ESPN: JOSHUA-KLICZKO Z RUNDĄ ROKU, UGONOH WŚRÓD WYRÓŻNIONYCH

Piąta runda pojedynku pomiędzy Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) a Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) została uznana przez dziennikarzy ESPN za rundę roku 2017.

Dan Rafael, dziennikarz ESPN, pisze, że pojedynek, który pod koniec kwietnia oglądało na Wembley 90 tys. widzów, to już bokserski klasyk, choć pierwsze cztery rundy tego nie zapowiadały. - Emocje nie było do dramatycznej rundy piątej, która nadała ton reszcie tej świetnej walki o mistrzostwo wagi ciężkiej - stwierdził.

ANTHONY JOSHUA: SERWIS SPECJALNY >>>

Na początku piątej odsłony Joshua odważniej zaatakował i zranił rywala, rozcinając mu skórę pod lewym okiem i w końcu posyłając na deski. Stary mistrz powstał, a młody lew próbował wykończyć robotę. Próby znokautowania Ukraińca kosztowały go jednak mnóstwo sił. Kliczko przetrwał kryzys, wykorzystał zmęczenie przeciwnika i z czasem to on przeszedł do ataku. Z trudem łapiący oddech Joshua słaniał się na nogach i wyglądało na to, że w każdej chwili może paść. Nadludzkim wysiłkiem wytrwał jednak do gongu.

Kliczce udało się w końcu przewrócić Anglika w rundzie kolejnej, ale tak jak wcześniej Joshui, tak i jemu nie udało się postawić kropki nad i. Joshua odzyskał siły, wrócił do gry i w jedenastej rundzie dwukrotnie posłał Ukraińca na deski. Niedługo potem sędzia ringowy przerwał walkę.

IZU UGONOH: SERWIS SPECJALNY >>>

Na liście ESPN znalazł się też polski akcent. Na czwartej pozycji sklasyfikowana została trzecia runda lutowej walki Izuagbe Ugonoha (17-1, 14 KO) z Dominikiem Breazeale'em (19-1, 17 KO). Polak ruszył w tym starciu do ataku, ale został skontrowany i sam znalazł się na macie. Kiedy wstał, obaj pięściarze już do końca rundy wymieniali potężne ciosy. W kolejnej odsłonie na deskach leżał Breazeale, ale ostatecznie to on był górą - w piątej rundzie znokautował Ugonoha.

Najlepsze rundy 2017 wg ESPN:
1. Joshua-Kliczko, runda 5
2. Canelo-Gołowkin, runda 12
3. DeGale-Jack, runda 12
4. Breazeale-Ugonoh, runda 3
5. Hurd-Trout, runda 6
6. Molina-Redkacz, runda 3
7. Roman-Salido, runda 8
8. Valdez-Servania, runda 12
9. Aleem-Chytrow, runda 3
10. Baranczyk-Ramos, runda 3

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 29-12-2017 11:20:30 
Trafny wybór, chociaż moim zdaniem lepsza była runda 11. Ten podbródek co zainkasował Władziu, będę pamiętał do końca życia:)
 Autor komentarza: XaXa
Data: 29-12-2017 12:19:58 
2 piekne walki
- Joshua - Kliczko
- Izu - Breazeale
oby choc kilka bylo takich w 2018

Szkoda Izu, ale walczyl pieknie, ciekawe czy jeszcze cos z niego bedzie - talent ma, tylko kondycja no i gdyby mial glowe Wacha :)
 Autor komentarza: BOXER
Data: 29-12-2017 12:59:37 
Walka roku -Antek - Wład
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.