Archiwum wiadomości z dnia: 2020-01-24

 


HRGOVIĆ: BYŁOBY WSPANIALE, GDYBY DOSZŁO DO WALKI Z BAKOLE

Największa nadzieja chorwackich sportów walki ostatniej dekady, Filip Hrgović (10-0, 8 KO) trenuje w tej chwili w swoim gymie w Zagrzebiu (w dzielnicy Sesvete, na osiedlu Novi Jelkovec) pod okiem Jusufa Hasana (asystenta głównego trenera Pedro Diaza), Igora Cordasa (speca od przygotowania fizycznego) i Dalibora Cibaricia. Na horyzoncie jest możliwa, marcowa walka z Martinem Bakole (15-1, 12 KO) i kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Tokio.


PORAŻKI KOSZEWSKIEJ I SZLACHCIC W PÓŁFINAŁACH TURNIEJU STRANDŻATA

Polska zakończyła dziś swój udział w mocno obsadzonym turnieju Strandżata w Sofii, który stanowił jeden z najważniejszych testów w roku olimpijskim. Jak pisaliśmy w tym tygodniu, występ Polaków wypadł bardzo słabo - zaledwie jeden z czternastu zawodników zdołał wygrać walkę. Dwie podopieczne Karoliny Michalczuk, Kinga Szlachcic (57 kg) i Karolina Koszewska (69 kg) zajęły natomiast miejsca na podium.GRUPA TOP RANK PRZEGRAŁA PRZETARG NA WALKĘ TAYLOR vs KHONGSONG

Mistrz świata IBF i WBA wagi junior półśredniej, Szkot Josh Taylor (16-0, 12 KO) podpisał niedawno kontrakt z grupą Top Rank, ale nie zapewniło mu to przewagi w dzisiejszym przetargu na walkę z obowiązkowym pretendentem IBF Apinunem Khongsongiem (16-0, 13 KO). Promotor Taja, Sampson Lewkowicz wyłożył na stół 1,32 miliona dolarów (Top Rank 1,26 miliona) i zdobył prawa do organizacji walki, która ma odbyć się do końca kwietnia.
POTĘŻNA CRIS CYBORG RUSZY NA PODBÓJ ŚWIATA BOKSU?

Jeżeli istnieje jakiś zawodnik lub zawodniczka MMA z realnymi szansami na podbicie świata boksu, to być może należałoby wskazać na potężnie bijącą i bardzo silną fizycznie Cris Cyborg (MMA 21-2). Była mistrzyni organizacji Strikeforce, Invicta FC i UFC w wadze piórkowej zadebiutuje jutro w Bellatorze, stając w walce wieczoru gali w Inglewood przed szansą zdobycia tytułu w starciu z Julią Budd. Czy po tej walce spróbuje sił w boksie?