BRIGGS: FURY WRACA W CZERWCU, WE WRZEŚNIU NASZA WALKA

Tyson Fury (25-0, 18 KO) ma zameldować się między linami jeszcze przed wakacjami. A jako że wraca po bardzo długiej przerwie, po zbiciu ogromnej nadwagi, pierwszy rywal zapewne nie będzie z tej najwyższej półki. Kilkanaście tygodni później poprzeczka ma zostać już podwyższona. Jak zawsze wygadany Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO) zgłasza się na ochotnika, by być tym drugim w kolejce. I być może będzie.

Przed zbyt trudnym wyborem przeciwnika w pierwszej po powrocie walce Fury'ego przestrzega jego dobry kumpel, Ricky Hatton. Zrozumiał to chyba również Briggs, który szykuje się już podobno na wrzesień.

- On ma wciąż wielkie nazwisko w świecie boksu. Utrzymujemy cały czas kontakt. Tyson wprost przyznaje, że chce najpierw w czerwcu stoczyć walkę na przetarcie, a potem może się ze mną zmierzyć we wrześniu. Taki jest przekaz od niego. Mam na to dowody. Fury jest wielki, ale nie dysponuje specjalnie mocnym uderzeniem. Tak więc przygotowuję się na niego na wrzesień - relacjonuje 47-letni już Amerykanin.

FURY WRÓCI 9 CZERWCA? >>>

"The Cannon" po raz ostatni zaboksował blisko dwa lata temu - w maju 2016 roku. Również w Anglii. Ścigał wtedy Davida Haye'a. Dawny champion organizacji WBO znokautował wówczas w pierwszej rundzie Emilio Ezequiela Zarate.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 29-03-2018 17:47:11 
Walka bez sensu, bilety na konferencje prasowe powinny być droższe niż na samą walkę.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 29-03-2018 18:10:57 
A mi się wydaje, że bez sensu byłoby w 2018 roku zabierać się za mocniejszych rywali. Niech sobie Tyson stoczy trzy walki co kwartał, a w 2019 niech atakuje mistrz(ów). Za dużo zbijał, za bardzo się pogubił. Dawał czadu dwa lata, to będzie teraz dwa lata dochodził do dawnej formy.
1 - naciągany średniak
2 - Briggs
3 - powiedzmy ktoś na poziomie Kabayel/Chisora/Sexton
A potem niech się dzieje wola nieba ;)
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 29-03-2018 18:41:24 
@Furmi

Tylko że Briggs to żaden przeciwnik, byłby dobry na walkę powrotną bezpośrednio, potem można obić dwóch solidniaków. Duże walki wymagają dużo czasu do zorganizowania, więc na pewno Fury do takiej nie podejdzie przed jesienią 2017 roku.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 29-03-2018 18:54:10 
Teoretycznie się z tobą zgadzam. Ale bierzesz pod uwagę Fury'ego pod kątem tego, co prezentował wcześniej, a nie po tym załamaniu. Obawiam się, że nawet sam Tyson nie do końca wie, jak się zachowa jego organizm przy jakimś kryzysie. Dla mnie do przyszłego roku może samych Briggsów obijać. Niech złapie luz, poczuje znów atmosferę szatni/hali. Ten stresik tuż przed wyjściem do ringu. Ściskam za niego mocno kciuki.
PS - no i nie zapomnijmy, że obijając takiego Briggsa pięknie zbuduje klimat przed ewentualną walką z AJ-em. To dopiero będą rekordy z wpływów...
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 29-03-2018 18:56:24 
Lubieznyzenon

Co by nie mówić o Briggsie, to na pewno w pierwszych 3 czy 4 rundach jest niebezpieczny. Fury od ponad 2 lat nie boksował, nie mówię, że na pewno, ale można zakładać, że mógłby mieć w początkowych rundach chociażby problem z wyczuciem dystansu. " Lets go Champ" nawet jak na swoje lata umie szybko ciąć dystans, co mogłoby wpedzic Tysona w olbrzymie kłopoty. Też jestem za łatwiejszym przeciwnikiem.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 29-03-2018 19:18:26 
Briggs to dziadek i opowiadanie od dłuższego już okresu czasu, że jest niebezpieczny w początkowym

stadium walki,zaczyna powoli przypominać czystą fikcje, potencjalnie tak może być jeżeli staną w nim

w szranki rywale pokroju Silvina,a nie poważni pięściarze kategorii ciężkiej, niemniej dyspozycja Fury'ego

po takim urlopie i bujnych melanżach, to wielka niewiadoma, co nie zmienia faktu, iż nie widzę go

jako tonącego Titanica, a raczej okręt, który będzie stopniowo podbijał nowe tereny. W dodatku te

konferencje, to będzie prawdziwa wisienka na torcie tego zestawienia, o ile do niego dojdzie.
 Autor komentarza: ORTIZTEAM
Data: 29-03-2018 19:24:02 
Fury nie zawalczy z Briggsem bo mógłby przegrać w 1 rundach przez Ko.Fury to co najwyżej może z Adamkiem zawalczyc albo z Chambersem na walke po przerwie.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 29-03-2018 21:15:36 
Uwielbiam Briggsa, gość jest mega pozytywny, ale mimo całej sympati powinien dać sobie spokój. Briggs jest dobry na Polskie gale dla Szpilków i Zimnochów, tylko że w Polsce nikogo na niego nie stać to raz a dwa, zapewne wciąż byłby za dużym ryzykiem.
Fury ośmieszył by się taką walką. Nawet po tak długiej przerwie rozbił by starego Briggsa. Powinien odbudować się na Pricie może Allenie, ewentualnie Sextonie, chodzi o to żeby zaboksował koło domu, czuł się bezpiecznie i spokojnie wracał do formy.
 Autor komentarza: gluton
Data: 29-03-2018 21:58:41 
Spoko gość. Ciosu się z wiekiem nie traci więc jest zawsze groźny.
Kondycja słaba szybkość mizerna.
Na Millera może być dobry .
Fury dobrze się z nim może zabawić.
Tylko czy ma to sens sportowy??
 Autor komentarza: Maximus1
Data: 29-03-2018 22:26:21 
Panowie wiem że nie na temat,wiem,że nie miejsce,ale zanim mnie op.....Jestem fanem boksu,ale też fanem Roberta Kubicy,który wraca do Formuły 1.Chciałem tylko powiedzieć,że po raz pierwszy zalożył oficjalne konto na Instagramie.Podaję adres ponieważ jest mnóstwo kont fałszywych i tyle.Może kogoś zainteresuje.
https://www.instagram.com/robertkubica_real/
 Autor komentarza: magic19
Data: 29-03-2018 22:42:04 
Briggsowi to ta walka nalezy sie jak psu buda :) chlopak kilka lat smiga po calej europie i swiecie krzyczac o walke :) mysle ze chlopak poswiecil tyle energi na zdobycie ostatniej wyplaty ze mu sie to nalezy :) bo nie pamietam nastepnego goscia jak on ktory jezdzi po calym swiecie za kims z kim chce walczyc :) brawa za wytrwalosc :)
 Autor komentarza: heinz
Data: 31-03-2018 08:12:09 
Nafaszerowany dopingiem jak dobra kasza skwarkami Shannon, kontra porozbijany mentalnie Tyson.
Fajnie. Potem towarzystwo zdziwione,że boks jest równie zabawny jak wrestling.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.