Archiwum wiadomości z dnia: 2020-04-08

 UMAR KREMLIEW: AIBA NIE MA DZIŚ ŻADNYCH DŁUGÓW

Sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej i członek Komitetu Zarządzającego AIBA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu), Umar Kremliew stwierdził, że wszystkie długi AIBA - w wysokości ok. 16 milionów dolarów - zostały spłacone, co pozwoli na szybsze wdrożenie procedur naprawczych rekomendowanych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i odzyskanie jego zaufania.

PROMOTOR JOSHUY WCIĄŻ WIERZY W TEGOROCZNĄ WALKĘ Z FURYM

Eddie Hearn musiał już przesunąć walkę Anthony'ego Joshuy (23-1, 21 KO) z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) z 20 czerwca na 25 lipca, ale i ta data stoi pod znakiem zapytania. Jeśli wszystko przedłuży się jeszcze bardziej, szef grupy Matchroom będzie chciał doprowadzić do walki z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), pomijając na jakiś czas Pulewa.
TODD DuBOEF: WILDER NIE ODPUŚCI TRZECIEJ WALKI Z FURYM

Prezydent współpromującej mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) grupy Top Rank, Todd DuBoef twierdzi, że były mistrz Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) nie ustąpi miejsca, by można było w tym roku doprowadzić do starcia Tyson Fury vs Anthony Joshua o wszystkie pasy. Taką możliwość sygnalizował promotor Joshuy Eddie Hearn, ale pokonany w lutym przez Fury'ego Amerykanin nie zamierza odpuszczać.ANTHONY JOSHUA: ŚWIATOWE MEDIA NIE ODDAJĄ MI SZACUNKU

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) doznał w czerwcu zeszłego roku sensacyjnej porażki z Andym Ruizem Juniorem w swoim amerykańskim debiucie, ale pokonał Meksykanina w grudniowym rewanżu w Arabii Saudyjskiej. Brytyjczyk wraca do tych emocjonalnych momentów i twierdzi, że światowe media wciąż nie oddają mu należnego szacunku.