RADCZENKO CHCE REWANŻU ZE SZPILKĄ I BĘDZIE SKŁADAŁ PROTEST

Siergiej Radczenko (7-6, 2 KO) przegrał w sobotę z Arturem Szpilką (24-4, 16 KO) po decyzji sędziów, która wzbudziła ogromne kontrowersje. Ukrainiec stwierdził w rozmowie z Super Expressem, że czuje się rozczarowany werdyktem, chce rewanżu i nie zamierza pozostawać w całej sprawie biernym. Docenił jednak reakcję oburzonych polskich kibiców. Oto fragmenty jego wypowiedzi.

ARTUR SZPILKA: PRIORYTETEM REWANŻ Z RADCZENKĄ >>>

- Czułeś, że byłeś bliski wygranej przed czasem?

- Kilka razy. Po pierwszym nokdaunie w 3. rundzie, chociaż prawda jest taka, że to nie był ciężki nokdaun, bo moje ciosy nie były zbyt mocne. Z kolei w 8. rundzie Artura uratował gong, bo bujał się po moich uderzeniach. Był w takim stanie, jak w walce z Chisorą (...). W 9. rundzie chciałem kontynuować atak, ale nie pozwolił mi na to sędzia. 

- Złożysz protest?

- Tak, obowiązkowo. Chciałbym, żeby decyzja została zmieniona, ale myślę, że to nierealne. W najlepszym wypadku anulują walkę (...) Dostałem mnóstwo informacji od kibiców z Polski. Jestem bardzo wdzięczny Polsce i Polakom (...) Przede wszystkim za to, że potrafią sprawiedliwie ocenić to, co się stało.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-03-2020 19:31:27 
Nieststy dla niego walka była bardzo małej rangi, powiedziałbym że z pięściarskiej okręgówni więc nikt nie będzie się paprał w jakieś tam procesy. Poza tym to jest Polska i Polski Związek Boksu Zawodowego nie jest od tego żeby takie sprawy rozpatrywać, instytucja od brania pieniędzy za sankcjonowanie walk.
Cała sprawa spoczywa teraz w rękach kibiców, im bardziej będą cisnąć tym szybciej Wasilewski będzie zmuszony do zorganizowania tej walki.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 09-03-2020 19:45:10 
wystarczy że kibice oleją kolejne gale ....
 Autor komentarza: Koshi
Data: 09-03-2020 19:55:05 
Ogólnie wydaje mi się że to zejście wagę niżej będzie dla Artura jeszcze gorsze. W wadze ciężkiej miał ten atut pracy nóg który pozwalał mu obskoczyć przynajmniej pewną część rywali. Mam tu na myśli głównie tych dużych i wolnych klocków w stylu Wacha czy Breazealea. To są idealni rywale dla Szpilki. A w Cruiser wszyscy są szybcy bija trochę słabiej ale precyzyjniej i na większej intensywności. No i przede wszystkim w tej wadze trudno będzie Arturowi uciec przed presją przeciwnika a to jego największa bolączka. Czarno to widzę. Nie jestem hejterem Szpilki i nie życzę mu źle. Na jego miejscu dałbym Radczence rewanż dla zasady bo tak po prostu trzeba i niezależnie od wyniku potem szukał walki z Diablo którego ma szanse obskoczyć bo tamten jest leniwy i wiekowy. To byłaby duża walka w PL i zarobek spory.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 09-03-2020 20:23:03 
Nie lubię jak się uczciwie i ciężko pracujących ludzi robi w wała..
 Autor komentarza: benwetz
Data: 09-03-2020 21:49:06 
Dla Szpilki jedyni dobrzy przeciwnicy to starzy wypaleni cruiserzy bez ciosu w stylu Adamka. Mógłby dać dobrą walke z Cunninghamem , albo ściągnać kaleke Haye. Każdy kto umie boksować i ma niezły timing jest ogromnym zagrożniem.
 Autor komentarza: tyler
Data: 09-03-2020 22:03:01 
Up
Kaleka Haye he he, ależ źle życzysz gitowi. David mimo swoich problemów z achillesami to odpala szpilke w sposób efektowny w 3 rundy.
Z Sosnowskim, Letrem, Zimnochem może by coś ugrał
 Autor komentarza: benwetz
Data: 09-03-2020 22:18:11 
Oczywiście żart z tym Haye, chociaż według mnie takie Haye z 2 walki z Bellew to Szpilka mógłby naprawdę pokonać.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-03-2020 22:25:47 
Rewanż z Radczenką, następnie Włodarczyk albo Fonfara(podobno miał się reaktywować), a na koniec Laszlo Fekete(taki żarcik) i przeskok do KSW, a co za tym idzie pojedynki z Oświęcimskim i jego pokroju zawodnikami, kasa się będzie zgadzać, a i zdrowie nie ucierpi w starciu z prawdziwymi kozakami kategorii junior ciężkiej.
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 10-03-2020 00:14:59 
Puncher .... no no ... nieżły scenariusz ... i bardzo prawdopodobny :D
 Autor komentarza: jimmyF
Data: 10-03-2020 01:10:59 
Oczywiście żart z tym Haye, chociaż według mnie takie Haye z 2 walki z Bellew to Szpilka mógłby naprawdę pokonać.

Bez przesady, Haye nawet w obecnej formie by go zabił.
Przypominam, że Haye wygladał zle z Bellewem, a szpilka z radczenko :D
 Autor komentarza: andrew94
Data: 10-03-2020 12:36:08 
No cos czulem ze Kownacki przegra i Szpila tez. Postawilem u buka na sts. Sedziowie sa winni mi pieniadze bo to byl fajny kupon!
 Autor komentarza: adambw
Data: 10-03-2020 20:15:59 
nastepna walka gita z Letrem albo Zygmuntem,,Diablo jesli sie dobrze przygotuje i trafi gita dobrym strzalem to bedzie po walce...zajsmieszniejsze ze to ze gosciu ktory niczego nie zdobyl,zaliczal w kazdej walce dechy wypowiada sie zle o starych zawodnikach,np.Michalczewskim ktorzy byli dlugo w czolowce.rozbity leb i brak pokory...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.