GEORGE FOREMAN: JOSHUA vs WILDER TO NAJWIĘKSZA WALKA W HISTORII

Legendarny George Foreman to wielki mistrz toczący walki z takimi asami jak Muhammad Ali, Ken Norton, Evander Holyfield czy Joe Frazier. Ale były dwukrotny mistrz świata królewskiej kategorii przekonuje, że największą walkę mogą stoczyć obecni mistrzowie, czyli Anthony Joshua (22-0, 21 KO) i Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO).

Spekuluje się, że trzema kolejnymi rywalami "Brązowego Bombardiera" będą kolejno: Luis Ortiz, Adam Kownacki i Tyson Fury. Ale oczywiście opinia publiczna coraz mocniej będzie naciskała na obu mistrzów - Joshuę (IBF/WBA/WBO) oraz Wildera (WBC). Być może pojawią się dodatkowe pieniądze na ich starcie i plany ulegną zmianie. Na pełną unifikację czekają wszyscy, z "Dużym George'em" włącznie.

- W przeszłości umknęło nam wiele ciekawych potyczek, jak na przykład moja z Mike'em Tysonem. Kiedy więc w końcu dojdzie do walki Joshuy z Wilderem, będzie to największa walka w historii wagi ciężkiej. Większa niż wszystko co odbyło się do tej poty - przekonuje Foreman.

ROCZNICA KRÓTKIEJ WOJNY KRÓLÓW NOKAUTU - FOREMAN vs COONEY >>>

- Ciężko powiedzieć, czy Wilder to największy puncher w historii, bo trudno to porównać. Tyson, Frazier czy przede wszystkim Joe Louis też bili mocno. Ale na pewno Wilder potrafi bardzo mocno uderzyć prawą ręką, mocniej niż biłem ja - dodał mistrz olimpijski z Meksyku z 1968 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Champion20
Data: 21-05-2019 14:15:28 
Ali vs Foreman była największa i tak pozostanie
 Autor komentarza: garnek29
Data: 21-05-2019 18:18:08 
tu George troszkę popłynął, jedna walka stulecia była Ali-Frazier, potem Ali-Foreman i jeszcze kilka innych było niezłych ale też jeżeli chodzi o siłę ciosu to Foreman to absolutny top.gdzieś czytałem że on i Frank Bruno dali sobie zmierzyć siłę ciosu w latach 80tych i to były wyniki kosmiczne, reszta nie chciała się poddać takim badaniom a wśród pięściarzy szła fama że najsilniej bijącym tamtego okresu i wczesniej był Ernie Shavers. Wilder bije bardzo mocno ale żeby była siła to uderza z biodra i z całym zamacem a Foreman raził praktycznie z samej ręki coś jak nasz Adaś tylko z butów wyrywał. więc Twierdze że wilder nie bije mcniej jak George tu czysta kurtuazja ze strony Foremana poszła poza tym w latach jego świetności wszyscy bili się ze sobą a nie unikali jak ma to miejsce dzisiaj
 Autor komentarza: Miro
Data: 21-05-2019 20:47:03 
garnek29

nie było rewanżu Foreman - Ali a powinien być, bo przewaga w 1 walce była miażdżąca przez większość walki Foremana. Ala szukał ratunku przy linach gdzie się bujał , opierał o liny i unikał wielu ciosów a później wyszła mu akcja i cios życia, gdy Foreman sam był wypompowany swoją ofensywą ale nieskuteczną. Ale Ali nie odpowiadał na wiele ciosów przy linach. Ciekawe czy dzisiaj taka walka nie byłaby przerwana przez sędziego gdy jeden zadaje ciosy a drugi nie odpowiada ciosami. Nie było walki Bowe- Lewis. Nie było walki Foreman - Tyson. Walka Tyson- Lewis była zdecydowanie za późno. Nie było walki Wałujew - Kliczko V lub Wł. Tua też miał bardzo mocny cios a czym nikt nie pisze. A być może Lenox Lewis miał najmocniejszy cios.Śp Frazier miał bardzo mocny i celny hak. Strasznie doskwierał tym ciosem Aliemu a z kolei na Foremanie w dwóch walkach w ogóle umiejętności Fraziera nie miały żadnego wydźwięku.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 21-05-2019 21:04:39 
Jesli chodzi o najmocniejszy cios z prawej reki to na pierwszym miejjscu postawiłbym Władimira .
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 21-05-2019 23:18:39 
Big Geoge skromny a to on miał młotek w łapie
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 22-05-2019 13:14:20 
Miro Polemizowałbym czy przewaga Foremana była miażdząca chyba ze mówisz o Alim.Zdaje się ze do Damato zdradził Alemu patent w jak walczyć z GF.Przez wszystkie rundy większość uderzeń Foremana spadała albo na gardę albo chybiało celu.Przy czym The Greatest systematycznie kąsał George prostymi na tyle często ze wyraźnie wygrywał rundy kilkukrotnie go przy tym podłaczając.Foreman wystrzelał się w początkowej fazie walki po czym został skontrowany.Podobnie zrobił to Floyd z MacGregorem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.