ADAM KOWNACKI: NIKT MNIE NIE POWSTRZYMA

- Udowodniłem już, że stać mnie na większe rzeczy. Nikt i nic mnie nie powstrzyma - zapowiada Adam Kownacki (16-0, 13 KO).

Przeciwnikiem naszego rodaka 20 stycznia w Barclays Center na Brooklynie będzie groźny Iago Kiladze (26-1, 18 KO). Kolejne zwycięstwo ma przybliżyć "Babyface'a" do walki o tytuł wagi ciężkiej.

- Wilder potrzebował dziewięć rund na pokonanie Szpilki, mi zajęło to cztery rundy. Dałem tym samym jasny sygnał, że stać mnie na dużo. I znów dam o tym znać 20 stycznia. Moim celem jest zdobycie mistrzostwa świata i nie ma dla mnie większego znaczenia, o którego z mistrzów chodzi. Celuję w każdego, kto ma pas. Jeśli nadarzy się okazja na walkę z Wilderem, niech będzie Wilder. Mam misję do spełnienia. Zamierzam zostać pierwszym Polakiem, który zdobędzie tytuł w wadze ciężkiej i nikt mnie nie powstrzyma. Bóg dał mi talent do boksu, a ja chcę to wykorzystać i zapewnić rodzinie lepsze życie. Boks to strefa wojny, ja albo rywal. Wygraną nad Szpilką przekonałem do siebie wielu niedowiarków. Byłem niedawno w Polsce i to niesamowite, z jakim przyjęciem się tam spotkałem - nie ukrywa nasz polonijny wojownik.

IAGO KILADZE: WIERZĘ, ŻE ZNOKAUTUJĘ KOWNACKIEGO >>>

- Będę nadal ciężko pracował i dążył do realizacji wyznaczonego celu. Skupiam się jednak póki co na najbliższym przeciwniku. Przede mną kolejny test do przejścia w osobie Kiladze. On stoi mi na drodze do zdobycia tytułu - dodał Kownacki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 07-01-2018 16:15:56 
Może tylko wroga drużyna w składzie McDonald's/Taco Bell...
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 07-01-2018 16:18:54 
haha
ewentualnie ktoś z pierwszej dziesiątki wagi ciężkiej.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-01-2018 16:28:20 
Różnica jest w tym że na Wildera Szpilka przygotował formę życia a na Kownackiego po półtora rocznej przerwie wyszedł przygotowany tak samo jak na niego wyszedł przygotowany Adamek. Oczywiście nie ujmuję Kownackiemu sukcesu ale cóż to za sukces wygrywając z zawodnikiem drugiej ligi, bo nie okłamujmy się Szpilka to drug liga HW. Adam zejdź na ziemię, rób swoje i nie wychylaj się do póki nie pokonasz kogoś znaczącego.
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 07-01-2018 17:01:04 
Lubię go, ale chyba się za bardzo podjarał zwycięstwem nad Szpilką. Zwycięstwo nad gitem nie powinno być postrzegane jako wyznacznik potencjału mistrzowskiego. Do Wildera nie ma co startować, do AJ tym bardziej, z Parkerem małe szanse, a poza tym on już dogadany na oklep od AJ. Życzę mu jak najlepiej serio, ale nie wieżę, że to Adam ma być pierwszym polskim mistrzem HW
 Autor komentarza: Ajapatyka
Data: 07-01-2018 17:43:29 
Adam telentu nie masz , noe oszukujmy się. Ale pamietaj ze ciezka praca to droga do sukcesu, takze nie gadaj glupot tylko zapierdzielaj jeszcze bardziej .
 Autor komentarza: vojtech51
Data: 07-01-2018 18:09:00 
Przecież on nic umie. Pierwszy lepszy Zimnoch, albo jakiś Wawrzyk poradzi sobie z nim bez problemu.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 07-01-2018 18:33:06 
"Wilder potrzebował dziewięć rund na pokonanie Szpilki, mi zajęło to cztery rundy. Dałem tym samym jasny sygnał, że stać mnie na dużo."

Ty Adaś nie porównuj mega formy Szpilki z Wilderem z do tej z walki z tobą, bez jaj.
Za dużo kozaczy, chyba zapomniał że sympatie zdobył dzięki skromności i prostolinijności. Teraz traci kibiców bo zaczyna bredzić.
Dobrze mu życzę, i niech mu Bóg da, i nam, żeby został mistrzem, ale trochę pokory by się przydało. Jego poprzedni przeciwnik właśnie tak upadł jak Ikar, przypalił sobie piórka w blasku chwały, więc niech nie idzie tą drogą.
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 07-01-2018 18:40:55 
troll alert (vojtech51)

skoro miałby go pokonać pierwszy lepszy Zimnoch czy Wawrzyk, to już git by to zrobił, ale nie dał rady...
 Autor komentarza: TomHorn
Data: 07-01-2018 18:58:03 
Autor komentarza: Cooperek
Ty Adaś nie porównuj mega formy Szpilki z Wilderem z do tej z walki z tobą, bez jaj.
Za dużo kozaczy, chyba zapomniał że sympatie zdobył dzięki skromności i prostolinijności. Teraz traci kibiców bo zaczyna bredzić.Szpilka był w lepszej formie z Wilderem?
I jakich kibiców traci Kownacki? Chyba tylko takich, którzy nie zauważają, że Kownacki powiedział to raz a teraz ciągle to powtarzają i jest takie wrażenie, że Kownacki ciągle coś gadać i sodówka uderzyła a nic takiego nie ma.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 07-01-2018 19:06:44 
Niestety, ale AK to polski krzys arreola
 Autor komentarza: Kilisonel
Data: 07-01-2018 19:16:47 
Miły, sympatyczny i pogodny chłopak ale też w topie jakoś go nie widze.
Obym się mylił :)
 Autor komentarza: matd
Data: 07-01-2018 19:30:47 
"A cos ty sie hardy taki zrobil, Waski"
 Autor komentarza: Grehit
Data: 07-01-2018 19:39:07 
Bądźmy szczerzy. Jakie on ma atuty prócz ''wydaje się'' twardej szczeki ? Jest całkiem wolny, słabo pracuje na nogach, zadaje tak dużo ciosów że ktoś z mózgiem w końcu mu wpakuje kontre i do tego nie wygląda nawet jak sportowiec. Nadal się zastanawiam jak on pokonał Szpilkę. Ogólnie go lubię bo to miły chłopak ale jego umiejętności bokserskie do mnie nie przemawiają niestety. Zobaczymy co pokaże z tym Kiladze.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-01-2018 20:34:23 
Co ja czytam? Szpilka nie miał formy takiej jak z Wilderem itd? O ile dobrze pamiętam fizycznie to on miał formę życia co praktycznie każdy zauważał (że niby z Wilderem zalany jeszcze a tu już ekstra kosa żyleta xD) więc nie wiem o czym wy piszecie wyżej.

Można by polemizować nad formą mentalną i ewentualnym rozbiciem czy coś choć moim zdaniem i to i to nie było problemem w tej walce ale fizycznie Szpulka był przygotowany idealnie.

Co do zaś Adama to nie wiem czemu odmawia mu się marzeń. Osobiście też nie sądzę by zdziałał nie wiadomo co, aczkolwiek tak jak i Szpilka czy wcześniej Adamek i inni ma prawo do próbowania.

A i jeszcze kwestia talentu. Adam ma go wbrew pozorom na niezłym poziomie. Wystarczy sobie spojrzeć właśnie na walkę z Arturem. Facet po pierwszym czy tam drugim sensownym obozie zlał jak psa gościa który miał wszystko dograne od dawien dawna. Przypadek? Nie sądzę. I to wszystko przy takiej różnicy w pracy nóg, technice itd.
To naturalne zdolności czy jak kto woli atuty to sprawiły. Bo mimo że powolny to dopadał Szpulkę z łatwością. Mimo że bije z ręki zostawiając nogi to ciosy były na tyle druzgocące że Artura zamraczały. Mimo że przyjmował czysto na japę to nic sobie z tego nie robił.

Taki Szpilek może pomarzyć o takich możliwościach. Wylewał hektolitry potu a i tak wyszło jak wyszło mimo pięknego 6 packa.

Dla mnie to tak wygląda.
 Autor komentarza: Paulyester
Data: 07-01-2018 20:53:14 
BlackDog dobrze powiedziane. Też myślę że jeśli wziąć pod uwagę warunki jakie do uprawiania sportu ma AK i Szpilka, to zwycięstwo Kownackiego można tłumaczyć tylko talentem. Strach myśleć gdzie by był, gdyby przez ostatnie 5 lat zainwestowano w niego tyle co w Szpilkę.
 Autor komentarza: TomHorn
Data: 07-01-2018 21:00:16 
@BlackDog, zgadzam się. Forma do walki z Kownackim była. Z Wilderem wypadł lepiej, bo
- psychika Gita jest taka, że odczuwa presję widowni, z Kownackim koniecznie chciał się pokazać, zrehabilitować za Wildera, efektownie powrócić, pokazać kto jest nr 1 wśród polskich bokserów, Kownacki to nic specjalnego więc chciał pokazać, że takiego misia to on wciągnie nosem, dlatego też walczył tak głupio, z Wilderem też opuszczał ręce ale nie aż tak
- z Wilderem miał po prostu farta, że Wilder nie ustrzelił go wcześniej. Wilder ma cios, ale technikę taką sobie i czasami Wilder wypada słabo (gdy nie uda mu się trafić szybko to walki się przeciągają)
Tak to widzę, bo wierzę w to, że w walkach o przebiegu często decyduje szczęście, szczególnie u takich zawodników jak Wilder. Czasami wychodzi gładko (Scott) a czasami to się przeciąga (Duhaupas).
 Autor komentarza: leon84
Data: 07-01-2018 21:15:57 
Lubie Kownackiego ale żeby nie skończył jak Zimnoch.Paplanina,że zostanie mistrzem świata powinien odłożyć zanim czegoś dokona,bo narazie pokonał tylko Szpilkę.Reszta to nawet nie przecietniacy jak Abell,czy Mollo,tylko zupełne ogorki.A na mistrza świata też nie widzę w tej żeby miał jakiekolwiek atuty.No ale mu kibicuje i żeby wygrał to walke z Kiladze
 Autor komentarza: Riddick
Data: 07-01-2018 21:18:30 
Talentu nie ma a Golden Gloves wygrał bo nikt inny nie startował co?
 Autor komentarza: Grehit
Data: 07-01-2018 21:31:24 
@Blackdog
Nie wiem, nie chce nic umniejszać Adamowi ale Szpilka naprawdę wyglądał chujowo w tamtym pojedynku. Kownacki jest twardy i ma serce do walki ale na niektórych może to nie wystarczyć. I owszem bił zostawiając nogi jak mu się Szpilka odkrył to mógł te ciosy zadawać nawet bez skrętu byle by trafił. Artur z 15 takich ciosów pod rząd dostał bo pajacował to padł co tu dużo mówić.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-01-2018 21:41:06 
Grehit

Szpilka wyglądał jak wyglądał bo walczył z kim walczył. Tyle w temacie. Sporo osób przeceniło Artura po walce z Wilderem. Ja również w sumie. Tyle że Deontay to jest specyficzny pięściarz. Ogólnie cienki ale atuty ma jakie ma przez co radzi sobie do tej pory z mniejszymi lub większymi trudnościami.

Tak naprawdę z kimś takim jak Adam Szpulka nie walczył. Albo byli to ściągani emeryci albo leszki. Jedynie wygrana z Adamkiem mogła robić wrażenie ale tu też bym nie przesadzał. Poza tym styl robi walkę. Już Mollo omal nie wytarł ringu Arturem a był facetem ściągniętym z emerytury na której długo siedział a nie głodnym sukcesu młodym pięściarzem.

Tło się liczy. Kownacki przypomniał wszystkim skąd się brały problemy w takich walkach jak ta z Minto itd. No i pokazał że za dużo postępów też nie ma.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 07-01-2018 21:44:41 
Te "ogólnie cienki" odnosi się do techniki i doświadczenia ringowego Wildera. Trochę źle to brzmi bo Wilder dzięki naturalnym atutom na pewno cienki nie jest. Nie wiem czy zrozumiale przekazuję to co mam na myśli w tym przypadku. Facet nie umie świetnie boksować, nie kuma pewnych wydarzeń ringowych itd stąd np po pół roku trenowania lewej ręki wyszedł do Washingtona mniejszego i był przez niego w tym względzie szkolony jak młodzik. Nie zmienia to faktu że jak już przyceluje robi się ciężko.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 07-01-2018 22:05:36 
Dobre obrony chciałbym w kolejnej walce zobaczyć.

Z dziurami jak w walce ze Szpilką to on nie ma co wychodzić do puncherów.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 07-01-2018 22:16:24 
Chciałbym powiedzieć tym co gadają o jakiejś formie życia u szpilki gdy walczył z wilderem, to przypominam, że on się do niej przygotowywał 16 dni :d
 Autor komentarza: lewis
Data: 07-01-2018 22:19:01 
Gdyby trenował 17 dni-zlałby zapewne Wildera:)
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 07-01-2018 22:22:37 
lewis

W ogóle nie o tym mówię kurwa głąbie xD
 Autor komentarza: Grehit
Data: 07-01-2018 22:28:51 
No Wilder to jest taki typ co w pewnych aspektach jest najlepszy na świecie a w innych jest chujowy jak barszcz. Ma czym zajebać, jest szybki i świetny kondycyjnie ale technicznie jest śmieszny momentami, słabo się porusza po ringu. Taki Joshua moim zdaniem nie ma czegoś w czym byłby najlepszy ale we wszystkim jest dobry lub bardzo dobry. Adam to taki Jarell Miller tylko że amerykanin bardziej składnie to wszystko robi na moje oko. Coś tam może Kownacki ugra ale nie sądze że dostanie szanse na walke o pas tym bardziej że zaraz będziemy mieli 2 mocnych mistrzów najpewniej czyli Joshue i Wildera.
 Autor komentarza: lewis
Data: 07-01-2018 23:15:54 
W ogóle nie o tym mówię kurwa głąbie xD

nie obrazaj pan,,dobre
 Autor komentarza: marcinm
Data: 07-01-2018 23:46:03 
lubie Adama ale faktycznie te jego walki nie wygladaja obiecujaca, ale kto wie ? robi tyle ile musi i mu wychodzi.. moze nie wiemy czegos co on sam (i jego team) wie. Ktoś tu wspomniał o podobienstwie do Millera - podobno Adam na krok nie odstawal na licznych spraingach i to murzyn nie raz rzucal przez to focha. Kownackiemu przydalby sie na tym etapie taki Brazele ew.wracajacy Martin/Kauffman ? osobiscie chcialbym go zobaczyc z kims naprawde dobrym np. Takamem ale w taka walke nie wierze - za duze ryzyko i za malo do ugryzienia, albo z Whytem - wg. mnie do ogrania (ze wzgledu na podobne walory + duza czestotliwosc Kownackiego). Na podstawie walki ze Szpila nie wiem tak duzo jakbysmy chcieli. Kownacki pokazal ze nie peka na robocie, szpila zlekcewazyl goscia przed walka a w samej walce chyba odczul ciosy i obsral zbroje - typowy drech. Co do formy Szpilki to fizycznie, przed walka, wygladal fenomenalnie. Goraca glowa i ewidentnie zla taktyka lub brak jej realizacji pokazaly ze mozna to wykorzystac bardzo latwo.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 08-01-2018 00:08:34 
ja jako ten co szpilki zawsze broni i widzial w nim nadzieje uczciwie stwierdze ze do walki z kownackim fizycznie byl mega prygotowany, z wilderem byl podlany na 106kg, ale tam wyszedl z innym nastawieniem, tu ewidentnie po rundzie jak dwa razy naprawde porzadnie trafil ze Adama cofnelo padla mu glowa "bo jak to mialem grubasa szybko zlac i do domu". Nie jest kwestia rozbicie bo przeciez do pierwszych desek do ktorych doprowadzil pajacowaniem padl i wstal, a kolejne obijanie ktore przerwal sedzia - http://weszlo.com/wp-content/uploads/2017/07/kowwww-1.jpg - idealna torpeda na brode, szpilka nie padl nieprzytomny ale poszedl w naroznik i sedzia uratowal go od desek a moze i ciezkiego ko.

Co do Adama jasne pieknie sie mowi ze wyprowadza 800 ciosow ALE do celu dochodzi 200-250
niechlujne, bez techniki, dokrecenia, bez pracy nog. Dlaczego mowie nasz arreola? przecie on nawet tak jak burrito podskakuje na nozkach. Nieb twardy cios niezly ale to wszystko, wiele sie juz w wieku 30 lat nei nauczy a kazdy z top 10 moze go zlac i to bardzo. Nadal mysle ze szpilka z normalna glowa by go obskoczyl wymeczyl i moze i skonczyl, bedzie rewanz to sie zobaczy.
Marzenia? Jasne ze mzoe marzyc bo nei jest gorszy od stiverna czy martina ktorzy mistrzami chwile byli. Adam dalby fajna rowna walke z parkerem, obaj ida i sie bija, switna walka wrecz.
 Autor komentarza: XaXa
Data: 08-01-2018 00:32:17 
ADAS POJDZ DO PSYCHOLOGA, BO ZACZYNA CI ODBIJAC

i lepiej nie staraj sie o walke z Wilderem bo w najlepszym wypadku skonczy sie to dla ciebie KO, a w gorszym wyniosa cie z ringu jak Szpilke

Kolejny "polski mistrz", ktory "gotow jest na wszystko" :)))
 Autor komentarza: XaXa
Data: 08-01-2018 00:32:24 
ADAS POJDZ DO PSYCHOLOGA, BO ZACZYNA CI ODBIJAC

i lepiej nie staraj sie o walke z Wilderem bo w najlepszym wypadku skonczy sie to dla ciebie KO, a w gorszym wyniosa cie z ringu jak Szpilke

Kolejny "polski mistrz", ktory "gotow jest na wszystko" :)))
 Autor komentarza: Jarek1985
Data: 08-01-2018 00:45:45 
a ja mam pytanko piekne zazdrosne wredne cipowate polaczki , jak nie Adam to kto???? hehehehe ale błazny sa na forum ehhh :))) sami wyjdzcie trenowac i pokarzcie na co was stac hujozy :)))
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 08-01-2018 00:47:23 
https://www.youtube.com/watch?v=LO8EdCWpGuo&t=606s

tak sobie oglada, masakra ze tak slaby technicznie bokser nie majacych takich warukow jak szpilka go pokonal, chociaz ja tu nie widze przegranej strikte bokserskiej

1 runda 10-9 szpilka 23 ciosy do 19, mocne 5 do 3 dla szpilki. Adam bije w lokcie garde a tlum krzyczy z radosci...pewnie ostatni rzad najlepiej widzial heh
2 10-9 szpilka, 16 szpilka 18 adam ale szpilki jakosciowo byly lepsze i mocniejsze zadal, fajna wymiana na poczatku rundy, adam w pierwszej dostal gonga i oko juz puchlo
3 9-10 adam, 14 do 18 w ciosach, sporo mocnych z obu stron. Widac ze rece AK sa bardzo ciekie ale wyrzuca te ciosy bez ladu i skladu ze nie robia ogromnego wrazenia. Jakby zaczal zadawac technicznie dobre ciosy bylby mega puncherem
4 tko, glowa szpilki padla wraz z jego padneiciem, on nawet nei byl zamroczony tylko zaraz siadlo mu na leb - o kurwa ale jak to mnei przewrocil, ten grubas? przeciez on jest nikim, a co bedzie jak mnie pokona, opuscilem lapy i mnie przewrocil juz widze jak beda sie smiac...
Przeciez to nawet nir byly mocne ciosy tylko duzo a szpilka padl bo mu nogi przymurowalo z przodu
ZObaczcie jego zrezygnowany wzrok przy liczeniu, pękł po prostu pękł.
I przerwal sedzia za wczesnie i nie za wczesnie, Szpilka po 10 sekundach nie ma sladow zamroczenia.
Ale coz tak isport lekceważysz to dostajesz cegłą w łeb.
Ale poszedl, pogratulowal a tego nikt mu nei kazal zrobic.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 08-01-2018 08:17:13 
Różnica w walce ze Szpilką Adama i Wildera była taka że w walce Wilder Szpilka, Artur miał opinię groźnego drecha, plus znów doszło do awantury przed walką, Szpilka zawsze bazował na zastraszaniu i stresowaniu przeciwnika przed walką, absolutnie nie mówię że Wilder był zastraszony ale był ostrożny i dlatego to tyle trwało, przed walką z Kownackim atmosfera była dobra, do tego Adam naprawdę wierzył w to co mówi czyli że Artur jest balonem, do tego jego styl idealnie pasuje na Arura, krótko mówiąc Adam nie pęknął i od początku zaczął w niego wjeżdżać, jak się przyjżeć walką Szpilki to jak tylko ktoś się go nie obawiał i atakował to bez problemu uzyskiwał przewagę bo Szpilka nie jest tytanem odporności, moim zdaniem Kownacki wygrał zasłużenie i wygra każdą następną walkę ze Szpilką, Kownacki nie ma techniki ani warunków na mistrza to fakt, ale jak przejżeć HW to technikami są Powietkin, Ortiz i Joshua, reszta nie jest wybitnie lepsza technicznie od Adama więc powalczyć może z całą resztą a może i nawet z tą trójką, będzie miał porażki bo wybitny nie jest ale ze swoim charakterem i stylem walki może zajść dalej niż się wielu spodziewało i nadal spodziewa
 Autor komentarza: dudekukpl
Data: 08-01-2018 09:42:44 
Zgadzam się z komentarzem powyżej,Wilder wyszedł do Szpilki dość spokojnie,walczył ostrożnie i tyle...dlatego Szpilka pare rund przewalczył.Adaś ruszył ostro i wszystko ze Szpilki wyszło tyle że szybciej.Szpilka przegrywa z Kownackim każdy rewanż,może sie zepnie na 1,2 rundy ale nie ma zadnych argumentów.Wilder to najgorszy wybor dla Kownackiego,szybki puncher i ponoć bardzo odporny,wieksze szanse ma zA.J ale też trudno będzie.Nie wiem czemu nikt nie zauwaza jakie szybki ręce ma Kownacki a wszyscy pisza wolny,wolny,trzeba troche rzeczy tam poukładać a cos z tego bedzie,jest szybkość rąk jest dobra koordynacja,bardzo ciekawy i widowiskowy styl,oby tylko wygrał najblizszą walkę
 Autor komentarza: nyger1
Data: 08-01-2018 10:18:22 
niech pierw wygra z iladze zobaczymy ile wart jest kownacki
 Autor komentarza: Clevland
Data: 08-01-2018 16:51:01 
Wilder nie mógł urwać głowy zbyt szybko Szpilce bo byłaby gadka że kolejny bum.
Zabawił się nieco..:
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.