NELSON: ALEKSANDER USYK NAJLEPSZYM BOKSEREM RANKINGU P4P

Johnny Nelson - zawodnik z największą ilością skutecznych obron mistrzowskich w wadze junior ciężkiej, obecnie analityk i komentator bokserski angielskiej telewizji, wystosował listę pięciu jego zdaniem najlepszych obecnie pięściarzy świata bez podziału na kategorie.

Na czele swojego zestawienia P4P Anglik umieścił zawodnika, który zunifikował niedawno wszystkie cztery pasy w jego limicie, a teraz wybiera się na podbój wagi ciężkiej. Chodzi o Aleksandra Usyka (16-0, 12 KO). Poniżej lista Nelsona i krótkie uzasadnienie.

5. Terence Crawford - waga półśrednia
4. Gervonta Davis - waga super piórkowa
3. Wasyl Łomaczenko - waga lekka
2. Saul Alvarez - waga średnia
1. Aleksander Usyk - waga cruiser/ciężka

- Kiedyś oglądałem jego sparing z Władimirem Kliczką. Przygotowywał się do swojej siódmej zawodowej walki, a już wtedy przykuł moją uwagę. Powiedziałem wtedy kolegom, że ten facet zdominuje świat. I tak też się stało. Ma trzydzieści dwa lata, jednak wygląda młodo i świeżo. Jest dobrze wyszkolony, fajnie się porusza, potrafi mocno uderzyć i dobrze przeczytać walkę. A wydaje mi się, że nie widzieliśmy jeszcze wszystkiego. Mimo wszystko w wadze ciężkiej najlepsi są wielkoludami, jak Tyson Fury, Deontay Wilder czy Anthony Joshua. Przeciwko takim rywalom znacznie trudniej będzie Usykowi boksować i wyglądać równie dobrze - stwierdził Nelson.

SPARINGPARTNER USYKA: ON JUŻ TERAZ JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH "CIĘŻKICH" >>>

Przypomnijmy, że w swoim debiucie w wadze ciężkiej Ukrainiec 25 maja skrzyżuje rękawice z Carlosem Takamem (36-5-1, 28 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PawelToronto
Data: 10-04-2019 19:05:25 
Da rade i wielkoludom. Juz w WSB odprawil Joe Joyce'a i Medzidowa. To bedzie drugi Holy jak nie lepszy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.