ANDY RUIZ JR NIE STRACI PASA IBF PRZED REWANŻEM Z JOSHUĄ

Jak poinformował dziennikarz ESPN Dan Rafael, federacja IBF nie pozbawi Andy'ego Ruiza Juniora (33-1, 22 KO) pasa mistrza świata wagi ciężkiej przed jego rewanżową walką z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO). Ruiz może poczekać z obroną tytułu - na walkę z Meksykaninem naciska obowiązkowy pretendent, Kubrat Pulew (27-1, 14 KO) - ale muszą zostać spełnione dwa warunki.

HEARN O KLUCZOWYCH KWESTIACH DOTYCZĄCYCH WALKI JOSHUA vs RUIZ II >>>

Po pierwsze walka Joshua vs Ruiz II musi się odbyć 7 grudnia (ten termin został oficjalnie zapowiedziany przez organizatorów) lub wcześniej, a po drugie zwycięzca walki w Arabii Saudyjskiej musi się zmierzyć z Pulewem do 31 maja i będzie musiał się do tego zobowiązać na piśmie.

W przeciwnym razie do walki o pas IBF zostaną wyznaczeni Pulew i zawodnik, który znajduje się tuż za nim w rankingu IBF - dziś jest to Adam Kownacki (20-0, 15 KO). W tym momencie możemy jednak powiedzieć, że szansa na walkę Polaka z Bułgarem o pas mocno się oddaliła, choć boks uczy nas, że nie warto wydawać w takich sprawach definitywnych wyroków.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BOXER
Data: 13-08-2019 19:08:46 
I TO byłoby coś ! Adam z Pulewem .Szanse duże na pas .
 Autor komentarza: Waluk
Data: 13-08-2019 19:13:04 
Tak, wedlug mnie Adam bylby faworytem z Pulewem.
 Autor komentarza: Zartan
Data: 13-08-2019 19:46:20 
Adam z Pulevem czy byłby faworytem ? Myślę , że typowa walka pół na pól. Na pewno na papierze najmocniejszy rywal ze znakomitym prostym , który przy gardzie Adama wchodziłby jak w masło. Na takiego rywala powinna być inna taktyka niż ruszanie z kopyta a potem oddychanie rękawami po 3 rundzie.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 13-08-2019 19:56:42 
Pasa nie straci i dobrze, lubię go, 10x bardziej mu kibicuję niż AJ-wi, ale nie podoba mi się, że zgodził się tam wystąpić. Pieniądze, rozumiem, są ważne, ale on by zarobił swoje i w USA i w Anglii a startując tam nie wspiera to, co tam się wyrabia. A tam nie jest kolorowo, brak poszanowania dla kobiet, srogie kary za przestępstwa pospolite, dyskryminacja religijna, prześladowanie gejów, ogólny zamordyzm.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-08-2019 19:58:15 
Pulev to głównie lewy prosty, nie zadaje wielu ciosów i nie jest też królem KO do tego zamiast bójki woli zapasy. Nie jest też specjalnie aktywny a lata też już swoje ma. Adam sporym faworytem, nawet pokusił bym się o TKO na Pulevie. Po mimo że Pulev w tym momencie to największa szansa Polaka na zdobycie pasa to najpierw trzeba mieć szansę zawalczenia o ten pas, póki co to tylko mrzonki.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 13-08-2019 20:48:18 
Pulew to jest jednak cwaniura. Gosc nie istnieje od lania z Kliczka czyli jakies 2 lata, ale tak sprytnie lawiruje i unika JAKICHKOLWIEK PRAWDZIWYCH walk, ze nadal ma tylko jedna wtope w bilansie i bez trudu dopycha sie do kolejnej walki o pas. Chlop moglby dorabiac sobie w WWF, tam tez walcza na niby i tez moze by jakis pas wyhaczyl.

Kownas-Pulew? Przy dobrym przygotowaniu fizycznym (Czyt. wagowym) Kownacki wiezie go na punkty, ale przy formie z ostatniej walki, Pulew robi go kondycja, przygotowaniem atletycznym, dynamika. Adam z zawodnkiem przygotowanym nienagannie kondycyjnie przy 120kg jest bez szans.
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 13-08-2019 20:48:49 
Pulev to łatwa walka. Nigdy nie był dobry, waciak w HW to definiuje zawodnika, OK, miał inne zalety, a w zasadzie brak poważnych wad i to był jego atut. Ale on ma 38 lat i tego się nie da przeskoczyć. Choć i tak pomimo tego dużej kasy bym na Adasia nie postawił. I nie wiem dlaczego, bo wynik wydaje się być oczywisty.
 Autor komentarza: MicCal
Data: 14-08-2019 08:17:23 
@SiemionX
"...nie podoba mi się, że zgodził się tam wystąpić..."

No tak, to rzeczywiście straszne. Rozumiem, że Alemu też masz za złe walki w Kinszasie czy Manili?
To jest sport, nie polityka - a właściwie nawet nie sport, tylko biznes. Skoro jest duża kasa do zgarnięcia, to obowiązkiem promotora jest ją brać.

Co do meritum natomiast, to dla mnie typowa walka 50/50. Pulev może i wirtuozem nie jest, ale ma bardzo dobry jab, jest twardy i silny, a do tego dobrze radzi sobie w zapasach i przepychankach. Jeśli zestawimy to z tym, jak słabo Adam wyglądał z Arreolą w półdystansie, to Bułgar może okazać się stylowym koszmarem dla Kowanckiego. UD dla Puleva po brzydkiej walce wcale by mnie nie zdziwiło, choć zwycięstwo Adama też jestem w stanie sobie jak najbardziej wyobrazić. Ogólnie bardzo ciekawe zestawienie, choć sama walka porywająca raczej nie będzie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.