ERROL SPENCE JR POKONAŁ SHAWNA PORTERA PO TRUDNEJ PRZEPRAWIE

Po trudnej i bardzo zaciętej walce Errol Spence Jr (26-0, 21 KO) zunifikował pasy IBF i WBC wagi półśredniej, pokonując niejednogłośną decyzją Shawna Portera (30-3-1, 17 KO) na gali w Los Angeles. Pojedynek obfitował w ciekawe akcje i był prawdziwym świętem amerykańskiego boksu na najwyższym poziomie.

SPENCE JR Z DWOMA OBOWIĄZKOWYMI OBRONAMI NA GŁOWIE >>>

W pierwszej rundzie Porter zgodnie z obietnicą walczył bardzo fizycznie, ale Spence odgryzł się krótkim prawym sierpowym, trafiając schodzącego nisko głową i ostro napierającego rywala. Drugą rundę Spence otworzył celnym ciosem lewym prostym, jednak wkrótce Porter trafił mocnym uderzeniem w wymianie, a faworyt się potknął i wielu wydawało się, że jest zraniony. Spence zdołał ulokować mocne ciosy na korpus, lecz Porter wciąż nacierał z pasją i w trzeciej rundzie rozgorzała wojna. ''Showtime'' trafił prawym overhandem i spychał Spence'a do obrony. Również w czwartym starciu Porter wyglądał świetnie, lokując lewe sierpowe. Na początku piątej rundy huknął prawym prostym, ale za chwilę przyjął mocny lewy. Obaj trafiali za moment ciosami na dół na środku ringu.

SPENCE JR W POWAŻNYM STANIE PO WYPADKU SAMOCHODOWYM >>>

Siódma i ósma runda to kolejne zacięte starcia i mistrzowskie akcje, m.in. mocne uderzenia Portera prawą ręką na korpus i overhandy. Spence walczył dobrze i regularnie lokował ciosy, ale nie mógł zdobyć pełnej kontroli i widać było, że jest to dla niego naprawdę trudna przeprawa, także w kolejnych dwóch rundach. Na minutę przed końcem jedenastej odsłony trafił jednak perfekcyjnym lewym sierpowym i Porter padł na deski. Zdołał szybko wstać i zamiast się cofać ruszył do przodu, znów spychając Errola. W ostatniej odsłonie Spence ruszył po nokaut, ale Porter poszedł z nim na kolejną wojnę, trafił mocnym prawym i ani myślał o odwrocie. Po ostatnim gongu sędziowie nie byli jednomyślni i punktowali 115-112 dla Portera (Larry Hazard Jr) oraz dwa razy 116-111 dla Spence'a Juniora (Rey Daniesco i Steve Weisfeld).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 29-09-2019 09:12:17 
Ja to w szoku jestem naprawdę że na takich sędziów jak pan Hazard nie są nakladane srogie kary finansowe za próbę oszustwa i skrajną niekompetencję. ... toć nawet ja, zwykły fan boksu a nie żaden ,, sędzia" dawalem 116-111 dla Spance jr, nie powiem, momentami była chęć dać rundę Porterowi ale to przez ten jego chaos który wprowadzal swoimi atakami, Erol był precyzyjniejszy.
Ogólnie świetna walka,Junior potwierdził że jest wielkim talentem a Porter że jest ścisłym TOP .
 Autor komentarza: jimmyF
Data: 29-09-2019 09:37:17 
Ciekawe jakby sobie poradził Mayweather z Porterem, taki Mayweather z walki sprzed paru lat. Porter ma strasznie niewygodny styl, tak naciera, chcialbym zobaczyc jakby go Mayweather rozpracowal
 Autor komentarza: khorne
Data: 29-09-2019 09:41:15 
jak poradziłby sobie Floyd? bardzo prosto - przeczekał ;)
 Autor komentarza: piotr
Data: 29-09-2019 09:57:43 
Specne to idiota, fuksem to wygrał, ten knockdown był kontrowersyjny (można argumentować, że Porter upadł po nietrafionym ciosie zadanym z pełnym skrętem). Z o głowę niższym przeciwnikiem się lać na sierpy?
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 29-09-2019 10:09:24 
piotr

Jak ,, nietrafionym"? Przecież to czyścioch wszedł z kontry
 Autor komentarza: piotr
Data: 29-09-2019 10:12:38 
Deadpool89
Chodzi mi o nietrafiony cios Portera. Zamachnął się i upadł.
 Autor komentarza: jimmyF
Data: 29-09-2019 10:29:57 
Autor komentarza: khorneData: 29-09-2019 09:41:15
jak poradziłby sobie Floyd? bardzo prosto - przeczekał ;)

w sensie przeczekał te huraganowe ataki? :)
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 29-09-2019 10:42:09 
piotr

Ahaaa spoko spoko, nie skumalem. No może to też zadzialalo alejednak kontrowersji tam nie widzę bo po ciosie Porter chwilowo odleciał, widać to na powtórce.

JimmyF

Floyd z przed paru lat to by Portera zdeklasował, coś jak Canelo, tak jak rudemu nic nie wchodzilo tak samo by Porterowi nie wpadalo. Floyd by ze spokojem blokowal i przepuszczal, walczył by z kontry i deprymowal Portera. Śmiem nawet twierdzić że obecny FMJ gdyby się dobrze przygotowal rozpracowal by obu panów (Erola i Portera). Styl robi walkę a Floyd (nawet w tym wieku)to koszmar.
 Autor komentarza: Turuu7
Data: 29-09-2019 11:11:02 
Deadpool89- juz nie przesadzaj z tym Floydem taki Maidana w 1 walce nawsadzal mu ladnie jakos w tej walce Floyd nie umial spokojnie przepuszczac i kontrowac. A Maidana to taki sam walczak jak Porter moze nawet gorszy.
 Autor komentarza: bogdanhaze
Data: 29-09-2019 12:08:18 
Każdy wymieniony zawodnik w powyższych komentarzach mial plus minus 30 lat, Floyd zarówno rudego jak i Maidane oklepal jako bokserski emeryt. Zbędne gdybanie, Mayweather zarówno pod względem sportowym jak i biznesowym wyniósł ten sport na inny poziom, prosze nie obrażać Mistrza.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.