NA HORYZONCIE WOJNA O NOWĄ ZELANDIĘ - PARKER vs FA?

Joseph Parker (27-2, 21 KO) i Junior Fa (19-0, 10 KO) mają swoją historię. W boksie olimpijskim mierzyli się czterokrotnie, notując bilans 2-2. Być może wkrótce dojdzie do piątej potyczki, już w gronie zawodowców.

Nowozelandczycy boksują ostatnio częściej w USA niż ojczyźnie, ale gdyby w końcu starli się między sobą, taki pojedynek cieszyłby się na pewno wielkim zainteresowaniem w kraju. Wie o tym doskonale David Higgins, menadżer Parkera.

Były mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO w ostatni dzień lutego zastopował efektownie Shawndella Wintersa (13-3, 12 KO). I jak sam przyznał tuż po walce, chciałby pozostać aktywny i wkrótce znów zameldować się pomiędzy linami. Dodajmy, że ewentualna potyczka dwóch rodaków mogłaby zostać uznana za eliminator do pasa WBO, ponieważ Parker zajmuje drugie miejsce w rankingu, a Fa szóste.

- Junior Fa pozostaje niepokonany, a mój zawodnik jest w szczytowym momencie swojej kariery. Taki pojedynek wydaje się więc rozsądny i jak najbardziej sensowny. Już wcześniej negocjowaliśmy taką walkę i jeśli nie dojdzie do niej teraz, to już nigdy może do niej nie dojść. Teraz na pewno miałaby sens i duże znaczenie - przekonuje Higgins.

W przeszłości Fa odrzucił propozycję starcia z Parkerem za pół miliona dolarów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pavlus
Data: 05-03-2020 21:17:13 
Tylko tak może zarobić i przeczekać czas do kolejnych wolnych terminów o pas.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 05-03-2020 22:27:12 
Fajna walka na ich rynek, nie ma co, trzeba robić i zarabiać.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-03-2020 06:27:53 
Szczerze to Parker nie zachwycił w ostatniej walce. Stary cruiser Winters sporo mu nawkładał i do tego go rozciął. Spiderman w półdystansie łykał wszystkie podbródki.
Nie widziałem żadnej walki Juniora Fa ale jeśli Parker zawalczyłby tak jak ostatnio np. z Chisorą to dostałby niezły łomot. Mam wrażenie że Joseph kiedyś boksował lepiej i być może nie przygotował się odpowiednio ze względu na poziom przeciwnika.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 06-03-2020 09:01:59 
Dobrze ktoś kiedyś pisał, że Parker powinien zmienić promotora. On takimi walkami się uwstecznia i szkoda go. Naprawdę stać go na wiele, ale jaka może być motywacja przy takich ogórkach... jest tylu zawodników, z którymi może walczyć: Whyte, Chisora, Wach, Kabayel, Kownacki, Martin, Powietkin, Pulew, Wilder, itp.itd i ze wszystkimi ma szanse. Młody jest, ale lata lecą nieubłaganie.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 06-03-2020 11:00:46 
Nie jest tak łatwo załatwić walkę Parkerowi,z White walczył i było koło remisu a zabrakło naprawdę niewiele by to Łajdak przegrał i to przed czasem, z Chisora przeszkodził pająk a teraz walczy z Usykiem za większa kase wiec po co mu Nowozelandczyk, Wach to żadna opcja, Junior Fa jest lepsza bo może zostać eliminatorem a z Waszka, Pulew, Powetkin zablokowani, Martin ma małe nazwisko ale może do walki dojdzie? Nie jest łatwo zorganizować duża walkę, Parker to były mistrz ale ani Ortiz ani Kownacki nie będą chcieli z nim walczyć, nagroda niewielka zaś ryzyko duże. Tylkonkilku ludzi ma duża kase zaś reszta, choć się sama ceni wysoko to zarabia mała kase i dziwie się ze Fa odmówił walki za Pol miliona, to duża kasa dla noname a takim on w świecie jest. Życzę Parkerowi powodzenia bo zachowuje się jak normalny facet ale ciężko się przebić na rynku choć to były mistrz i ma dobry rekord.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-03-2020 11:04:20 
szabadabada mydełko fa
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-03-2020 11:19:50 
Fa na zawodowstwie zawodzi. Męczy się pełen dystans z leszczami, których powinien znokautować w 1-2 rundzie. Raczej nie będzie poważną przeszkodą dla Parkera, który od lat ma pewne miejsce w TOP10 HW.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 06-03-2020 16:35:05 
Nic to jednak przy bitwie o Anglię.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-03-2020 20:51:13 
Odrobiłem lekcje i uważam że nie ma się czym podniecać, Fa surowy technicznie, bez obrony, ale ma szybkie ręce jak na takiego kloca. Absolutnie bez szans z Parkerem, Spiderman to trochę inna liga. -Co ciekawe jego ostatni Rywal Devin Vargas stanie na przeciw Oscara Rivasa pod koniec miesiąca.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.