FINAŁ ME - DLA DZIEWCZĄT

Dwa złota Mistrzostw Europy Kadetek w Anapie - Zofia Stachowiak i Daria ParadaAnapa. Dwa złota dla Polek. Zofia Stachowiak i Daria Parada mistrzyniami Europy kadetek.

Z pięciu, w strefie medalowej, rywalizujących Polek znakomicie spisały się: Zofia Stachowiak (KSW Gostyń) i Daria Parada (Skorpion Szczecin). Z grona zgłoszonych pięciu kadetek wagi 70 kg, Zofia Stachowiak do półfinału miała wolny los i na tym szczeblu pokonała Melissę Gemini (Włochy), a w finale o złoty medal Irlandkę Lisę O'Roure.

Pojedynek był bardzo zacięty. Sędziowie wypunktowali niejednogłośną (3:2) wygraną Polki (punktacja: 29:28, 29:28, 29:28, 28:29, 28:29).

W wadze 75 kg, Daria Parada – podobnie jak Zofia Stachowiak – do półfinału miała wolny los. W rywalizacji o finał wygrała z Turczynką Duydu Ozturk. Wreszcie w boju o tytuł mistrzyni Europy pewnie wypunktowała Rosjankę Margaritę Zuewą. I dzięki temu po ubiegłorocznym sukcesie (brązowy medal ME) stanęła na najwyższym stopniu podium europejskiego czempionatu. Obie polskie mistrzynie wysłuchały Mazurka Dąbrowskiego.

Stanęły też na podium

Walcząca w finale Martyna Jancelewicz (waga 80 kg, SSW Taurus Goleniów) przegrała z Emily Doocey i zdobyła wicemistrzostwo kontynentu. W półfinale pokonała Rosjankę Marię Proskunową.

Czwartą Polką, która ubiegała się o tytuł mistrzyni Europy była Oliwia Toborek (waga +80 kg, Żoliborska Szkoła Boksu). W decydującej rozgrywce uległa jednak Turczynce Busry Isildar. Wcześniej w 1/2 finału pokonała Rachel Hawkes (Irlandia). Obie biało-czerwone także dzięki wolnemu losowi awansowały do strefy medalowej.

Po zwycięstwie w ćwierćfinale Karolina Ampulska (waga 52 kg, Wda Świecie) zakwalifikowała się do półfinału. Tymczasem na tym etapie przegrała z Coutney Scott (Anglia). 

Plonem startu naszych kadetek w ME są: 2 złote, 2 srebrne i brązowy medal.

Połowiczny bilans

Pozostałe polskie pięściarki do kraju powrócą bez medalu. W 1/4 finału odpadła Natalia Szymczak (w. 66 kg, Taurus Goleniów) – przegrała z Aliną Chaiką (Białoruś). Nie powiodło się także Nikoli Prymaczenko (waga 54 kg), Alexas Kubickiej (waga 50 kg) i Julii Szeremecie (waga 48 kg). Trzy ostatnie pożegnały się z ME w eliminacjach. Łącznie Polki na ringu w rosyjskiej Anapie rozegrały 14 walk, z tego 7 wygrały, 7 przegrały.

Dla Polaków tylko ćwierćfinały

Do losowania nie mieli szczęścia polscy kadeci. W znacznie silniejszej konkurencji (w poszczególnych wagach startowało więcej zawodników) najbliżej miejsca na podium był Jakub Straszewski (waga 80 kg, Czempion Włocławek). Choć od razu zakwalifikował się do pierwszej „ósemki”, w ćwierćfinałowych zmaganiach przegrał na punkty 2:3 (punktacja sędziów: 29:28, 29:28, 27:30, 27:30, 27:30) z Chorwatem Borną Loncariciem i został wyeliminowany. Na tym samym szczeblu, walczący w wadze 60 kg, wychowanek MOSM Tychy Dawid Szmajda przegrał na punkty 0:5 z Węgrem Ferencem Samu.

Przypominamy, że w eliminacjach odpadli: Gracjan Ciureja (waga 46 kg), Jakub Dziwina (w. 52 kg), Piotr Niewiadomski (w. 54 kg), Oliwier Zamojski (w. 57 kg), Jacek Żuchowski (w. 63 kg), Krystian Barski (w. 66 kg, SW Gostyń) – przegrał z Williamem Cholowem (Bułgaria) i Igor Terlecki (w. 70 kg, Skorpion Szczecin) – przegrał z Octawianem Scriplicem (Mołdawia). W Anapie, w sumie biało-czerwoni na stoczonych 9 pojedynków, zaledwie 1 wygrali i 8-krotnie zeszli z ringu pokonani. Relacja znajduje się również na blogu autora tekstu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.