KATHY DUVA O SZANSACH NA WALKĘ KOWALIOW vs CANELO

W ostatnich dniach panowała cisza wokół walki najlepiej obecnie zarabiającego boksera na świecie, Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) z mistrzem świata WBO wagi półciężkiej, Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO), która jest planowana na 2 listopada. Dziś pojawiła się wreszcie krótka, ale znacząca wiadomość z obozu Rosjanina, która zdaniem wielu wskazuje na to, że w tym tygodniu pojedynek zostanie oficjalnie ogłoszony.

KOWALIOW OTWARTY NA UMOWNY LIMIT W WALCE Z CANELO? >>>

Promotorka Kowaliowa, Kathy Duva (Main Events) stwierdziła, że optymistycznie ocenia szanse na zawarcie porozumienia z grupą Golden Boy, która promuje Alvareza. Duva wykluczyła przy tym umowny limit wagowy, o którym sporo mówiło się w dyskusjach medialnych wokół walki ''Krushera'' z Canelo. Trener Rosjanina, Buddy McGirt stwierdził w zeszłym tygodniu, że Kowaliow byłby gotów na starcie w umownym limicie. Duva wydaje się być jednak zdecydowanie przeciwna temu pomysłowi.

Przypomnijmy, że 24 sierpnia w Czelabińsku Kowaliow pokonał przed czasem po dramatycznej walce obowiązkowego pretendenta, Anthony'ego Yarde, któremu promotorzy Canelo proponowali podobno milion dolarów, by odstąpił od walki z Rosjaninem i zrobił miejsce dla meksykańskiego gwiazdora. Dużą ofertę (ostatecznie sięgającą według doniesień zza Oceanu ok. 10 milionów dolarów) otrzymał również sam Kowaliow, ale pojawiła się ona właściwie tuż przed walką z Brytyjczykiem i ''Krusher'' odmówił odwołania pojedynku w swoim rodzinnym mieście. Wiadomo było natomiast, że zwycięstwo nad Yarde będzie przepustką do niezwykle lukratywnej konfrontacji z Canelo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 04-09-2019 18:19:34 
No to świetnie, że nie będzie umownego limitu. Liczę na grzmoty i pas w czwartej kategorii wagowej Alvareza.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 04-09-2019 18:33:51 
Mi sie wydaje ze jednak umowny limit bedzie co by nie powiedziec GBP zawsze negocjuje takie warunki żeby wszystkie sprawy okołoringowe były po ich stronie. Coś kręconego z waga napewno będzie.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 04-09-2019 18:53:01 
Alvarez chce Kowaliowa czy zebra wychudzonego Kowaliowa? Arcyczempion....
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 04-09-2019 23:16:30 
Przecież wiadomo, że to będzie umowny limit. Canelo jest młody i ma jeszcze wiele walk w niższych kategoriach i nie będzie się przestawiał pod tą jedną walkę. Ta walka ma być dla niego w miarę łatwo wygrana a później powalczy niżej, dlatego Kowaliow musi być na właściwym poziomie trudności. To są oczywistości, to co powiedziała to zwykłe przepychanki. Serio, ktoś chciałby to oglądać w limicie Kowaliowa ze "zrobionym" pod walkę Canelo? Też by wygrał, ale trudniej byłoby mu po tym powrócić do swojej wagi a tam jest jeszcze wszystko do ugrania (Crawford, Spence Jr).
 Autor komentarza: piotr
Data: 05-09-2019 02:42:07 
Alvarez jest przeceniany. To, że raz pokonał jednego niezłego boksera, czyli pogromcę Stricza nie znaczy, że to czołówka.
Poza tym niema ani jednego cennego nazwiska na rozkładzie. A z Floydem widać było uczciwość promotora.

Ale powinienem go lubić, bo tak samo jak Ruiz pokazał jak lać faularzy (jab&grab = tak jak młodszy kinczko).
 Autor komentarza: Clevland
Data: 05-09-2019 07:13:18 
Duva chce wynegocjować jakąś kasę dla siebie pod stołem.
Wiadomo że Canelo nie wyjdzie do Kowaliowa w pełni jego sił
Będą chcieli go osłabić...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.