SHANNON BRIGGS: JOSHUA MUSI WALCZYĆ Z RUIZEM JAK LEWIS Z TUĄ

Były mistrz świata wagi ciężkiej, Shannon Briggs widział w boksie wszystko i czerpie ze swojego ogromnego doświadczenia, by udzielić rad zdetronizowanemu czempionowi przed wielką walką Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II, do której dojdzie 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Briggs odwołuje się przy tym do jednej z najlepszych pod względem taktycznym walk innego wielkiego Brytyjczyka - Lennoxa Lewisa.

ROCZNICA WALKI LEWIS vs TUA >>>

- Trzymam kciuki za obu zawodników. Nie wydaje mi się, by Joshua spodziewał się testu, jaki zaserwował mu Ruiz. Był gotowy emocjonalnie na Millera. Teraz będzie trenował ciężej i mądrzej (...) Myślę, że szczuplejszy Joshua to dobry pomysł. Musi się w rewanżu więcej ruszać, pozostawać na palcach i być gotowym na boksowanie przez 24 rundy. Boksowanie za twardym lewym prostym, popieranym twardym prawym. Nie mowią tu o uciekaniu, ale o boksowaniu. Joshua zranił Ruiza sierpowym, ale ten cios nie jest dobry na rewanż. Trzeba walczyć jak Lewis z Tuą, trzymać rywala w odpowiednim dystansie i operować ciosami prostymi. Kiedy nadarzy się okazja, trafić mocnym ciosem i wrócić do boksowania za lewym prostym - powiedział Briggs, który zapowiada stoczenie w tym roku kolejnej walki.

Przypomnijmy, że do wspomnianej przez Briggsa konfrontacji Lennox Lewis vs David Tua doszło 11 listopada 2000 roku. Brytyjski mistrz świata stosunkowo łatwo wypunktował (117:111, 118:110 i 119:109) wówczas bardzo niebezpiecznego rywala, broniąc pasów IBF i WBC. Powyżej możecie wejść w link i przeczytać rocznicowe wspomnienie na temat tego pojedynku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 17-09-2019 21:43:27 
Bardzo możliwe ze Joshua tak właśnie zaboksuje i łatwo wypunktuje Ruiza. Już w pierwszej walce po naruszeniu Joshuy Ruiz miał przestoje dopiero gdy Joshua atakował ten odpowiadał. Tylko ze w rewanzu Joshua nie bedzie atakował tylko boksował za lewym prostym a Ruiz bedzie czekał i czekał i czekał az walka sie skonczy. Szykuje sie beznadziejna walka własnie taka jak Lewis Tua która była totalnym gównem Lewis zrobił tyle zeby wygrać ani troche wiecej a Tua nie zrobił kompletnnie nic miał taktyke w stylu Diablo nie zadawac ciosów i liczyc nie wiadomo na co chyba na kontuzje przeciwnika.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 17-09-2019 22:10:27 
To jak to jest w końcu?! Jeden Shannon mówi jedno, a drugi co innego:-). Weźcie ustalcie jedną wersję:-).
 Autor komentarza: Marduk
Data: 17-09-2019 22:35:51 
Brawo, nareszcie ktoś kto gada z sensem, a nie jakiś tam Fury, który krytykował zrzucenie kg przez AJ i jego plan walki bardziej outside. Fury lubi takie gierki, kłamstwo to jego domena.

Szanuje cię Shannonie.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 18-09-2019 00:50:47 
Nie nastawiajcie sie na zaden przebieg walki, ja nie będę w ogóle zdziwiony jak Joshua wejdzie do ringu i się najzwyklej w świecie przejedzie po Ruizie. Szacun dla Ruiza za pierwszą walkę, chapeau bas.. ale nie nastawiałbym się w ogóle na tak słabego psychicznie AJ jak był w pierwszej walce, wtedy na nim była presja debiutu w Ameryce, zmiana rywala na ostatnią chwilę praktycznie, może też jego zlekceważenie.. Ja liczę na najlepszego AJ w karierze i powrót na szczyt i zamknięcie ust chorągiewkom.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 18-09-2019 06:23:13 
Joshua ma tak słabą kondycje że już tego nie poprawi już by to zrobił. Nie wiem czy da radę przez 12 rund trzymac ruiza na dystans może przez połowe walki potem siądzie kondycyjnie a jak ruiz podejdzie bliżej może być KO
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 18-09-2019 08:55:56 
Bromantan

"Tylko ze w rewanzu Joshua nie bedzie atakował tylko boksował za lewym prostym a Ruiz bedzie czekał i czekał i czekał az walka sie skonczy."

Ruiz twierdzi co innego. Problem z fanami Anthonego jest taki, że zakładają u niego wypracowanie świetnego planu taktycznego, a Ruiz w tym momencie oczywiście pije tylko herbatke i wcale się do tego nie spróbuje odnieść.

trashtalk
Na samym orgu jest nas ze trzech tak btw xD Przy odrobinie spostrzegawczości można zauważyć, że jest ShannonBriggs i Shannon0Briggs. Był jeszcze ShannonTheCannon. Ale to nie jest na zasadzie tych wszystkich BlackDogów, BlackDocków itp. My się szanujemy i sobie nie dopierdalamy :)
 Autor komentarza: maro1988
Data: 18-09-2019 17:06:52 
Bedzie powtorka z pierwszej walki czyli Ruiz przez KO.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.