TAKAM JEDNAK NIE ZMIERZY SIĘ Z USYKIEM? NOWE KOMPLIKACJE

Wygląda na to, że potwierdzana dziś walka Aleksandra Usyka (16-0, 12 KO) z Carlosem Takamem (36-5-1, 28 KO) wcale nie jest pewna. Pojawiły się komplikacje, które mogą skutkować zmianą rywala ukraińskiego wirtuoza w jego debiucie w królewskiej dywizji.

ALEKSANDER USYK: SERWIS SPECJALNY >>>

38-letni Carlos Takam podpisał bowiem kontrakt z grupą Star Boxing, której szefem jest Joe DeGuardia. Zdaniem Eddie'ego Hearna ten ruch oddala szansę na organizację walki Kameruńczyka z Usykiem.

Przypomnijmy, że do walki Usyk vs Takam miało dojść 25 maja, jednak Ukrainiec doznał kontuzji bicepsa i pojedynek przełożono ostatecznie na 12 października w Chicago. W tej chwili trudno powiedzieć, jaki przeciwnik zmierzy się w tym terminie z Usykiem i czy w ogóle uda się znaleźć odpowiedniego rywala.

Federacja WBO uznała w czerwcu, że pozycja ''super czempiona'', zdobyta przez Ukraińca w wadze cruiser, pozwala mu na uzyskanie statusu obowiązkowego pretendenta. Usyk zamierza więc przypuścić szybki atak na tron wagi ciężkiej i w przyszłym roku walczyć o pas. Mistrzem WBO jest w tej chwili Andy Ruiz Jr (posiadający również tytuły IBF i WBA), który 7 grudnia zmierzy się w rewanżowym pojedynku w Arabii Saudyjskiej z Anthonym Joshuą. Na zwycięzcę tej walki wywiera już presję federacja IBF, która zażądała, by do 31 maja skrzyżował on rękawice z obowiązkowym pretendentem IBF - Kubratem Pulewem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 13-08-2019 20:57:58 
Nie wiem czy Usykowi jest potrzebny taki tur jak Takam, ktory jednak ma z czego przylutowac, ale brawo, ze nie szuka latwych sciezek.
 Autor komentarza: mirage
Data: 13-08-2019 21:33:40 
Bez żartów. Takam jest bez szans z Usykiem.
 Autor komentarza: adambw
Data: 13-08-2019 21:36:01 
nigdy nie mozna powiedziec ze Takam jest bez szans,to tur ktory potrafi swoje,a Usyk jeszcze nie jest sprawdzony w iezkiej wadze..dajcie mu polskiego wirtuoza boksu Nejmana2 czyli naszego mistrza upadku Szpilomana..
 Autor komentarza: Bartus83
Data: 13-08-2019 22:23:33 
Szczerze powiem że wg mnie Takam żadnym zagrożeniem nie powinien być, tylko pamiętam że to waga ciężka i jeden cios może zmienić wszystko więc uważam że Takam to świetny wybór na debiut, silny i nie ustępuje, z dość mocnym ciosem i nie przewraca się od jednego ciosu, jednak dla Usyka, który jest niekwestionowanym królem junior ciężkiej i startuje w HW powinien go łatwo i ładnie ograć jeżeli mierzy w mistrzów.
Wielka szkoda jeżeli nie dojdzie to tej walki
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 13-08-2019 22:32:26 
Autor komentarza: gerlach
Nie wiem czy Usykowi jest potrzebny taki tur jak Takam, ktory jednak ma z czego przylutowac, ale brawo, ze nie szuka latwych sciezek.

Nie żebym się czepiał Usyka, wiadomo, debiut, musi się przestawić, prawdopodobnie wniesie o te ~7kg więcej, czyli jakieś 105, ale to JEST łatwa ścieżka, bezpieczny debiut. Obtańcuje dzika, to na pewno a nawet uważam, że znokautuje.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 14-08-2019 01:30:04 
Co potrafi Takam? Przyjąć i oddać, to wszystko. Jego najwiekszym skalpem w karierze jest wygrana z Tony Thompsonem, ktory mial 43 lata gdy z nim walczyl i remis z Perezem.
Nie wiem dlaczego sie przyjelo, ze Takam to taki test dla wszystkich, fajny ma rekord i nic poza tym.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 14-08-2019 07:38:37 
Niech bierze White'a
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.