NIE BĘDZIE DALSZEJ WSPÓŁPRACY TRENERA ŁAPINA Z ANDRZEJEM WAWRZYKIEM

- Każdy ma jakieś swoje zasady i się ich trzyma - mówi trener Fiodor Łapin, nawiązując do sprawy Andrzeja Wawrzyka (33-1, 19 KO). Znany szkoleniowiec podkreślił, że choć wierzy swojemu podopiecznemu, to ich współpraca dobiegła końca w momencie, gdy Andrzej wpadł na jednej z wyrywkowej kontroli antydopingowej.

Wawrzyk był już na ostatniej prostej przygotowań do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC z Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO), amerykańskim królem nokautu. Przeprowadzone przez agencję antydopingową VADA badanie dało wynik pozytywny na obecność stanozololu. Potem Andrzej udowodniał, że zakazana substancja była w jednej z odżywek, ale kara go nie ominęła i walka życia przeszła mu obok nosa. A teraz trener Łapin potwierdził, że jego dalsza współpraca z Andrzejem jest niemożliwa, w zgodzie z jasnymi regułami, jakie panują w jego grupie.

- Lubię Andrzeja, wierzę w to, że nie wziął nic świadomie, ale u nas w grupie są jasne i klarowne zasady. Żałuję, że tak się stało, lecz wszyscy chłopcy wiedzą, jakie u nas panują zasady. Nawet jeśli wpadka była ze zwykłej głupoty - powiedział szkoleniowiec, który doprowadził Włodarczyka i Głowackiego do tytułu mistrza świata.

Wcześniej trener Łapin wykluczył również możliwość współpracy z Arturem Szpilką (20-3, 15 KO), który pozostawił go po wygranej nad Tomkiem Adamkiem i wyjechał na podbój Ameryki. Teraz "Szpila" wrócił do kraju i szuka nowego szefa do swojego narożnika.

OFICJALNE OŚWIADCZENIE A. WAWRZYKA >>>

Już wkrótce na łamach BOKSER.ORG rozmowa z Fiodorem Łapinem - między innymi o sytuacji Wawrzyka i Szpilki, ale również przygotowaniach Głowackiego oraz Włodarczyka do turnieju WBSS.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 01-09-2017 17:49:47 
Lapin oprócz tego, że jest świetnym szkoleniowcem, to jest bardzo słownym człowiekiem, co w tym środowisku jest prawdziwa rzadkościa. Tak po mojemu, to chociaż Fiodor tego publicznie nie przyzna, to domyśla się, że Cycu mówiąc o swoim nieświadomym przyjęciu dopingu, mija się z prawdą.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 01-09-2017 18:00:05 
Wawrzyk to jest bum, jak oni z niego zrobili zawodowego boksera i doprowadzili do walki o tytul to by sie najlepszy saper nie powstydzil.
 Autor komentarza: CELko
Data: 01-09-2017 18:24:31 
tak wszyscy to bumy a jedyny bokser to champion. Wawrzyk swoje zrobil i pokonal na naszym rynku samego Marcina
 Autor komentarza: Granat
Data: 01-09-2017 18:44:23 
I co teraz pocznie cyc? bez dobrego trenera, pozostanie mu tylko obijanie dziadów jak np. M.Grant.
 Autor komentarza: KapralWiaderny
Data: 01-09-2017 19:30:28 
Granat zostań promotorem Cyca i zorganizuj mu walke ( czyt.spacerek z dziaduniem) Granatem , znaczy sie Grantem.

ps. Cycu ma juz doswiadczenie , baty od Powietkina, spacer z dziadziem Bothą i prawie walka z Wilderem ;-)
 Autor komentarza: KapralWiaderny
Data: 01-09-2017 19:32:13 
Pozatym z tego co wiadomo w srodowisku to mu Andrzej cały czas płaci pensje 3 tys zł miesiecznie :O

No taki to pożyje.
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 01-09-2017 20:06:54 Lubie Lapina. Jak mowi tak robi.


 Autor komentarza: garson
Data: 01-09-2017 20:28:35 
No wreszcie gość który ma zasady. Bardzo chętnie obejrzę z nim wywiad ; )
 Autor komentarza: Veyron
Data: 01-09-2017 20:29:22 
az specjalnie sie zalogowalem.. jak za Łapinem nigdy nie przepadalem.. tak teraz musze mu oddac szacunek. Bardzo słowny facet. to sie ceni, szczegolenie w takim srodowisku!
 Autor komentarza: Bongo
Data: 01-09-2017 21:19:29 
Oby tylko trener nie złamał swoich zasad bo przykład daje zacny!
 Autor komentarza: zniszcze
Data: 01-09-2017 23:36:18 
Wawrzyk bil ostatnio troche mocniej ale chyba nie dzieki treningowi
to ze otrzymal 2 x szanse o pas to majstersztyk Wasyla , w czepku urodzony Cycu ze trafil na takiego promotora
nawet opatrzność tak nad nim czuwała ze uniknął gaszenia swiatla przez Wildera ,
 Autor komentarza: Salomoni
Data: 01-09-2017 23:37:39 
Powiedzcie, jak wygląda aktualny układ Wawrzyka z promotorem, bo ze strony trenera sprawa wydaje się oczywista.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 02-09-2017 01:52:24 
To jest tak, że od miesięcy Łapin nie trenuje z Andrzejem i Łapin czekał z tą decyzją tyle czasu i zbierał pensje? Czy trenowali coś razem jeszcze od czasu wpadki Andrzeja?
 Autor komentarza: DaWeed
Data: 02-09-2017 07:55:01 
Szpilka się skończył, Wawrzyk już dawno, a Łapin sobie trenuje dalej. Kto z tej trójki robi najlepsza karierę jest pytaniem retorycznym.
 Autor komentarza: Mars
Data: 02-09-2017 09:08:27 
Autor komentarza: VeyronData: 01-09-2017 20:29:22
az specjalnie sie zalogowalem.. jak za Łapinem nigdy nie przepadalem.. tak teraz musze mu oddac szacunek. Bardzo słowny facet. to sie ceni, szczegolenie w takim srodowisku!

Mam identyczne odczucie jak Ty, słownych ludzi z zasadami zawsze szanowałem, i raczej dzisiaj do Łapina się przekonałem. Takich ludzi się ceni! Nie wszystko kupisz za pieniądze... są pewne zasady których nie wolno łamać... oby był konsekwentny...

"Potem Andrzej udowodniał, że zakazana substancja była w jednej z odżywek, ale kara go nie ominęła"

Kogo Wawrzyk chce oszukać? Zakazana substancja była w jednych z odżywek? On jest strasznie prosty, prymitywny i myśli że ktoś mu uwierzy w takie bajki... ale też tacy są... pewnie partnerka czy żona "łyknie" że tak było...
Nie mój świat i nie ten poziom intelektu... A "Kali jeść Kali pić" niech się dalej pogrąża...
 Autor komentarza: Boban81
Data: 02-09-2017 10:52:45 
Lubię słownych ludzi. Za to szacunek dla Pana, panie Łapin.
Postawa, lekko mówiąc zapomniana w dzisiejszych czasach.
 Autor komentarza: Miro
Data: 02-09-2017 15:01:02 
Jest rozwiązanie. Artur i Andrzej to kumple jeden za drugiego pójdzie w ogień a więc Szpilka niech trenuje Wawrzyka i przekazuje mu nowości z USA jakie przyswoił od Shieldsa a Wawrzyk niech trenuje Szpilkę a na odległość przez skype będzie im doradzał Fiodor Łapin . To jego przecież dzieci. Ojciec może skarcić ,ale nie porzuca. A tak w ogóle Szpilka i Wawrzyk są tacy mądrzy tacy samodzielni tacy zaradni to po co im trener. Sami pociągną ten wózek. A dla pana Fiodora Łapina szacunek za to, iż trzyma się swoich zasad .Ma twardy ukształtowany prawidłowo kręgosłup moralny. Tylko niech się nie ugnie pod naciskiem Andrzeja Wasilewskiego, bo zapewne takie będą . Promotorzy widzą we wszystkim bardziej interes a trener Łapin ZASADY.
 Autor komentarza: djpioter
Data: 02-09-2017 15:38:54 
Trener Łapin chyba zobaczył wybryki cyca na instsgramie. Ciągła impreza,rozbijanie się po świecie i chlanie. Profesjonalista pełną gębą z cycunia.
 Autor komentarza: TRM
Data: 02-09-2017 16:12:18 
Zauważice że Wasyl to potrafi załatwić walki o pas bumom jak wawrzyk czy kołodziej. zawodnikom którzy wielkiego zagrożenia stanowić nie będa, jadą zarobić parę dolców i tyle. kariery takiego sulęckiego ogarnąć normalnie nie potrafi. u wawrzyka już jakiś czas temu zastanawiało nagłe ubicie masy i zwyżka siły ciosu. walka z wilderem przyszła za szybko i nie zdązył się wypłukać. o odżywkach to bajka dla ludu. łapin wie jak było, dlatego z nim nie trenuje. ale przecież nie powie otwarcie jak było lub jak się domyśla że było bo pewne rzeczy zostają między nimi. brawa dla Fiodora w kwesti szpilki i wawrzyka zachowal się po męsku, dotrzymując słowa. można mieć zastrzeżenia do jego warsztatu trenerskiego, ale jako osobowość to jest facet na miejscu, z zasadami i ogólnie wydaje się że wporządku gość
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.