KOWALIOW OTWARTY NA UMOWNY LIMIT W WALCE Z CANELO?

Trwają intensywne prace nad organizacją hitowej walki Saula Alvareza (52-1-2, 35 KO) z Siergiejem Kowaliowem (34-3-1, 29 KO). Jak informowaliśmy wczoraj, obóz Rosjanina chce przesunąć walkę bliżej końca roku, gdyż "Krusher" potrzebuje trochę czasu na regenerację po trudnej batalii z Anthonym Yarde. Pierwotny plan zakładał bój Canelo z Kowaliowem w pierwszej połowie listopada.

Nadal nie wiemy w jakim limicie wagowym mieliby się zmierzyć obaj pięściarze. Rosjanin to przecież mistrz WBO wagi półciężkiej, Meksykanin bryluje zaś w limicie do 160 funtów. Wiadomo, że Alvarez pójdzie z wagą w górę, ale czy do pełnego limitu 175 funtów?

- Wszystko zależy od tego, ile musielibyśmy zbijać - odpowiada Buddy McGirt zapytany o to, czy "Krusher" byłby gotów na walkę w umownej wadze.

Kowaliow i jego obóz wyglądają na bardzo zdeterminowanych, by dopiąć walkę z Canelo. W amerykańskich mediach nie brakuje opinii, że istnieje ryzyko pójścia na zbyt wiele ustępstw, w tym w kwestiach wagowych, aby sfinalizować kasową potyczkę z meksykańskim gwiazdorem.

- Jeżeli Golden Boy i Alvarez nie wspominają słowem o umownej wadze, a obóz Kowaliowa sam to proponuje, to wiele nam to mówi - czytamy na boxingnews24.com.

Wszystko powinno wyjaśnić się w najbliższych dniach, a może tygodniach. O wszelkich postępach w negocjacjach będziemy informować.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bartus83
Data: 28-08-2019 10:14:47 
Kowal wie że to jego ostatnia szansa przed emeryturą by bardzo dobrze zarobić więc zgodzi się na warunki Canelo, choć ja bym tam Kowaliewa nie skreslał w tej walce chyba że limit wagowy będzie ciężki do wykrecenia i wyjdzie osłabiony do tej potyczki
 Autor komentarza: Clevland
Data: 28-08-2019 10:24:26 
Canelo nie będzie walczył z Kowaliowem w jego wadze bo to lekkie samobójstwo.
Canelo zebrał już sporo od GGG a zdrowia, nawet za miliony nie kupi.
Waga będzie ustalona na tyle żeby osłabić Kowaliowa.
A taki sucharek będzie mniej groźny...
I łatwiejszy do pokonania.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 28-08-2019 10:27:29 
Canelo jeśli zawalczy o pas w wadze półciężkiej, a nie umownym limicie będzie przegościem. Zdobywca pasów od junior średniej do półciężkiej.
 Autor komentarza: Boratbumlovkin
Data: 28-08-2019 10:57:10 
Garbaty ruski pijaczyna nie ma w żadnym limicie najmniejszych szans z Canelo. Co z tego, że jest wyższy i trochę cięższy, kiedy cherlawy i słaby fizycznie. Andre Ward śmiał się z siły fizycznej tego garbusa. Nawet ta mityczna siła ciosu jest mega przereklamowana jak u żółtka borata bumlovkina. Obaj to typowi kumulatorzy. Alvarez wykolei kolejnego sowieta. Kacap zarobi sowicie i będzie mógł zalewać pałę przez kilka lat i napastować amerykanki, dopóki ktoś tego dzbana nie odstrzeli.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-08-2019 11:36:35 
Ku... tylko nie to! W umownym limicie to Canelo może wygrać z Wilderem, Furym i gorylem. Nawet razem wziętymi, jeżeli limit będzie dostatecznie niski. Równie dobrze można też zorganizować pojedynek, w którym przeciwnik Canelo będzie musiał walczyć tylko jedną ręką, skacząc na jednej nodze lub z zawiązanymi oczami. Umowny limit oznacza widowisko cyrkowe, a nie sportowe. Albo niech pokaże jaja i wyjdzie do Kowalowa w optymalnej wadze albo niech nie zawraca dupy jarmarcznymi występami dla półgłówków.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 28-08-2019 11:50:19 
Canelo powinien zacząć negocjacje od 73-74kg, ostatecznie zgodzić się na 75, to on jest stroną A i liderem P4P, jest jeszcze młody i nie powinien się przed tą walką rozbudowywać, żeby później dał radę wrócić np. do Crawforda albo Spence Jr. Rusek niech się cieszy, że dostał taką szansę, na tym zabawa polega, żeby obaj mieli równe szanse.
 Autor komentarza: annastefczyk
Data: 28-08-2019 12:24:17 
@boratbumlivkin-vitalijklitchko
dalej dziecko drogie specjalnej troski,będziesz tutaj wylewał swoje wypociny? prujesz się jak stare prześcieradło do pięściarzy , kim ty jesteś falusie ?? muahahahah borat tu borat tam,garbaty ruski,żółtek borat,kacapy... musisz być strasznie zazdrosnym typkiem , takim nieudacznikiem życiowym skoro tak cie razi w oczy ich sława... na to konto tez dostaniesz bana, kwestia czasu ;))
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-08-2019 13:19:54 
@Siemion
Nakłanianie człowieka do tego, żeby walczył w ringu, ważąc poniżej minimalnej dopuszczalnej dla swego organizmu wagi jest głęboko niemoralne. Taki bokser jest człowiekiem chorym i niepełnosprawnym,a kulturalnym ludziom wręcz nie wypada tego oglądać. W ogóle to tradycja umownych limitów wywodzi się z hitlerowskich obozów koncentracyjnych, gdzie ku uciesze SS-manów zestawiano np. boksera Polaka z półciężkiej z bokserem Żydem z piórkowej, jednego głodząc, a drugiego tucząc. Godzili się na to za bochenek chleba i obietnice przeżycia kolejnego miesiąca, a dziś Kowalow chce zrobić to samo za miliony dolarów, bo dostał taką propozycję. On od młodości boksuje w tej samej wadze, a dziś w wieku 36 lat na pewno z ogromnym trudem robi limit półciężkiej. Parę kilogramów mniej może być groźne nie tylko dla jego zdrowia, ale nawet życia.

Dawniej w boksie zawodowym nie było żadnych umownych limitów. Jak np. mistrz wagi średniej Stanley Ketchel lub mistrz wagi półciężkiej Georges Carpentier chcieli walczyć z mistrzami HW, to mieli jaja, walczyli i dostawali wpierdol, ale nie przekupywano przeciwników, żeby zbijali sztucznie wagę.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 28-08-2019 14:58:57 
zgadzam się , jak jesteś kocur kozak i chcesz pobić większego, to wychodzisz do półciężkiego w jego limicie, a jak nie to bijesz się w swojej wadze ewentualnie jedna kategoria w góre lub w dół, tam też nie brakuje znanych nazwisk
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 28-08-2019 14:59:36 
Walka nie powinna się odbyć w limicie Kowaliowa, bo Canelo jest w stanie naturalnie osiągnąć tego limitu, nie ma takich warunków. Canelo jest w stanie nawet osiągnąć 100 kg, bez zbędnego tłuszczu, ale to byłyby w większości tylko puste kilogramy, to jest przykład wyolbrzymiony. LHW też nie zrobi, czyli Kowaliow będzie miał przewagę.
A skąd wiesz jaki jest minimalny limit wagi dla Kowaliowa? Teraz jest dość smukły, nawet atletyczny, choć nie nabity, gdyby odstawił ciężary i zmienił dietę to mógłby te 10 kg zrzucić i dalej nadawałby się do życia (praca, rower, rekreacja). Oczywiście, on ma się nadawać do boksu, więc żadne 16 kg, ale te 4 kg spokojnie da radę zrzucić.

A ten przykład z obozami to nie wiem czemu ma służyć. Domyślam się, że chodzi o to : Niemcy robili podczas wojny wiele złych rzeczy, więc skoro coś robili to co by to nie było to musi być złe. Czyli skoro oni wymyślili te umowne limity to muszą one być złe. Nie do końca daję wiarę temu, że wymyślili to dopiero Niemcy, bo samo to co piszesz np tu " z bokserem Żydem z piórkowej" jest mało wiarygodne. A znasz jakiegoś boksera - Żyda z wagi piórkowej z tego okresu?

A to co piszesz dalej o "ryzyku utraty zdrowia a nawet życia" to do mnie nie pisz takich oczywistości. Będą walczyć na ringu, bez kasków, jest to groźne dla zdrowia i życia, każdy o tym wie. Boks jest legalny ale to nie jest mój problem, bo nie ode mnie to zależy.
 Autor komentarza: BlackDock
Data: 28-08-2019 15:07:19 
Walka powinna sie odbyc w limicie Kowaliowa, lub wcale. Jak sie koncza limity umowne z Canelo, widzielismy doskonale w walce z Chavezem Jr. Nie wiem, czy ktos chcialby cos takiego ogladac, ja na pewno nie.
 Autor komentarza: fanamator
Data: 28-08-2019 15:10:11 
Drogi Hugo boks zawodowy to nie sport a biznes, tu rządzi pieniądz nie honor czy moralność. My kibice chcemy wrażeń i za te wrażenia jesteśmy gotowi zapłacić po przez bilety, tv itd. Pięściarze zawodowi to nie sportowcy tylko "aktorzy" których praca jest dostarczanie nam kibicom tych właśnie wrażeń czy to przez głupie gadanie, wyzwanie się jeden z drugim czy walkę. Pasy mistrzowskie i federację nie są po to aby wskazać tego najlepszego jak jest w sporcie ale po to by lepiej wypromować zawodnika i walkę, są czyms w rodzaju firm marketingowych. Zauważ że nie walczy najlepszy z najlepszym A często najpopularniejsi. Zobacz jak szybko dany piesciarz moze awansowac w rankingach jesli jest to oplacalne. Promotorzy, federację i sami pięściarze mydła oczy nam kibica żeby lepiej walkę sprzedać i więcej zarobic. Zwróć uwagę na wszystko co się dzieje do okola boksu i zauważ że ze sportem to nie wiele ma wspólnego.
My kibice (nie pasjonaci) chcemy wrażeń, czegoś o czym możemy dyskutować, spierać się między sobą i kibicować. Nam kibica sprawia frajdę oglądanie tejże walki i im lepiej wcześniej wypromowana, im wyższa stawka tym fajniej się to ogląda i kibicuje. W czasach antycznych byli gladiatorzy którzy mordowali się ku uciesze tłumów, dziś jedynie chłopaki po głowach się leją ale zasada jest podobna, dostarczyć wrażeń dla mas
 Autor komentarza: osieml
Data: 28-08-2019 15:54:52 
@clevland

100% racji, ni ch... nie zmierzy się z takim Kovaliowem, odchudzą go tak, że będzie się potykać, ale zgodzi się za miliony
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 28-08-2019 16:06:18 
@SiemionX

Te 4 kg mniej to już kategoria superśrednia...

Canelo pewnie wyciągnie limit 172 funty, Kowaliow będzie w stanie go na siłę zrobić, ale może nie być w 100% sobą. Canelo będzie nakoksowany i będzie boksował 12 rund na pełnych obrotach, jak zdąży wcześnie obić doły Kowaliowa to siła ciosu Kacapa na nic się zda.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 28-08-2019 18:28:37 
Od nędzy do piniędzy, żaden anorektyk nie da rady turbo-mięsożercy.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 28-08-2019 18:52:15 
A Canelo na Epo i innych wspomagaczach może być.
Wtedy zajedzie sucharka Kowaliowa.
 Autor komentarza: Origin78kula
Data: 28-08-2019 19:03:09 
Jeśli Canelo chce zostać mistrzem w kolejnej kategorii to musi walczyć w pełnym limicie LHW inaczej chyba nie usanckjonują walki.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 28-08-2019 20:40:20 
Autor komentarza: lubieznyzenon
Canelo pewnie wyciągnie limit 172 funty, Kowaliow będzie w stanie go na siłę zrobić, ale może nie być w 100% sobą.


Przecież to jest oczywista oczywistość, że nie będzie w 100% sobą. No bo jakim cudem miałby być (w 100% sobą, czyli Kowaliowem z limitu LHW). Gdyby był w tej wadze to w takiej właśnie wadze wyszedłby nawet do Yarde. Będzie słabszy niż zwykle. Ale o to właśnie chodzi, żeby znaleźć taki limit po środku, który obu da w miarę równe szanse.
A czy Canelo byłby 100% sobą w limicie LHW? Tak, byłby, byłby nawet lepszy niż w niższych kategoriach, bo nie musiałby nic zbijać. Ale to jest nonsens, on jest zawodnikiem, który bez ŻADNEGO problemu zbija do 7kg mniej.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 28-08-2019 21:00:13 
Aha, jeszcze jedno, @lubieżnyzenon, nawiązywałeś do kozaków, którzy mieli jaja ...
"Dawniej w boksie zawodowym nie było żadnych umownych limitów. Jak np. mistrz wagi średniej Stanley Ketchel lub mistrz wagi półciężkiej Georges Carpentier chcieli walczyć z mistrzami HW, to mieli jaja, walczyli i dostawali wpierdol, ale nie przekupywano przeciwników, żeby zbijali sztucznie wagę."
I to wg Ciebie było "zdrowsze"? 77kg vs 93kg? Ketchel zrobił wszystko co mógł, miał nawet typa na deskach, ale jak typ wstał i odwinął to z tego co pamiętam zęby kozaka były wbite w rękawice. To jest bardziej zdrowe sportowo i ogólnie dla zdrowia?
A tak poza tym to wcale nie podobają mi się te akcje w stylu "mistrz stu kategorii wagowych" taki Willie Pep, debiutował w wieku 18 lat, ważył wtedy 56kg, przez całą karierę trzymał wagę, skończył w wieku 44 lat, w ostatniej walce ważył tyle co w debiucie, jak dla mnie TBE piórkowej, choć można dyskutować, dla niektórych Marquez (ten od Pacmana), dla niektórych Hamed (ale tu mocno bym się nie zgodził), tak czy siak kariera bez zarzutu, dla mnie najlepszy a jego kariera i umiejętności (nogi, timing, brak tylko było ciosu i efekciarskiego stylu, efektowny był ale nie efekciarski) to jest ewenement. I co? On był słaby w kontekście P4P, bo "nie szukał wyzwań"?
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 28-08-2019 22:51:10 
Moim zdaniem Rosjanin ma już teraz problemy z robieniem wagi w limicie półciężkiej, stąd ostatnio nie imponuje kondycją, czy siłą fizyczną i odczuwa mocno ciosy na tułów. Umowny limit w walce z Canelo to dla Rosjanina samobójstwo. Podejrzewam, że Kowaliow liczy już tylko na wypłatę życia, a ambicje sportowe nie będą tu miały większego znaczenia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.