Archiwum wiadomości z dnia: 2019-09-22

 




RING TELEGRAM (22 WRZEŚNIA 2019)

Bardzo dużo dzieje się w świecie boksu. Zapraszamy Was na nasz cykliczny Ring Telegram, w którym prezentujemy skrót najciekawszych wiadomości - od planów wielkich gwiazd do nokautów w wykonaniu młodziutkich prospektów.


SKŁAD KADRY POLSKI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIOREK W UŁAN UDE

Rosyjska Buriacja, a właściwie jej stolica Ułan Ude, będzie od 3 października areną mistrzostw świata seniorek w boksie. Znamy już skład polskiej kadry, jaki wybrała prowadząca biało-czerwone Karolina Michalczuk. Przypomnijmy, że podczas sierpniowych mistrzostw Europy Polki wywalczyły trzy medale: dwa srebrne (Elżbieta Wójcik i Aneta Rygielska) i jeden brązowy (Sandra Kruk).


KLASYFIKACJA MEDALOWA MISTRZOSTW ŚWIATA W ROSJI

Przed Wami klasyfikacja medalowa i króciutkie, ogólne podsumowanie (jutro zapraszamy do lektury felietonu Sławomira Radtke) zakończonych wczoraj mistrzostw świata seniorów w boksie, które rozgrywane były w Jekaterynburgu. Turniej został zdominowany przez kraje byłego ZSRR - Uzbekistan, Rosję i Kazachstan.


NIESPODZIANKA W KALIFORNII: ANGULO POKONAŁ QUILLINA

Do niespodzianki doszło wczoraj w walce wieczoru gali w kalifornijskim Bakersfield. Były mistrz świata Peter Quillin (34-2-1, 23 KO) przegrał z innym (wydawało się, że jeszcze bardziej wypalonym) weteranem - Meksykaninem Alfredo Angulo (26-7, 21 KO), któremu sędziowie przyznali zwycięstwo niejednogłośną decyzją. Konfrontacja dwóch różnych stylów przyniosła spore emocje, a momentami było w ringu bardzo gorąco.