ARTUR SZPILKA: PRIORYTETEM REWANŻ Z RADCZENKĄ

- Nie tak miał wyglądać mój powrót do kategorii cruiser - mówił po sobotniej walce Artur Szpilka (24-4, 16 KO). Miał w dobrym stylu pokonać Siergieja Radczenkę (7-6, 2 KO), a potem ruszyć po innych. I wygrał, ale punktacja sędziów była - delikatnie mówiąc, kontrowersyjna. Dlatego Artur będzie dążył do rewanżu.

Ukrainiec nie straszy rekordem, ale w przeszłości słał już na deski Krzysztofa Głowackiego i Adama Balskiego. Tym razem przewrócił, i to dwa razy, "Szpilę".

- Nie jestem zadowolony z przebiegu tej walki i uważam, że rewanż to obecnie priorytet. Mam nadzieję, że dojdzie do niego jak najszybciej - nie ukrywa swoich ambicji Artur.

Po dziesięciu rundach sędziowie wskazali na Polaka w stosunku dwa do remisu - 94:94, 95:93 i 95:92. Więcej o przebiegu walki przeczytacie TUTAJ. Poniżej również rozmowa ze Szpilką przeprowadzona tuż po zejściu z ringu w Łomży.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 09-03-2020 12:02:20 
Skoro mówisz, że wygrałeś to po co tak naciskasz na rewanż? Zero honoru. Chłopie dyszałeś po każdym mocniejszym ciosie Radczenki. Przegrałeś walkę z przeciętnym zawodnikiem. Wg mnie wygrałeś max 2 rundy.
 Autor komentarza: HokusPokus
Data: 09-03-2020 12:11:14 
Skoro buki zwracają kasę albo wypłacają zakłady za zwycięstwo Radczenki to o czymś to już świadczy.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 09-03-2020 12:19:10 
Akurat dobrze, że na rewanż naciska. Pierwsza walka to w ocenie większości kompromitacja sędziów (na czele z ringowym) i jedyna opcja żeby chociaż częściowo ten niesmak zlikwidować to zrobić rewanż, który podejrzewam, że powinien się obyć bez kontrowersji, bo walka będzie na świeczniku.
Szpilka wygra: udowodni, że pierwsza walka to wypadek przy pracy i będzie budował pozycję w CW, Radczenko wygra: udowodni (kolejny raz), że jest poważnym graczem, a na rewanż z pewnością zasłużył.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 09-03-2020 12:44:50 
nie widac zmian z tym Anuczinen,dalej tak samo kica,bije ,balansuje,opuszcza łapy i wyłapuje na ryja ciosy
 Autor komentarza: HokusPokus
Data: 09-03-2020 13:02:33 
@Kaczor

Tylko tu coś do powiedzenia ma też Radczenko - udowadniać nic nie musi bo, jak sam zauważyłeś, nie raz już pokazał co w ringu znaczy, jeśli miałby się godzić na rewanżową walkę z Szpilką to byłby głupi gdyby nie postawił odpowiednio wysokich warunków finansowych - na jego miejscu zażądałbym minimum pięciokrotności zwyczajowej swojej stawki. On na tej walce prócz kasy nic nie ma do zyskania - w przeciwieństwie do Szpilki dla którego to jest niesamowicie prestiżowa sprawa.
Tylko czy Wasilewski ( tfu!) będzie skłonny wyłożyć taką kasę?
 Autor komentarza: Zartan
Data: 09-03-2020 13:12:59 
Ale jaki rewanż do kurwy? Przegrałeś to typie na punkty po dominacji. Rewanż jest tylko w przypadku gdzie walka jest równa albo rewanż w walkach mistrzowskich a nie gdy dostaje się w beret a sędz znaczy te pajace drukują wynik walki. Wasilewskiemu pluje na mordę a Radczenko niech się na żaden rewanż nie godzi za nic w świecie i za żadne pieniądze a już na pewno nie w naszym polskim kurwidołku.
 Autor komentarza: btfh
Data: 09-03-2020 13:15:49 
Rewanż nie ma tu żadnego znaczenia. Szpilka już dawno temu został zweryfikowany, teraz to już tylko równia pochyla, czy wygra z Radczenka czy przegra jego pozycji w boksie to nie zmieni. Jedyne co to może polepszyć lub pogorszyć to Szpilki samopoczucie.
 Autor komentarza: Granat
Data: 09-03-2020 13:18:57 
Nie tak dawno Szpilka powiedział, że dni czołówki w wadze cruiser są policzone.. :D Wolę nie wiedzieć jak wyglądałby jego pojedynek np. z Dorticosem.

Co do walki, chyba największy przekręt na polskich galach. Git zszedł do limitu junior ciężkiej, i miał mieć przewagę warunkami fizycznymi i siłą.... tak przynajmniej niektórzy sądzili. Tymczasem w walce to Radczenko wyglądał na silniejszego, to on przestawiał Szpilkę, a i jego ciosy miały większą wymowę, nie wspominając już z jaką łatwością dochodziły do celu.

Widać ewidentnie że Szpilka jest rozbity. Niemal każdy czysty cios robi na nim wrażenie. Nie pomoże mu Anuczin, tak jak wcześniej nie pomogli mu inni trenerzy. Nawyku opuszczania rąk się się nie wykorzeni, z tego "umysłu"... Ukrainiec go zdominował, narzucił swój styl i bez trudu wykorzystywał wszelkie słabe strony Szpilki. Jakby nie patrzeć, sprał każdego naszego poza Cieślakiem. Zasługuje na szacunek, ale jak widać nie w Polsce.
 Autor komentarza: vojtech51
Data: 09-03-2020 13:22:12 
Jeśli Radczenko ,który jest systemowo oszukiwany w Polsce, zgodzi się na rewanż, to znaczy, że bierze świadomie udział w tym przekręcie i widocznie mu z tym dobrze. Przecież on po tej ostatniej walce powinien rozpętać drakę na cały świat, a ktoś powinien zająć się zająć tymi sprzedajnymi sędziami i nie tylko. Tylko , że on tego nie zrobi, bo ma tu jakiś układ za pieniądze, które widać go urządzają...
 Autor komentarza: reckik
Data: 09-03-2020 13:28:21 
"Nie jestem zadowolony z przebiegu tej walki i uważam, że rewanż to obecnie priorytet. Mam nadzieję, że dojdzie do niego jak najszybciej - nie ukrywa swoich ambicji Artur."
Przez przypadek wyszło wam dobre podsumowanie etapu kariery Szpilki. Pytanie, czy Wasilewski po sobocie nadal wierzy, że doholuje Szpilkę do tittle shota w cuiser. Bo jeżeli Radczenko okaże się nie do przeskoczenia, to pozostanie pożegnalna walka. Możnaby podgrzewać kotleta na walkach budzących w Polsce emocje, z Zimnochem, z Diablo, rewanż z Adamkiem. Wartość sportowa niewielka, ale do wódeczki możnaby włączyć.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 09-03-2020 13:51:28 
Ze Szpilki tylko mogl jeszcze cos wykrzesac śp. Andrzej Gmitruk, on z Anuczinem to ma kolezenskie stosunki no ale poza tym to jest rozbity z kazdej strony i odnosze wrazenie, ze taki Zimnoch albo ten Twardowski co go pokonal to tez mogliby znokautowac Szpilke, to jest straszne po jakich ciosach on pływa i jak mocno je odczuwa.. Nie wiem w ogóle czy kiedyś coś takiego widziałem, żeby pięściarz tak na każdy cios w celu tak reagował.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 09-03-2020 13:52:34 
Nadal nie rozumiem jak Wach mogl nie przycisnac Szpilki.. pewnie do dzis sobie pluje w brode. Wach powinien pociągnąć na rewanz Szpilke i wygrany bierze wszystko. Taki ofensywny Wach jak w walce z Whytem demoluje Szpilka w dwie rundy.
 Autor komentarza: HokusPokus
Data: 09-03-2020 13:57:37 
" że bierze świadomie udział w tym przekręcie i widocznie mu z tym dobrze."
Ktoś wierzy w to że nie? Przecież on się nawet nie skrzywił na ogłoszeniu wyniku...
To raczej nie jest głupi, naiwny facet i doskonale zdaje sobie sprawę z tego że jego talent pozwala na bycie co najwyżej średniej klasy bokserem który nie ma szans na osiągnięcie czegoś poważnego.
Wybrał dla siebie rolę solidnego "skalpu" dla holowanych przez promotorów zawodników, zawodnika do którego zawsze można zadzwonić a który pakuje się i przyjedzie dać w ringu w miarę solidny opór. I tu też pewnie tak miało być ale Szpilka okazał się zbyt słaby na takie boksowanie i dostał bęcki jakich w scenariuszu nie było.
Radczenko wrzawy nie podnosi bo wie że jak za duży burdel rozpęta to telefony się skończą a umiejętności i talentu na to żeby wybić się mu brakuje
 Autor komentarza: Callisto
Data: 09-03-2020 14:28:27 
Co maja ze sobą wspólnego Szpila i zwykły stolarz? Obaj czuja nieposkromiony pociąg do desek :D
 Autor komentarza: Callisto
Data: 09-03-2020 14:30:45 
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1583755616akLCXY84EGrSaQ1h1qMEZj.jpg
 Autor komentarza: tyler
Data: 09-03-2020 16:35:33 
Walka rewanżowa w internecie, poza wielką halą z uczciwymi sędziami. Druga walka raczej nie zasługuje na pokazanie jej w tv plus przed większą publiką. Niby każdy sobie Panem własnego losu, ale git jest już tak porozbijany, a szczególnie po Alabamie że to może skończyć się uszczerbkiem na zdrowiu. I sprawa następna to pokaz pierdziocha na jutube, nosz jasny gwint, nie dość że za grosz kultury to brak pokory i wmawianie ludziom kłamstwa, a komuś kto sądzi inaczej zarzucanie hejtu itp...skubanie piór... Dobrze że nie pomyliła ze skubaniem ptaka
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.