GŁOS Z ROSJI: BRIEDIS POKONA GŁOWACKIEGO NA PUNKTY

Rosyjski dziennikarz Dimitrij Spirin wypowiedział się na temat walki Krzysztofa Głowackiego (31-1, 19 KO) z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO), która w sobotę odbędzie się w Rydze. Według Rosjanina szanse są dość wyrównane, jednak faworytem pozostaje Łotysz.

- Briedis przed walką z Gevorem rozstał się ze swoim wieloletnim trenerem, Sandisem Kleinsem. Podczas pojedynku trapiły go kontuzje, między innymi kontuzja prawej ręki. Łotysz boksował właściwie tylko lewym prostym. Głowacki idzie z kolei ostatnio w górę, wygrał przecież z bardzo niewygodnym Własowem - twierdzi Spirin.

FOLKBOKS: ŁOTWA, BRIEDIS, REWOLUCJA >>>

- Przewidzenie wyniku walki zawodników, którzy mają już swoje lata i są kontuzjogenni, to niewdzięczne zadanie. Mimo to stawiam na wygraną Mairisa Briedisa na punkty. Przede wszystkim Briedis będzie walczył w Rydze, co może wpłynąć na odbiór pojedynku przez sędziów. Po drugie Łotysz posiada bardzo wartościową umiejętność adaptacji do stylu każdego rywala. Jeżeli trzeba, umie uczynić z walki brudny spektakl, wyjątkowo brzydki dla oka. W takiej walce przeciwnik będzie jednak zawsze wyglądał gorzej od Briedisa - dodaje Rosjanin.

Przypomnijmy, że w półfinale turnieju WBSS Polak broni tytułu mistrza świata WBO w wadze cruiser, a stawką jest także wakujący pas organizacji WBC. W drugim półfinale podczas tej samej gali zmierzą się Kubańczyk Yunier Dorticos i Amerykanin Andrew Tabiti.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Mars
Data: 12-06-2019 20:26:45 
A mnie ciekawi zupełnie coś innego. Jak Łotysz pracujący w charakterze policjanta, poniewiera takich tuzów jak w ostatnim turnieju, jest gwiazdą mimo że pracuję w policji? Jak to jest? Łotysz ma talent i dorabia? A nasi junior-ciężcy to tylko zajmują się boksem jak amatorzy? Dziwne to o ile nie komiczne... Może ten Łotysz podpisuje tylko listę, ale i tak kompromituje i ośmiesza polski boks! Przykre je to!
 Autor komentarza: osieml
Data: 12-06-2019 21:59:46 
nie ma opcji, zeby Główka to przegrał :) dawno nie stawiałem u buka, ale teraz moze to zrobie :) Główka to wojownik jakich mało u nas na polskim podwórku :) Będzie wojna w finale!
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-06-2019 22:21:08 
Głowka wygląda jakby był większym gazie niż z Huckiem, a tamten to neizły fizol i faularz. Mysle ze krzysiek przelamie mairisa
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 12-06-2019 22:53:16 
Ja uważam, że przegrana z Usykiem dała bardzo dużo doświadczenia Główce, jest mega charakterny i wojownik z krwi i kości, no i dobrze wiemy też, że na sportowe wyzwanie potrafi się mega zmotywować, a teraz motywacją triumf w turnieju i złoty strzał z pieniędzmi bo za triumf dostanie pewnie koło 3mln zielonych, skoro już za wygraną z Briedisem ma dostać 800 tysięcy dolarów.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 12-06-2019 22:58:39 
Briedis to nie Usyk, Mairis stylowo na pewno nie będzie żadnym koszmarem, gorszym stylowo był Vlasov, nie wiem czemu, ale jestem spokojny o wynik tej walki i uważam, że Główka wygra po walce pełnej w klincze, nie będę nawet zdziwiony jeśli wygra przed czasem. Myślę, że wyciągneli odpowiednie wnioski po obejrzeniu błędów jakie robił Perez w walce z Briedisem i oni tych samych bledow juz nie popelnia. WAR GŁÓWKA, IT'S WORTH BELIEVING!!!!
 Autor komentarza: PawelToronto
Data: 12-06-2019 23:11:49 
Glowacki znokautuje Briedisa
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.