FEDERACJE WBA I WBO WSPIERAJĄ UDZIAŁ ZAWODOWCÓW W IGRZYSKACH

Federacje WBA i WBO oficjalnie wspierają bokserów zawodowych dążących do występu w igrzyskach olimpijskich, stając tym samym w opozycji do federacji WBC, której prezydent, Mauricio Sulaiman grozi zawodowcom, którzy wystąpią w Tokio, usunięciem z rankingów i dwuletnim zawieszeniem.

HRGOVIĆ WCIĄŻ DĄŻY DO WYSTĘPU NA IGRZYSKACH W TOKIO >>>

- Chcę wyrazić nasze pełne wsparcie dla wszystkich profesjonalnych bokserów w Meksyku, którzy chcą wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio. Federacja WBA będzie nadal dawać szansę wszystkim zawodowym bokserom, którzy walczą o występ na igrzyskach, a także tym, którzy na nich wystąpią. Życzymy im wszelkiej pomyślności w nowych wyzwaniach - stwierdził prezydent WBA, Gilberto Jesus Mendoza w oficjalnym oświadczeniu. Stanowisko Mendozy (WBA) zostało poparte również przez federację WBO.

W tej chwili z dużą pewnością możemy stwierdzić, że zawodowych bokserów i bokserek z Meksyku startujących w kwalifikacjach do igrzysk będzie sporo. Ostatnio udział potwierdziła np. mistrzyni świata WBA wagi słomkowej, Anabel Ortiz (30-3, 4 KO). A jeśli chodzi o zawodowców innych narodowości, może ich być nawet kilkudziesięciu, a w tym gronie takie tuzy jak choćby Filip Hrgović czy nasz Mateusz Masternak.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 05-01-2020 13:05:09 
No bo WBO i WBA to spoko ziomki. Najgorsze WBC co kisi swoich czempionów. Pełno tam kurczaków typu Czikenson czy Wilder.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 05-01-2020 13:08:12 
Te pojecie zawieszenie może sugerować ze WBC może niedopuścić do jakiegos pojedynku co nie jest prawda wbc może po prostu nie sankcjonowac pojedynku jako pojedynku rankingowego. WBC nie wydaje licecji ta cyrkowa federacja może sobie zawieszac tylko w swoich rankingach ktore i tak niewiele sa warte skoro są tak zwani mistrzowie Franchise.
 Autor komentarza: towlasnieja
Data: 05-01-2020 14:23:08 
A ja uważam, że WBC ma rację. Wpuszczanie zawodowców na igrzyska może się skończyć jakąś tragedią.
 Autor komentarza: khorne
Data: 05-01-2020 19:39:25 
WBC to ostatnimi laty pierdowa organizacja, która bardzo mocno zeszła na psy w ostatniej dekadzie - aczkolwiek tutaj mają rację. Inna bajka, że znając Sulaiman nie chodzi o zdrowie zawodników ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.