SPARINGPARTNER USYKA: ON JUŻ TERAZ JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH 'CIĘŻKICH'

Aleksander Usyk (16-0, 12 KO) w przyszłym miesiącu zadebiutuje w wadze ciężkiej. W junior ciężkiej nie miał już czego szukać. Pokonał każdego liczącego się zawodnika, pozbierał wszystkie pasy, więc teraz szuka kolejnych wyzwań.

Pierwszym rywalem świetnego Ukraińca w krainie olbrzymów będzie dużo cięższy i silniejszy fizycznie Carlos Takam (36-5-1, 28 KO). Pojedynek odbędzie się 17 lub 25 maja w Chicago. Pierwotnie zaplanowano go na 18 maja, lecz kolidowałoby to ze starciem Wilder vs Breazeale o pas WBC wagi ciężkiej. Żeby uniknąć klapy medialnej, organizatorzy szukają nowej daty. Jak wielki mistrz limitu 90,7 kilograma poradzi sobie z tymi jeszcze większymi i silniejszymi?

MURAT GASIJEW: MOIM PRIORYTETEM JEST REWANŻ Z USYKIEM >>>

- Ten facet jest naprawdę świetny. Cały jego sztab to zespół świetnych ludzi. Przebywanie w ich towarzystwie to dobra nauka, ale i dobra zabawa. Sparowałem z nim trzy razy w tygodniu. Oprócz mnie dochodziło jeszcze kilku innych sparingpartnerów i dawaliśmy mu ostry wycisk. Zrobiłem łącznie około czterdziestu rund. Usyk nabrał trochę masy, ale nie zamierza budować jakoś wyjątkowo mięśni. On doskonale wie jakim jest bokserem i na co go stać. Zna siebie, swoje możliwości oraz umiejętności techniczne i właśnie na tym się koncentruje. Pomimo kilku kilogramów więcej utrzymał szybkość oraz zwinność jaką prezentował wcześniej. Zresztą na tym opiera swój cały boks i w wadze ciężkiej nie będzie specjalnie nic zmieniał. Usyk z wagi ciężkiej a junior ciężkiej różni się tylko tym, że teraz trochę mocniej będzie bił - przekonuje blisko dwumetrowy Fabio Wardley (6-0, 5 KO), zawodnik wagi ciężkiej, który już nie pierwszy raz został zaproszony na obóz Ukraińca.

- Usyk ma zawsze obrany plan taktyczny, który potem realizuje. To bardzo inteligentny pięściarz, podobnie jak jego trenerzy. Jego walki w wadze ciężkiej będą opierały się na taktyce, odpowiednim dystansowaniu, ale przede wszystkim wielkich umiejętnościach. Stoczy pewnie najpierw dwie trochę łatwiejsze walki w wadze ciężkiej, zanim wyruszy na tych najlepszych. Ale na jego obozach zawsze bywali sparingpartnerzy z wagi ciężkiej, więc to też nie będzie dla niego jakaś specjalna nowość. Według mnie on od początku planował przejście do wagi ciężkiej i będzie na to odpowiednio przygotowany. Nie mam wątpliwości, że będzie jednym z najlepszych pięściarzy świata również w królewskiej kategorii. Już teraz nie ma chyba powodów, by poza powiedzmy czołową czwórką mógłby się kogokolwiek obawiać - dodał Wardley.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-04-2019 17:46:07 
Mike Tyson doszedł do unifikacji MŚ swoją ringową agresją i silnym ciosem mimo że warunki jak na HW miał średnie. David Tua miał podobne warunki, być może był nawet silniejszy fizycznie, agresji też mu nie brakowało a nigdy nic poważnego nie ugrał. Holyfield miał wszystkie te atuty i wygrał wszystko co było do wygrania. Także Usyk w HW jest wielką niewiadomą tym bardziej że w dzisiejszych czasach każdy poniżej 2m wzrostu jest raczej średnim ciężkim, Usyk będzie dość nudnym HW, jego boks będzie opierał się na technice bo niczym innym nie będzie wstanie zagrozić.
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 04-04-2019 18:20:22 
Chyba po to się ogląda boks. Żeby bokser z bokserem wygrał umiejętnościami. Na boks klitscho Władimira też każdy narzekal, a teraz płaczą i proszą ,aby wrócił. Jeśli Usyk ma charakter evandera to będzie podobna historia. Umiejętności mega.Oby na ciężka wystarczyła mu siła ciosu i może namieszać ładnie. Ale to prawda .nastała era mega kolosów do tego sprawnych i ruchliwych. Nie jak Ustinov.
 Autor komentarza: selik
Data: 04-04-2019 18:47:24 
Radziu popieram
i jako odtrudke na technikow polecam : https://www.youtube.com/watch?v=5YDsTRodDZM
 Autor komentarza: Clevland
Data: 04-04-2019 18:47:30 
Biorąc pod uwagę że Usyk porusza się głównie przód-tył to w ciężkiej traci atut przewagi zasięgu.
Nawet Bellew pokazał jak walczyć z Usykiem.

Takam to mały ciężki zatem Usyk nie będzie miał aż tak pod górkę...
 Autor komentarza: wiegro9923
Data: 05-04-2019 09:12:19 
Takam to idzie na rozruh potem juz stary Powietkin
 Autor komentarza: maro1988
Data: 05-04-2019 19:21:40 
Z całym szacuniem do Usyka ale Holyfield był jednak level wyzej .
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.