OFICJALNIE: CALLUM SMITH vs JOHN RYDER 23 LISTOPADA W LIVERPOOLU

Dziś oficjalnie ogłoszono walkę mistrza świata WBA wagi super średniej Calluma Smitha (26-0, 19 KO) z Johnem Ryderem (28-4, 16 KO), do której dojdzie 23 listopada w Liverpoolu. Obaj zawodnicy promowani są przez grupę Matchroom, więc pojedynek, o którym mówiło się już od kilku miesięcy, nie był trudny do zorganizowania.

MAJ 2019: EDDIE HEARN O WALCE SMITH vs ALVAREZ >>>

Przypomnijmy, że w sierpniu federacja WBA nakazała Smithowi skrzyżowanie rękawic z obowiązkowym pretendentem, którym jest Ryder. Do starcia Brytyjczyków miało już jednak dojść 1 czerwca na nowojorskiej gali Joshua vs Ruiz, lecz Smith podobno nie chciał tego pojedynku. Marzeniem ''Mundo'' ma być walka na Anfield Road (stadionie drużyny piłkarskiej Liverpool F.C.) z Canelo Alvarezem w przyszłym roku. Szef grupy Matchroom, Eddie Hearn w tym tygodniu obiecał ją już publicznie - na razie pół żartem, pół serio - Billy'emu Joe Saundersowi, zobaczymy więc, jak zareaguje na to Smith, który był kuszony ofertami amerykańskich promotorów. Bardzo możliwe są również przyszłoroczne walki Smith vs Saunders i Smith vs Chris Eubank Jr.

Listopadowy rywal Smitha, John Ryder jest na dużej fali: ostatnie cztery walki wygrał przed czasem, pokonując kolejno: Patricka Nielsena, Jamie'ego Coxa, Andrieja Sirotkina i Bilala Akkawy. Smith walczył natomiast ostatnio na wspomnianej gali w Nowym Jorku, stosunkowo łatwo nokautując Hassana N'Dama N'Jikama.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.