TRZY MEDALE SZCZECINIANEK

Daria Parada

Sambor. Międzynarodowy turniej kobiet Nations Cup. Daria Parada i Wanessa Orczyk przegrały w finałach.

Polskie pięściarki powróciły jeszcze z jednym medalem. Ten trzeci był dziełem Wiktorii Rogalińskiej. W Serbii nasze panie zaprezentowały się z dobrej strony, a turniej był jednym z etapów przygotowań do wrześniowych mistrzostw Europy.

W rywalizacji o złoty „krążek”, w wadze do 60 kg, Wanessa Orczyk przegrała z Niemką Iloną Sarembo, natomiast w kategorii do 81 kg, Daria Parada uległa Litwince Gabriele Diekonite. We wcześniejszych pojedynkach Polki wygrały – Orczyk z Tijaną Miloszewicz (RSC 1), zaś Parada z Gulsają Jerzhan (Kazachstan), PKT 5:0. Wreszcie startująca w wadze do 51 kg, Wiktoria Rogalińska w ćwierćfinale pokonała przed czasem Ivet Neuman (Węgry), a w półfinale przegrała jednogłośnie na punkty z Anel Sakih (Kazachstan).

Jak podaje Polski Związek Bokserski – w większości wag turniej był silnie obsadzony, a nasza mistrzyni Europy kadetek z rosyjskiej Anapy (informacja TUTAJ >>>) Daria Parada najpierw była zgłoszona w kategorii olimpijskiej, w wadze do 75 kg. Tymczasem ze względu na niewielką liczbą zgłoszeń została przeniesiona do kategorii wyższej (81 kg). Medalistki są pięściarkami Skorpiona Szczecin, który należy do najsilniejszych bokserskich ośrodków w naszym kraju.