HRGOVIĆ WCIĄŻ DĄŻY DO WYSTĘPU NA IGRZYSKACH W TOKIO

Wśród zawodowych bokserów, którzy chcą w przyszłym roku wystąpić na igrzyskach w Tokio (Polaków oczywiście szczególnie interesuje szansa na występ Mateusza Masternaka, którego drogę dokładnie relacjonujemy), jest brązowy medalista igrzysk w Rio, jeden z najciekawszych prospektów wagi ciężkiej Filip Hrgović (10-0, 8 KO). Chorwat nie zamierza porzucać marzeń o olimpijskim złocie - mimo ostrzeżeń ze strony federacji WBC.

FILIP HRGOVIĆ: MAM NAJTWARDSZĄ SZCZĘKĘ W WADZE CIĘŻKIEJ >>>

Przypomnijmy, że federacja, na czele której stoi Mauricio Sulaiman, grozi zawodowcom, którzy wystąpią w Tokio, usunięciem z rankingów i dwuletnim zawieszeniem. Hrgović jest obecnie notowany na dziesiątym miejscu w rankingu WBC, ale nie przejmuje się ewentualnymi problemami.

- Moja sytuacja jest w tej chwili skomplikowana, ale nadchodzące igrzyska są ostatnimi, w jakich mogę wziąć udział i spróbować zrealizować moje marzenie o złotym medalu. Mój menadżer i promotor mnie w tym wspierają (...) Nie interesują mnie groźby WBC. Chcę zostać najlepszym chorwackim bokserem w historii, a jeśli uda mi się wystąpić w Tokio, będę faworytem do zdobycia złota. Zresztą jako mistrz olimpijski dość szybko powinienem wrócić do rankingu WBC, choć nie ma tutaj żadnej gwarancji (...) Moi ludzie są w kontakcie z chorwackim związkiem, mogę wystąpić w kolejnych mistrzostwach Chorwacji lub walczyć z ich zwycięzcą, by potem rywalizować w kwalifikacjach do igrzysk - powiedział ''El Animal''.

W pierwszym, europejskim turnieju kwalifikacyjnym (przełom lutego i marca) do igrzysk wystąpić ma w wadze superciężkiej aktualny mistrz Chorwacji Marko Milun. Mówi się, że jeżeli nie udałoby mu się zakwalifikować, chorwacki związek (będący z Hrgoviciem jeszcze niedawno w poważnym konflikcie >>>, obecnie załagodzonym) wysłałby na majowe kwalifikacje światowe Hrgovicia. Wciąż jednak nie mamy jasnego potwierdzenia tych informacji, a zarówno związek, jak i Hrgović, wypowiadają się dość enigmatycznie w kwestii szczegółów proceduralnych ewentualnego występu ''El Animala'' w ww. turniejach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.