona obronę Joe Fraziera, czy Evandera Holyfielda tj. nie jest to szczelna garda a raczej układ rąk, który utrudnia rywalowi trafienie w szczękę, nawet ciosem podbródkowym. Kownacki niestety takiej obrony nie posiada i w rewanżu istnieje spore ryzyko, że Nordycki Koszmar ponownie mocno skontruje Polaka.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 15-04-2020 17:56:43 
Szczerze? Wydaje mi się, że w rewanżu Helenius byłby świetnie przygotowany i w dodatku pewny siebie i znów by się skończyło na KO.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 15-04-2020 19:46:07 
Helenius wygrałby 2 walke z Kownackim
 Autor komentarza: Clevland
Data: 15-04-2020 21:55:49 
Adam bez zmiany stylu nie ma co wychodzić do ringu.
Odporność na ciosy właśnie się skończyła.
 Autor komentarza: falken
Data: 16-04-2020 09:41:12 
Ta lekcja bardzo mu się przyda. I jeśli wyciągnie wnioski, to może jeszcze coś zdziała. A wnioski są dwa: 1. gardę trzymać trzeba, bo istotny cios może wpaść w każdej chwili - Helenius nie jest jakimś mistrzem jednego strzała, a jednak mu weszło. 2. Trzymanie gardy i próba przeczekania ataku i przyjęcia wszystkiego (w stylu Gołoty) bez ucieczki i unikania balansem, jest kiepską metodą w starciu z wielkimi jak drzewo drągalami, bo nawet przez gardę dostaniesz łomot. Bez elementów obrony i poruszania się, lepszy zawodnik go obije jak złoto. Fajnie się wychodzi z pozycji atakującego, jak wszystko ładnie wchodzi i przeciwnik się cofa do narożnika, ale trzeba też mieć plan awaryjny, na wypadek osłabienia. A zbieranie wszystkiego stojąc to żaden plan.
 Autor komentarza: kame69sennin
Data: 21-04-2020 01:13:25 
TAKĄ LEKCJĄ MUSI WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI ABY MYŚLEĆ O CZYMŚ WIĘCEJ-FAKT!FAKTEM JEST TEŻ IŻ KONIECZNE JEST POPRACOWAĆ NAD BALANSEM I NOGAMI NO I KONIECZNYM PAMIĘTAĆ O GARDZIE NON-STOP A NIE TYLKO PODCZAS TARAPATÓW RINGOWYCH!POZDRO ADAM!JESTEŚMY Z TOBĄ I WIERZYMY IŻ WRÓCISZ MĄDRZEJSZY NA SWE WŁAŚCIWE TORY!!!CZYLI DROGĘ ZWYCIESTWA!pozdro123
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.