FEDERACJA WBA NAKAZUJE CALLUMOWI SMITHOWI WALKĘ Z JOHNEM RYDEREM

Federacja WBA nakazała walkę mistrza świata WBA wagi super średniej, Calluma Smitha (26-0, 19 KO) z obowiązkowym pretendentem Johnem Ryderem (28-4, 16 KO). Obozy Brytyjczyków mają teraz 30 dni na negocjacje. Jeżeli nie osiągną porozumienia, dojdzie do przetargu na organizację pojedynku.

W PRZYSZŁYM ROKU SAUNDERS Z EUBANKIEM LUB SMITHEM >>>

Smith miał walczyć z Ryderem już 1 czerwca na gali Joshua vs Ruiz w Nowym Jorku, ale podobno nie chciał tej walki. Trudno powiedzieć, czy teraz będzie chciał ją stoczyć, sprawa jest o tyle ciekawa, że obu zawodników promuje grupa Matchroom Eddie'ego Hearna, a Smith ostatnio rozgląda się za innymi promotorami. Mówi się, że otrzymał już pierwsze, nieoficjalne oferty od amerykańskich rekinów bokserskiego biznesu. Eddie Hearn chce oczywiście przekonać swojego gwiazdora do pozostania w Matchroom, argumentem ma być m.in. zorganizowanie wielkiej gali na Anfield Road (stadionie Liverpoolu) w przyszłym roku, gdzie w walce wieczoru liverpoolczyk ''Mundo'' miałby bronić tytułu w walce z gwiazdą światowego boksu, np. z Canelo Alvarezem, Billym Joe Saundersem lub Chrisem Eubankiem Juniorem.

Do walki z Eubankiem był również w ostatnich miesiącach przymierzany Ryder, który jest na fali: ostatnie cztery walki wygrał przed czasem, pokonując kolejno: Patricka Nielsena, Jamie'ego Coxa, Andrieja Sirotkina i Bilala Akkawy. Smith walczył natomiast ostatnio na wspomnianej gali w Nowym Jorku, stosounkowo łatwo nokautując Hassana N'Dama N'Jikama.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.